Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
Title
Cirkus
 
Original Title
Cirk
 
Country
Sovětský svaz
 
Number
Cirkus, Dodatek: Sportem k brannosti.
 
Year
1936
 
Quotes
Peter_(1922).txt
ale na na ty sovětský filmy, totiž byly taky dobrý, ale ty byly staršího data. o tom taky píšu, teď, PSk: hm PD: to byly ty sovětský muzikály od alexandrova ((Grigorij Alexandrov)), PSk: cir- PD: a jako Cirkus, Volga - Volga, PSz: Celý svět se směje, PD: a veselý, ta veselá parta ((neidentifikováno)), nebo jak, ten čtvrtej už není tak dobrej, ten už je moc stalinskej, ta socha v pozadí. tak to sem taky viděl, myslím Cirkus sem viděl v Moderně ((Moderna)), PSz: hm PD: v Brně eště, já nevim proč.
Peter_(1922).txt
PD: natolik jako, ale ten tanec se nám líbil, balet se nám líbil, džez ((jazz)) se nám, ta otázka je taky otázka džezu ((jazz)). a taky hraje do tý, do, do otázky sovětských muzikálů, páč právě ta veselá parta ((neidentifikováno)) em Cirkus málo, ale Volga - Volga tam je ještě džez. ((jazz)) a to lidem imponovalo.
Josef_(1929).rtf.txt
LG: a vzpomínáte si na první návštěvu po osvobození? JU: kina? LG: mhm toho kina JU: néé kerej film sem viděl po válce jako první mám dojem že to byl nějakej ruskej ten ten ten ten byl takovej známej éé ježíš mankote jak se ten film menoval, Cirkus. LG: to neznám? JU: to jo to byl to byl to byl to byl známej film ten Cirkus, no, to byl takovej politické film.
 
Producer
Mosfilm
 
Directed by
Grigorij Alexandrov
 
Cast
Ljubov Orlova
Sergej Stoljarov
 
IMDB
www.imdb.com/title/tt0028420/
 
Resources
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno