Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
Title
Zlatá Kateřina
 
Original Title
Zlatá Kateřina
 
Country
Československo
 
Language
česky
 
Number
Zlatá Kateřina, goldene Katharina, Die
Lustspiel; veselohra
Nedošínská, Baarová, Korbelář; A. Nedošínská; Antonie Nedošínská, Lída Baarová, Vladimír Borský; Česká veselohra. 198404
 
Year
1934
 
Quotes
Svatava_(1924).txt
SM: e na no určitě teda protože to sem viděla, to sem viděla. Zlatá Kateřina. nebyla to em tahle em Antonie he- LS: Nedošínská ((Antonie Nedošinská)), SM: Nedošínská, LS: s lídou bárovou ((Lída Baarová)) tam hrála myslím. SM: s lídou bárovou ((Lída Baarová)). LS: hm SM: no ovšem, ale asi až p- ale možná že kvůli tomu, že tam hrály teda oni, tak na to rodiče dost sem em m- možná ani nezdůraznila, že e Vlasta Burian a teda tito em partneři ta e he- [já jí pořád pletu s] LS: [Anotonie Nedošínská ((Antonie Nedošínská))]. SM: hegrlíkovou ((Antonie Hegerlíková)). protože je taky Antonie. LS: no no. SM: e tak nedošínská ((Antonie Nedošinská)) a teodor pištěk ((Theodor Pištěk st.)) LS: ano SM: otec dnešního výtvarníka televizního, že, LS: hm SM: tak ti tam hráli jako hlavní roli, takže e je možný, že sem tam s rodičema na tom byla.
Frantisek_1932.txt
FR: moment, Zlatá Kateřina a to (.) to je moment, to na- to byl českej film a hrála tam Antonie Nedošinská e s tímto moment e (.) lída bárová ((Lída Baarová)) (.) a pak tam byl e Jindřich Plachta, (.) to (.) voni spolu hráli e hodně, moment, já se podívám tady, (...) ne, to ne, tak to sem neviděl doopravdy.
 
Directed by
Vladimír Slavínský
 
Cast
Antonie Nedošinská
Lída Baarová
Vladimír Borský
Otomar Korbelář
 
CFN
http://www.kinobox.cz/cfn/film/24846-zlata-katerina
 
Resources
http://web.nfa.cz/CeskyHranyFilm/cz/obsah/index.html
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno