Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
Genre
epopej
 
Number
Tři mušketýři II., historický film
II. epocha mistrovské epopeje. Historický film o 6 epochách dle světoznámého románu ALEX. DUMAS st.; Slavný román A. Dumase otce byl, pokud víme, třikráte zfilmován. Kritika vynášela přednosti všech snímků, ale shodla se v tom, že francouzský snímek je vrcholným. Filmová a kinová reklama zvykla si mnohdy přeháněti, nešetříc superlativy. O Třech mušketýrech však možno připustiti chválu největší: Je to opravdu znamenitý film. Režie, hra, výprava, fotografie - vše je prvořadé. Těšívali jsme se za jinošských let románem; film osvěžuje vzpomínky způsobem výstižným a podává zároveň vzácné divadlo.
Tři mušketýři I.; Tři mušketýři (I. epocha), historický film; historické drama
I. epocha mistrovské epopeje. Historický film o 6 epochách dle světoznámého románu ALEX. DUMAS st.; DOUGLAS FAIRBANKS v reprise obrazu. Snímek z dob francouz. krále Ludvíka XIII. a kardinála Richelieu ve dvou epochách podle slavného románu Alexandra Dumasa. Úplně nová kopie filmu.
Tři mušketýři III., historický film
III. epocha mistrovské epopeje. Historický film o 6 epochách dle světoznámého románu ALEX. DUMAS st.
Tři mušketýři IV., historický film
IV. epocha mistrovské epopeje. Historický film o 6 epochách dle světoznámého románu ALEX. DUMAS st.
Tři mušketýři V., historický film
V. epocha mistrovské epopeje. Historický film o 6 epochách dle světoznámého románu ALEX. DUMAS st.
Tři mušketýři VI., historický film
VI. posl. epocha mistr. epopeje. Historický film o 6 epochách dle světoznámého románu ALEX. DUMAS st.
Alcazar, Alcazar
Nejmohutnější epopej posledních desítiletí, jakou napsaly život a doba. Režie: Augusto Genina.; Velkofilm ze španělské revoluce.; Mohutný velkofilm.; Velkofilm, opěvující mužnou hrdinnost.; 135520 133196; 131210; Ein Film aus der spanischen Revolution. M. Bakin, M. Denis, R. Calvy.
Západ v plamenech! (Umírající národ.); Umírající národ, román lásky
Velká epopej hrdinství, lásky a statečnosti o 9 dílech. Představitel: HOOT GIBSON.; 124893 In den Hauptrollen Hoot Gibson, Dustin Sarnum; 123510
Tři mušketýři, Francouzská epopej dle slavného románu Alexandra Dumase. Nezapomenutelné veledílo z francouzských dob slávy o 12 dílech (2 epochy). V hlavní úloze Aime Simon Girard, mistr šermu Francie jako D. Artagnan. Nově zpracováno s původními francouzskými představiteli.; Francouzská epopej podle slavného románu Al. Dumase. Nezapomenutelné veledílo z francouzských dob slávy o 12 dílech (2 epochy). V hlavní úloze Aime Simon Girard, mistr šermu Francie jako, d'ARTAGNAN. Nově zpracováno s původními francouz. představiteli.; Dosud nejlepší francouzský film, vyšel v novém vydání o dvou epochách. V hlavní úloze: Aimé, Simon Girard jako d'Artagnan.
Západ v plamenech (Umírající národ), Velká epopej hrdinství, lásky a statečnosti o 9 dílech. Představitel: HOOT GIBSON.
Muž z ocele, dobrodružství
Luciano Albertini. Sensační dobrodružství o 6 jednáních.; Obrovská filmová sensace. Velkolepá epopej z říše těžkého průmyslu. V hlavních úlohách skvělá dvojice: Milton Sills (známý z filmu: Pán sedmi moří) a Doris Kenyonová.; Velké dílo. Obraz ze života horníků o 8 dílech. Představitel: Milton Sills.; Obrovská filmová sensace! Velkolepá epopej z říše těžkého průmyslu. - V hlavních úlohách skvělá dvojice: Milton Sills (známý z filmu Pán sedmi moří) a Doris Kenyonová.
Tři dny mezi životem a smrtí, Bohatýrská epopej o hrdinství prostého námořníka! Úchvatné příběhy z doby urputné a bezohledné ponorkové války!
Němý nepřítel, velkofilm
Premiéra velkofilmu.; Premiéra zvukového velkofilmu. Skvělá epopej hrdinství a úporného boje indiánského kmene Ojibwayů s přírodou.; (zvuk. velkofilm.)
Na západní frontě 1918; Na západní frontě 1918 (Čtyři od pěchoty.), zvukový film
Něm. zvuk. film. 100procentní zvukový a mluvený film v německé versi s českými titulky: Na západní frontě 1918. Čtyři od pěchoty. Moderní peklo.; Zvuková, němec. verse.; 100procentní zvukový a mluvený film. V hlavních úlohách: Beda Kampers, Gustav Diessl, H. J. Moebis, Claus Clausen.; 100proc. německy mluvený zvukový velkofilm. Režie: J. W. PABST.; 135840; (Čtyři od pěchoty.) Zvuková něm verse
Kavkaz v plamenech, Výpravná epopej z dob pokoření Kavkazu. Herci: Nata Vačnadze, Jelena Cerkvezišvili. 7 dílů.
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno