Filmové Brno
Dokumentace dějin uvadění filmů a diváckých preferencí v Brne v letech 1918-1945

 
  
Jméno
Jaroslav
 
Příjmení
Marvan
 
Citáty
Vera_(1913).txt
VP: a potom (...) no teď sou tydlety takový ten (...) Marvan ((Jaroslav Marvan)) LR: aha VP: Marvan ((Jaroslav Marvan)),
Jiri_(1924).txt
LS: měl ste svoje oblíbené herce a herečky? JN: no to byl tenkrát eště Marvan ((Jaroslav Marvan)) myslím a Smolík ((František Smolík)) nebo jak se menovali. LS: hm. JN: pamatuju si.
Jiri_(1924).txt
LS: hm, a em eště se vrátíme, vy ste zmiňoval některé ty herce, které ste měl rád, to sme jenom nakousli, em mohl byste teda říct třeba které herce nebo herečky ste měl rád a proč zrovna ty? JN: no tak to je, em to víte, tak jaký, no, to byl Smolík ((František Smolík)), Marvan ((Jaroslav Marvan)), páč voni byli takový charakter, že ho ukazovali.
Zdenek_(1927).txt
a z těch mužskejch herců, co byly teda čeští herci, jak říkám, Hrušínský ((Rudolf Hrušínský)), em Marvan ((Jaroslav Marvan)), Plachta ((Jindřich Plachta)) z těch komiků. Burian ((Vlasta Burian)). JV: hm. a můžete říct, proč pro vás tito herci byli zajímaví? ZP: em nebyli zajímaví. oceňovali sme jejich herecký výkony. JV: herecký výkony, a... ZP: byli skutečně em ta em škála em hereckejch výkonů byla velmi široká.
Libuse_(1929).txt
no m já nevím nebo nebo eh z těch z těch mužů, co si pamatuji, pan Marvan ((Jaroslav Marvan)), ten byl už tenkrát takový důstojný pán,
Josef_(1929).rtf.txt
tak jezdil já sem byl aji v Praze já sem v Praze viděl to byla aji aji to bylo zfilmovaný to se menoval ten film a já sem byl ale v jeho divadle na tomto, to sem byl na návštěvě já sem měl tetu v Praze a ten se menoval Ulice zpívá ten film LG: mhm JU: no a tam hrál ten Burian ((Vlasta Burian)) Boháč ((Ladislav Bohář)) Marvan ((Jaroslav Marvan)) a já nevim eště kerý ty herci tam hráli taky si to všecko nepamatuju.
Jaroslav_(1926).txt
JB: taková ta kovbojka, no, a to právě chcu říct to když sem byl ma- malé, tak sem to samý kovbojky, samý veselohry a český filmy hodně s Marvanem ((Jaroslav Marvan)), že a s Burijánem ((Vlasta Burian)) a takový, no.
Libuse_(1922).txt
teda, ee byl- víte jakej mám ještě zážitek? ještě mám jeden <zážitek> ee e už si tolik nepamatuju, kdysi jsem si velmi pamatovala. ale, za války tak ve čtyři ve dvaačtyřicátým roce, a myslím, že to dokonce vopakovali tady vonehdy starej film, se hrá- ale přesně nevím ten název, a hrál se film, hrál tam Plachta ((Jindřich Plachta)) a Marvan ((Jaroslav Marvan)) a dva malí kluci. dva malí kluci a a bylo to, eh ee prostě už teda nevím, no a na Stadioně ((Stadion)) potom dělali takovou jako estrádu, to tenkrát ty estrády ještě nebyly teda v módě, a byli tam ti dva malí chlapečci a zpívali tam, dokonce vím Nám je to jedno my peníze nemáme LG: ((smích)) LV: to si (teda) jako pamatuju, a přijela tam stela májová ((Stella Májová)). jako mladá herečka, holka, která v tem filmu nehrála, a já nevím jaktože tam byla, <tak sem si teď vzpomněla na ni,> protože zemřela [je to tak jo?] LG: [nedávno, mhm] LV: tak sem si říkala vidíš holka jako mladá tam byla takově pěkná taková trošičku jako při těle si ji pamatuju, mám teda jako zážitek jako z kina, kino bylo teda tenkrát jako plný, protože to byla válka, že, to nebylo teda jako zájem, no. ale ee film ve škole teda s holkama se teda prodiskutovával.
 
Film — Hrají
Anton Špelec, ostrostřelec, 1932
Poslední Mohykán, 1947
Nebe a dudy, 1941
Umlčené rty; Mlčící rty, 1938
Škola základ života, 1938
Dva týdny štěstí, 1940
Za řádovými dveřmi, 1934
Dobře situovaný pán, 1939
U pokladny stál...; Bei der Kasse..., 1939
Katakomby, 1940
Teď zase my, 1939
Paní Morálka kráčí městem, 1939
Paklíč, 1944
Ulice zpívá, 1939
Poznej svého muže, 1940
1933
Revizor, 1933
Záhada modrého pokoje, 1933
Pozor, straší!, 1938
Svátek věřitelů, 1939
Němá barikáda, 1949
Železný dědek, 1948
Právě začínáme, 1946
Zlaté dno, 1943
Žíznivé mládí, 1943
 
nahoru
 
 
 
 
 
© 2011 Ústav filmu a audiovizuální kultury na Filozofické fakultě, Masarykova Univerzita, Brno