Filmové Brno
Dokumentace dějin uvadění filmů a diváckých preferencí v Brne v letech 1918-1945

 
 







 
Země
Velká Británie
 
Film
Bella Dona, 1934
Cikánská symfonie, 1932
Bosambo, 1935
Blume der Wüste, Die, 1923
Muž z Aranu, 1934
Bílý šejk, 1928
1936
Karneval, 1931
Králova milostnice, 1927
Červený bedrník, 1934
Lady Hamiltonová, 1941
Cesta k hanbě, 1929; 1930
Cesta za slávou, 1936
Čtyři vyzvědači, 1936
Šest žen Jindřicha VIII., 1933
Rom-Expreß, Der; Římský expres, 1932
Ču-Čin-Čau, 1934
Song (špinavé peníze); Song (Schmutziges Geld), 1928
Abdul Hamid - rudý sultán, 1935
Anny se vdává, 1929
Rudý vůz, 1933
Z malé garnisony, 1924
Noci z Dekameronu; Decamerons Nächte, 1924
Zum Gipfel der Welt, 1924
Otázka života a smrti, 1946
Děvče z baru, 1936
Děvče z fabriky, 1929
Diktátor, 1935
Hřmící stáda, 1946
Žid Süss, 1934
Věčný žid; ewige Jude, Der, 1934
Tajemství rodu Lebanonů; Fluch der Lebanons, Der, 1932
Líbánky ve třech; Flitterwochen zu Dritt, 1929
Železný vévoda, 1934
Gaby, 1937
Rotschildové, 1935
Dubarry; Madame Dubarry, 1935
Motýlek velkoměsta, 1928; 1929
Tajemství vynálezce, 1936
1935
Tři živí duchové, 1922
Taras Bulba, 1936
Svět za 100 let, 1936
Cesta smrti kapitána Scotta k jižní točně (Velké bílé ticho), 1924
Tajemná flotila, 1928
Tajemství jezera Loch Ness, 1934
39 stupňů; Třicet devět stupňů, 1935
Žlutý ďábel, 1937
Královna psanců, 1934
Rembrandt, 1936
Bulldog Drummond v pasti, 1937
Král zatracenců, 1935
Marie Krasnová, 1936
Muž, jenž činil zázraky, 1936
Perný den, 1964
Ulička ztracených, 1929
Pomník velké lásky, 1929
Timbuktu, král afrických džunglí, 1933
Ukradený Rembrandt, 1932
Útěk před smrtí, 1936
Věrná milenka, 1933
Králova řeč, 2010
Further Adventures of a Flag Officer, 1927
Vlajkový poručík, 1926
Battles of Coronel and Falkland Islands, The, 1928
Skluzavka, 1928
Piccadilly (Noční svět); Piccadilly (Noční svět), 1929
1928
Králové cirku, 1928
Šampaňské, 1928
Löwe des Südens, Der, 1928
Vlak příšer, 1927
Žena trpitelka, 1928
Znamení čtyř; Znamení čtyři; Záhadný Ind; Zeichen der Vier, Das, 1923
Svatební noci; Hochzeitsnacht, Die, 1927
Květina pouště (Chu-Chin-Chou), 1923
Světla Londýna, 1923
Rob Roy, 1922
Nenávist, 1920
Ninon; Žena proti ženě; Weib gegen Weib, 1923
Slovácká Mignon, 1922
Královna otroků, 1924
Revoluce v manželství, 1928
Noc po zradě, 1929
1928; 1929
1929
1929
Srdce ve vyhnanství, 1928
1930
Dva světy, 1930
1929
Žena vítěz, 1929
Kdo by plakal, když se rozcházíme, 1929
Pařížská krysa, 1926
Drei lebende Geister, 1922
Frau des Staatsanwalt, die, 1922
Jižní vášeň; Südliche Leidenschaft, 1924
Dame vom Maxim, Die, 1933
1933
Vyzvědačka, 1933
Král paláců, 1932
Smrtonosný robot, 1932
Láska královny Karoliny, 1935
1935
Tvé srdce je mé; Tobě patří srdce mé, 1934
Zbojník; Zbojník Dick Turpin, 1935
Šaty mé paní, 1917
Buben; Buben, 1938
Uloupený život, 1939
60 slavných let; Šedesát slavných let, 1938
Zlato volá, 1938
Citadela, 1938
Perutě jitra; Peruti jitra, 1937
Doly krále Šalamouna, 1937
Sedm hříšníků; Nebezpečná sázka, 1936
Královna Viktorie; Königin Viktoria, 1937
Dokonalý zločin, 1947
Žabí bratrstvo, 1937
Zelený jed, 1946
Zastávka smrti, 1948
Londýn v plamenech, 1943
Zrádná neděle, 1947
Chyťte ho!, 1947
Hrdina sevillský, 1929
Z deště pod okap, 1939
Láska na druhý pohled, 1934
Lásky Jany Goddenové, 1947
Lidé dvou světů, 1946
Osudná cesta, 1937
Požár nad Anglií, 1937
Miláček slonů, 1937
 
nahoru
 
 
 
 
 
© 2011 Ústav filmu a audiovizuální kultury na Filozofické fakultě, Masarykova Univerzita, Brno