Filmové Brno
Dokumentace dějin uvadění filmů a diváckých preferencí v Brne v letech 1918-1945

 
 






 
ne 07.01.1945,    Viktoria    Madla zpívá Evropě / Madla singt für Europa
ne 07.01.1945,    Bio Metro    Paklíč / Dietrich, Der
ne 07.01.1945,    Atlantik    Bláhový sen / Törichter Traum, Ein
ne 07.01.1945,    Studio; Jugend-Tonkino    Štěstí u žen / Glück bei den Frauen
ne 07.01.1945,    Sport; Sport kino Židenice; Sport - Schimitz; Slavia    Její nejkrásnější den / Mann geht seinen Weg, Ein
ne 07.01.1945,    Meteor; Meteor (Staré Brno)    Bláhový sen / Törichter Traum, Ein
ne 07.01.1945,    Grand    Korra Terry
ne 07.01.1945,    Lido bio; Lidové kino; Volks Kino    Madla zpívá Evropě / Madla singt für Europa
ne 07.01.1945,    Luna (Výstaviště)    Pozdní láska / Späte Liebe; Verlorene Liebe
ne 07.01.1945,    Orania; Urania    Paní Kačka zasahuje
ne 07.01.1945,    Avia; Kino Avia    Kolega přijde hned; Kolega přijde hned! / Kollege kommt gleich
ne 07.01.1945,    Lucerna; Lucerna - Sebrowitz; Lucerna, Žabovřesky    Obhájce má slovo / Verteidiger hat das Wort, Der
ne 07.01.1945,    Jas; Jas Hussowitz; Bio Jas    Tanečnice
ne 07.01.1945,    Kapitol; Elite Kino    La Paloma / Paloma, La
ne 07.01.1945,    Stadion    Premiéra / Premiere
ne 07.01.1945,    Ufa OP – kino aktualit; O. P. Aktualitätenkino    Aktuality a kulturní filmy
ne 07.01.1945,    Kino Varieté; Radio    Psí dny / Hundstage
ne 07.01.1945,    Moderna; Bio Moderna; Jalta    Zamilovaná nevinnost
st 10.01.1945,    Orania; Urania    Velké dobrodružství / Grosse Abenteuer, Das
st 10.01.1945,    Luna (Výstaviště)    Rozvod s překážkami / Immer nur... du!
st 10.01.1945,    Avia; Kino Avia    Paní Tereza / Meine Frau Teresa; Meine Frau Therese
st 10.01.1945,    Lucerna; Lucerna - Sebrowitz; Lucerna, Žabovřesky    Vlastní silou / Seniorchef, Der
st 10.01.1945,    Jas; Jas Hussowitz; Bio Jas    Falešný hráč / Falschspieler
st 10.01.1945,    Stadion    Čtyři nepokojná děvčátka; 4 nepokojná děvčátka / 4 unruhigen Mädchen, Die (Finale); Vier unruhige Mädchen
st 10.01.1945,    Ufa OP – kino aktualit; O. P. Aktualitätenkino    Aktuality a kulturní filmy
st 10.01.1945,    Kino Varieté; Radio    Psí dny / Hundstage
st 10.01.1945,    Moderna; Bio Moderna; Jalta    Zamilovaná nevinnost
st 10.01.1945,    Viktoria    Hudbou za štěstím / Glück Unterwegs
st 10.01.1945,    Bio Metro    Paklíč / Dietrich, Der
st 10.01.1945,    Zora; Zora Hussowitz    Přijdu hned / Ich komme gleich
st 10.01.1945,    Studio; Jugend-Tonkino    Podvodnice / Schwindlerin, Die
st 10.01.1945,    Atlantik    Plameny pouště / Wildnis (Das letzte Paradies)
st 10.01.1945,    Meteor; Meteor (Staré Brno)    Sedm let neštěstí
st 10.01.1945,    Sport; Sport kino Židenice; Sport - Schimitz; Slavia    Katakomby / Katakomben
st 10.01.1945,    Lido bio; Lidové kino; Volks Kino    Vrcholné číslo / grosse Nummer, Die
st 10.01.1945,    Grand    Karel a já / Karl und Ich
út 23.01.1945,    Jas; Jas Hussowitz; Bio Jas    Preludium / Präludium
út 23.01.1945 (uváděno út 23.01.1945−?),    Alfa; Panorama Alfa-Passage    Sobota / Samstag ist kein Alltag
út 23.01.1945,    Ufa - Kapitol    La Paloma / Paloma, La
út 23.01.1945,    Stadion    Jarní píseň / Frühlingslied
út 23.01.1945,    Ufa OP – kino aktualit; O. P. Aktualitätenkino    Aktuality a kulturní filmy
út 23.01.1945,    Kino Varieté; Radio    Šťastný profesor
út 23.01.1945,    Moderna; Bio Moderna; Jalta    Sobota / Samstag ist kein Alltag
út 23.01.1945,    Viktoria    Její hřích / Ihre Sünde
út 23.01.1945,    Bio Metro    Nesmrtelné srdce
út 23.01.1945,    Zora; Zora Hussowitz    Žid Süss / Jud Süß
út 23.01.1945,    Meteor; Meteor (Staré Brno)    Veselá bída / Heitere Elend, Das
út 23.01.1945,    Atlantik    Kolega přijde hned; Kolega přijde hned! / Kollege kommt gleich
út 23.01.1945,    Lido bio; Lidové kino; Volks Kino    Jarní píseň / Frühlingslied
út 23.01.1945,    Sport; Sport kino Židenice; Sport - Schimitz; Slavia    Králova milenka / Geliebte des Königs, Die
út 23.01.1945,    Orania; Urania    Neviditelná pouta / Unsichtbare Ketten
út 23.01.1945,    Grand    Probuzené mládí / Reifende Mädchen
út 23.01.1945,    Avia; Kino Avia    Pro kamaráda / Für den Kameraden
út 23.01.1945,    Luna (Výstaviště)    Moje přítelkyně Josefína / Meine Freundin Josefine
út 23.01.1945,    Lucerna; Lucerna - Sebrowitz; Lucerna, Žabovřesky    ...a hudba k tomu hraje; A hudba k tomu hraje... / …und die Musik spielt dazu
pá 09.03.1945 (uváděno pá 09.03.1945–čt 22.03.1945),    Kapitol; Elite Kino    Opfergang
pá 09.03.1945 (uváděno pá 09.03.1945–čt 22.03.1945),    Alfa; Panorama Alfa-Passage    Funebrák / Funeberer, Der; Füneberer, Der
pá 16.03.1945 (uváděno út 20.03.1945–čt 22.03.1945),    Meteor; Meteor (Staré Brno)    Stalo se to o deváté / Um 9 kommt Harald
pá 16.03.1945 (uváděno út 20.03.1945–čt 22.03.1945),    Zora; Zora Hussowitz    Nocturno / Liebeslüge, Die
pá 16.03.1945 (uváděno út 20.03.1945–čt 22.03.1945),    Excelsior    Nesmrtelný valčík / Unsterblicher Walzer
pá 16.03.1945 (uváděno so 17.03.1945–ne 18.03.1945),    Sokol; Obersess    Matčina píseň / Mutterlied
pá 16.03.1945 (uváděno pá 16.03.1945–út 20.03.1945),    Lucerna; Lucerna - Sebrowitz; Lucerna, Žabovřesky    Jarní píseň / Frühlingslied
pá 16.03.1945 (uváděno pá 16.03.1945–čt 22.03.1945),    Bio Metro    Druhá žena; Druhá žena (Serenáda); Druhá žena - serenáda; Serenáda / Serenade; Zweite Frau, Die; 127187
pá 16.03.1945 (uváděno pá 16.03.1945–út 20.03.1945),    Kino Sokol; Viktoria; Merkur; Merkur Lösch    Počestné paní pardubické / Ehrbaren Frauen von Pardubitz, Die
pá 16.03.1945 (uváděno pá 16.03.1945–po 19.03.1945),    Luna (Výstaviště)    Majorátní pán / Majoratsherr, Der
pá 16.03.1945 (uváděno st 21.03.1945–čt 22.03.1945),    Sokol; Obersess    Cikánská krev / Zigeunerblut
pá 16.03.1945 (uváděno pá 16.03.1945–po 19.03.1945),    Union; Cinema elektrique    Glück bei Frauen
pá 16.03.1945 (uváděno pá 16.03.1945–čt 22.03.1945),    Moderna; Bio Moderna; Jalta    Sláva! Já jsem táta! / Hurra! Ich bin Papa!
pá 16.03.1945 (uváděno st 21.03.1945–čt 22.03.1945),    Kino Sokol; Viktoria; Merkur; Merkur Lösch    Kariéra matky Lízalky / Kariere der Mutter Lízal
pá 16.03.1945 (uváděno út 20.03.1945–čt 22.03.1945),    Luna (Výstaviště)    Pomoc, žena řádí / unerhörte Frau, Die
pá 16.03.1945 (uváděno st 14.03.1945–čt 15.03.1945),    Kino-Brno-Slatina; Beseda; Latein    Romance / Romanze
pá 16.03.1945 (uváděno út 20.03.1945–čt 22.03.1945),    Union; Cinema elektrique    Poštmistr / Postmeister, Der
pá 16.03.1945 (uváděno pá 16.03.1945−?),    Scala    Solistin Anna Alt
pá 16.03.1945 (uváděno pá 16.03.1945–po 19.03.1945),    Elektra; Vitagraph    Cirkus Renz / Zirkus Renz
pá 16.03.1945 (uváděno pá 16.03.1945–po 19.03.1945),    Orania; Urania    Čtyři nepokojná děvčátka; 4 nepokojná děvčátka / 4 unruhigen Mädchen, Die (Finale); Vier unruhige Mädchen
pá 16.03.1945 (uváděno so 17.03.1945–po 19.03.1945),    Kino-Brno-Slatina; Beseda; Latein    Cirkus Renz / Zirkus Renz
pá 16.03.1945 (uváděno čt 15.03.1945–pá 16.03.1945),    Sport; Sport kino Židenice; Sport - Schimitz; Slavia    Cirkus Renz / Zirkus Renz
pá 16.03.1945 (uváděno pá 16.03.1945–čt 22.03.1945),    Ufa-Central; Zentral; Centrální kino    Vídeňské historky; Wienské historky; Vídeňské povídky / Wiener Geschichten; Wiener G'schichten
pá 16.03.1945 (uváděno út 20.03.1945–čt 22.03.1945),    Elektra; Vitagraph    Valentin Dobrotivý / Geld fällt vom Himmel; Valentin der Gütige
pá 16.03.1945 (uváděno út 20.03.1945–čt 22.03.1945),    Orania; Urania    Přehlídka milování / Rund um die Liebe
pá 16.03.1945 (uváděno út 20.03.1945–čt 22.03.1945),    Kino-Brno-Slatina; Beseda; Latein    Lovci medvědů / Nordlicht
pá 16.03.1945 (uváděno so 17.03.1945–po 19.03.1945),    Sport; Sport kino Židenice; Sport - Schimitz; Slavia    In flagranti / In flagranti
pá 16.03.1945 (uváděno pá 16.03.1945–po 19.03.1945),    Lido bio; Lidové kino; Volks Kino    Falsche Braut, Die
pá 16.03.1945 (uváděno pá 16.03.1945–po 19.03.1945),    Moravia    Lehká kavalerie / Leichte Kavallerie
pá 16.03.1945 (uváděno pá 16.03.1945–po 19.03.1945),    Kino Varieté; Radio    Hudba pro Tebe; Hudba pro Tebe! / Musik für Dich
pá 16.03.1945 (uváděno so 17.03.1945–ne 18.03.1945),    Slávia (St. Lískovec); Alt-Leskau    Melodie velkoměsta / Grosstadtmelodie
pá 16.03.1945 (uváděno út 20.03.1945–st 21.03.1945),    Sport; Sport kino Židenice; Sport - Schimitz; Slavia    Premiéra lásky / Liebespremiere
pá 16.03.1945 (uváděno pá 16.03.1945–čt 22.03.1945),    Stadion    Sobota / Samstag ist kein Alltag
pá 16.03.1945 (uváděno st 14.03.1945–čt 15.03.1945),    Jundrov; Jundorf    Babička / Großmütterchen; Grossmütterchen
pá 16.03.1945 (uváděno út 20.03.1945–čt 22.03.1945),    Kino Varieté; Radio    Svatební cesta ve třech / Hochzeitsreise zu Dritt
pá 16.03.1945 (uváděno st 21.03.1945–st 21.03.1945),    Slávia (St. Lískovec); Alt-Leskau    Letní láska / Sommerliebe
pá 16.03.1945 (uváděno pá 16.03.1945–po 19.03.1945),    Bio Vesmír; Světozor; Světozor Schimitz; Kino Židenice    Dobře situovaný pán / Gut situierter Herr, Ein; Gutsituierter Herr, Ein
pá 16.03.1945 (uváděno pá 16.03.1945–čt 22.03.1945),    Viktoria    Sobota / Samstag ist kein Alltag
pá 16.03.1945 (uváděno so 17.03.1945–po 19.03.1945),    Komein    Kluci na řece / Knaben am Fluss
pá 16.03.1945 (uváděno pá 16.03.1945–po 19.03.1945),    Grand (Hybešova)    7 let neštěstí; Sedm let neštěstí / 7 Jahre Pech; Sieben Jahre Pech
pá 16.03.1945 (uváděno út 20.03.1945–čt 22.03.1945),    Bio Vesmír; Světozor; Světozor Schimitz; Kino Židenice    Ztratila se jedna paní / Verschwundene Frau, Die
pá 16.03.1945 (uváděno pá 16.03.1945–po 19.03.1945),    (untitled)    Orientexpress
pá 16.03.1945 (uváděno st 21.03.1945–čt 22.03.1945),    Komein    Zlatý táta / Papa Martin
pá 16.03.1945 (uváděno út 20.03.1945–čt 22.03.1945),    Grand (Hybešova)    Lidé pod horami / Menschen in den Bergen
pá 16.03.1945 (uváděno pá 16.03.1945–čt 22.03.1945),    Jas; Jas Hussowitz; Bio Jas    Jarní píseň / Frühlingslied
pá 16.03.1945 (uváděno út 20.03.1945–čt 22.03.1945),    (untitled)    Děti na zakázku / Kinder auf Bestellung
pá 16.03.1945 (uváděno so 17.03.1945–po 19.03.1945),    Kino Sokola; Retschkowitz    Konečná stanice / Endstation
pá 16.03.1945 (uváděno pá 16.03.1945–po 19.03.1945),    Meteor; Meteor (Staré Brno)    Její pastorkyně / Dorfaristokratin, Die
pá 16.03.1945 (uváděno pá 16.03.1945–po 19.03.1945),    Zora; Zora Hussowitz    Tři děvčátka na vdávání / Drei tolle Mädel; Drei tolle Mädels
pá 16.03.1945 (uváděno pá 16.03.1945–po 19.03.1945),    Excelsior    Hlas Svědomí / Gebieterische Ruf, Der
pá 16.03.1945 (uváděno st 21.03.1945–čt 22.03.1945),    Kino Sokola; Retschkowitz    V záři reflektorů / Scheinwerfer im Nebel

 
 
 
© 2011 Ústav filmu a audiovizuální kultury na Filozofické fakultě, Masarykova Univerzita, Brno