Filmové Brno
Dokumentace dějin uvadění filmů a diváckých preferencí v Brne v letech 1918-1945

 
  
Název
Žid Süss
 
Originální název
Jud Süß
 
Země
Německo
 
Jazyk
německy
 
Číslo
Žid Süss, Jud Süß
historický film
F. Marian, K. Söderbaum, H. George, W. Krauss; Největší filmová událost tohoto roku; F. Marian, H. George, K. Söderbaumová; Veit, Harlan, K. Söderbaum, H. George.; 118676; 93200 Ferdinand Marian - Heinrich George - Werner Krauss - Kristina Söderbaum Regie: Veit Harlan Noch nie zuvor ist das Wefen des Judentums so von einem Film ersatzt worden wie hier! Einer der größten Filme unserer Zeit!; Ferd. Marian, H. George, W. Kraus, L. Söderbaum.; Meisterwerk des Spielleiters Veit Harlan.
Žid Süss, Jud Süß
Austattungsfilm
Ferdinand Marian - Heinrich George - Werner Krauss - Kristina Söderbaum Regie: Veit Harlan Noch nie zuvor ist das Wesen des Judentums so von einem Film erfasst worden wie hier! Einer der größten Filme unserer Zeit!; F. Marian, H. George, R. Söderbaum, W. Krautz, E. Klöpfer. - Regie: Veit Harlan. Noch nie zuvor ist das Wefen des Judentums so von einem Film erfasst worden, wie hier! Einer der größten Filme unserer Zeit!; 124585
 
Rok výroby
1940
 
Citáty
Milan_(1932).txt
LR: hm a změnil změnil se jiným způsobem ten výběr filmů, na ty německé ste teda moc nechodili, až na výjimky, ML: no tam byly ty, podívejte se, voni byly německý na který se dalo jít, a potom byly ty tendenční, LR: hm ML: no pochopitelně žid sís ((Žid Süß)) <a podobně> no tak to bylo jasný, jo.
Jiri_(1924).txt
JN: pamatuju si taky na film žid sís ((Jud Süß))... LS: ten ste viděl? JN: ten sem viděl. LS: tady v Brně v kině? JN: tady v Brně, jo. LS: a jak se vám líbil, nebo, jak na něj vzpomínáte? JN: no, vzpomínám s s takovejma roztodivnejma vzpomínkama, jo, já sem nebyl nikdá antisemita, jo, aby se ne- jo, tak (..) voni Němci se to snažili strašně zkreslit, že jo, tydlety...
Jiri_(1924).txt
JN: jo, to jenom třeba ten žid sís ((Jud Süß)) sme tak to byl člověk zvědavej, voni to strašně chválili, taky na náměstí Svobody byl jeden bylo jedno kino ((Central)), to bylo jen pro Němce.
Frantisek_1932.txt
FR: potom se dovážely ňáký německý filmy jako řekněme e žid sís ((Žid Süss)) LG: mhm FR: slyšela ste o tym filmu? LG: mhm FR: e musím za Petrem, ten mně ho natočí, von ho má. LG: mhm FR: jo? takže doopravdy on má hodně těch filmů, (.) ty který byly, (.) vždycky se chválili Němci, že ničili všechno na co přišli.
Jaroslav_(1926).txt
JB: to máte třeba hráli takové německé film, LG: mhm JB: protižidovské, jo, jak se to menovalo kurnik, žid sýs ((Žid Süss)), LG: mhm JB: se to menovalo jo, tak to bylo, vod já nevim jakýho spisovatele ((Lion Feuchtwanger)) to bylo, to je normální knížka tak to byl barevné film protižidovské jo, (.) LG: mhm, a na tom ste teda byl v kině? JB: kde? LG: na to ste šel JB: no na tym sem byl, no.
Jaroslav_(1926).txt
marika rék ((Marika Rökk)) jo, to byla původem Maďarka, jo ta hrála v tym žid sýs ((Žid Süss)), a to no. (.) a já bych si vzpomněl, ale to by trvalo dlouho, to by chtělo nějakou štamprlu ((smích))
 
Výrobce
Terra-Filmkunst GmbH (Berlin)
 
Režie
Veit Harlan
 
Hrají
Heinz George
Ferdinand Marian
Kristina Söderbaum
Werner Krauss
 
IMDB
http://www.imdb.com/title/tt0032653/
 
CFN
http://www.kinobox.cz/film/229533-zid-suss
 
Poznámka
informace zkontrolovány na filmportal.de
 
Prameny
http://www.filmportal.de/film/jud-suess_cfabf84ef2a341839565686dcf75ac77
 
nahoru
 
 
 
 
 
© 2011 Ústav filmu a audiovizuální kultury na Filozofické fakultě, Masarykova Univerzita, Brno