Filmové Brno
Dokumentace dějin uvadění filmů a diváckých preferencí v Brne v letech 1918-1945

 
  
Jméno
Ferenc
 
Příjmení
Futurista
 
Citáty
Borivoj_(1927).txt
LH: ehm. (...) ee tady sem spíš ee ještě se chtěl zeptat, jestli třeba ste em s kamarády třeba napodobovali některé filmové hrdiny, nebo... BH: no pochopitelně. LH: které třeba? BH: ano, no tak ee při hrách, dětskejch hrách, že, s to už nevim, jak se ta hra menuje, (..) tak mm (..) sem měl FF Ferenc Futurista LH: ((smích)) (..) jako přezdívku myslíte? BH: anó. LH: ehm. BH: ano. FF, Ferenc Futurista.
Borivoj_(1927).txt
H: jasně. em měl ste své oblíbené herce? BH: [ano.] LH: [nebo] herečky? BH: [měl.] LH: [a] (.) kteří to byli třeba? BH: tak eem (..) v tom (.) období v, tom období prostě do toho do těch deseti let, no tak to byl (..) Vlasta Burian, ano, Karel Hégr ((Karel Höger)), to už byl, ten už byl později, že. (...) no (.) teď si nevzpomenu na ména. ten Ferenc Futurista, ale ten ten hrál teda velmi málo a, že.
Zdenek_(1927).txt
nebo aj mezi těma většinou herci byli vynikající, jo, to bylo ty, co se menoval Stanislav em najman ((Stanislav Neumann)), jo, Ferenc Futurista, Emil fi- Fiala ((Eman Fiala)), těch tam bylo spoustu a to byli výborní herci.
 
Film — Hrají
Miláček pluku, 1931
Švejk v ruském zajetí, 1926
Tetička, 1941
Ve dvou se to lépe táhne, 1928
Neviňátka (Snib a Snob), 1929
Tu ten kámen (Kterak možno v okamžiku láskou vzplanout k nebožtíku), 1923
1928
 
nahoru
 
 
 
 
 
© 2011 Ústav filmu a audiovizuální kultury na Filozofické fakultě, Masarykova Univerzita, Brno