Filmové Brno
Dokumentace dějin uvadění filmů a diváckých preferencí v Brne v letech 1918-1945

 
  
Originální název
Pudr a benzin
 
Země
Československo
 
Jazyk
česky
 
Číslo
Pudr a benzin, Puder und Benzin
veselohra
Voskovec a Werich.; Voskovec a Werich v prvním svém filmu. Česká mluva - něm. překlad.; Oblíbení komikové Voskovec a Werich ve své nejzdařilejší veselohře.; Česká mluva - německé titulky.; 143932; Český zvuk.; Český zvuk. film. 141453; 140088
 
Rok výroby
1931
 
Citáty
Marie_(1915).txt
LS: a zase když teda mluvíme zase jenom o tom období před rokem čtyřicet pět, tak em které filmy ste měla ráda a které ne. co dělalo ten film dobrým filmem. podle vás. MH: eem výkon těch herců, protože ten námět byl teda někdy ubohej. LS: hm. MH: ten, to námět, to je em to moc pestré nebylo, ale em ty výkony byly opravdu dobré. LS: a vzpomenete si na ňáké konkrétní příklady? MH: no tak třeba Pudr a benzin, že, nebo, no prostě Werichovy ((Jan Werich)) filmy všecky. LS: hm MH: jo? všecky. tam tam se člověk nespletl.
Jiri_(1924).txt
JN: to bylo, no to nemělo moc velkou úroveň většinou, ale některý byly dobrý. LS: který třeba? vzpomenete si na nějakej? JN: Pudr a benzin, to, s těma s Voskovcem a s Werichem ((Jiří Voskovec a Jan Werich)) a burijanovy ((Vlasta Burian)) filmy, první sem, první film toho, zvukový, s Burianem ((Vlasta Burian)), polní mařš- céká polní maršálek ((C. a k. polní maršálek))
 
Výrobce
VAW (Voskovec a Werich)
 
Režie
Jindřich Honzl
 
Hrají
Jiří Voskovec
Jan Werich
 
CFN
http://www.kinobox.cz/cfn/film/17557-pudr-a-benzin
 
Poznámka
Informace zkontrolovány v on-line verzi katalogu Český hraný film
 
Prameny
http://web.nfa.cz/CeskyHranyFilm/cz/obsah/filmy/72887.html
 
nahoru
 
 
 
 
 
© 2011 Ústav filmu a audiovizuální kultury na Filozofické fakultě, Masarykova Univerzita, Brno