Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
Genre
romantické dobrodružství
 
Number
Kníže hor, Fürst der Berge, Der
dobrodružné drama
Film tento lze právem označiti za zlatý hřeb letošní produkce. A řekneme-li, že hlavní úlohu hraje v něm H a r r y P i e l, jehož úžasné výkony sleduje divák od začátku do konce se zatajeným dechem, pak je to pro tento film nejlepším doporučením. Nádherné snímky, úchvatné přírodní scenerie.; Rom. dobr. o 7 jedn.; Dobrodružné drama o 6 jednáních. In der Hauptrolle Hary Piel.
Jeho největší bluff; Honba za maharadžovými klenoty, Jagd nach dem Maharadsha Juwelen, Die (Sein gröster Bluff)
Sensační velkofilm. Romantické dobrodružství, které zažili dva bratři - dvojčata. V dvojí úloze: Harry Piel. Ein romantisches Abenteuer der Zwillingsbrüder Devall. Doppelrolle Harry Piel.
Maciste kontra Šejk aneb Maciste v Africe; Záhadný koráb; Záhadný koráb "Svatý Michael"; Maciste kontra Šejk, Maciste in Afrika
Sensationsdrama; Sensační dobrodružství; sensační dobrodružné drama
Romantické sensační dobrodružství o 7 dílech. V hlavní úloze: Silák Maciste.; 199206; silák Maciste v sensačním dobrodružství
Valencia, dítě přírody, Valencia, Das Naturkind
Liebesroman
Romantické dobrodružství o 6 dílech. Nádherná scenerie. Liebesroman des wackeren Junkers Rogers und des Waisenmädchens Valencia.
S větrem o závod, Schneller als der Wind
Sensace nad sensace! Romantické dobrodružství z divokého západu. V hlavní úloze známý cowboy Freda Thomson a jeho bělouš Silverking. Romantisches wildwestabenteuer. In der Hauptrolle Fred Thomson u. sein Wunderpferd Silverking.
Zákon jiného světa; Osudné vášně, drama
J. O. Curwood.; Romantické dobrodružství z dalekého západu.; Drama o 5 dílech podle románu J. O. Curwooda.
Poselství smrti, Todesbotschaft
(Paramountfilm). Romantický příběh ze severoamerických sněhových pouští. V hlavních úlohách Betty Compsonová a Tom Moore.; Betty Compsonová v romantickém dobrodružství. Betty Camson.
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno