Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
First name
Ferenc
 
Surname
Futurista
 
Quotes
Borivoj_(1927).txt
LH: ehm. (...) ee tady sem spíš ee ještě se chtěl zeptat, jestli třeba ste em s kamarády třeba napodobovali některé filmové hrdiny, nebo... BH: no pochopitelně. LH: které třeba? BH: ano, no tak ee při hrách, dětskejch hrách, že, s to už nevim, jak se ta hra menuje, (..) tak mm (..) sem měl FF Ferenc Futurista LH: ((smích)) (..) jako přezdívku myslíte? BH: anó. LH: ehm. BH: ano. FF, Ferenc Futurista.
Borivoj_(1927).txt
H: jasně. em měl ste své oblíbené herce? BH: [ano.] LH: [nebo] herečky? BH: [měl.] LH: [a] (.) kteří to byli třeba? BH: tak eem (..) v tom (.) období v, tom období prostě do toho do těch deseti let, no tak to byl (..) Vlasta Burian, ano, Karel Hégr ((Karel Höger)), to už byl, ten už byl později, že. (...) no (.) teď si nevzpomenu na ména. ten Ferenc Futurista, ale ten ten hrál teda velmi málo a, že.
Zdenek_(1927).txt
nebo aj mezi těma většinou herci byli vynikající, jo, to bylo ty, co se menoval Stanislav em najman ((Stanislav Neumann)), jo, Ferenc Futurista, Emil fi- Fiala ((Eman Fiala)), těch tam bylo spoustu a to byli výborní herci.
 
Film — Cast
Miláček pluku, 1931
Švejk v ruském zajetí, 1926
Tetička, 1941
Ve dvou se to lépe táhne, 1928
Neviňátka (Snib a Snob), 1929
Tu ten kámen (Kterak možno v okamžiku láskou vzplanout k nebožtíku), 1923
1928
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno