Filmové Brno
Dokumentace dějin uvadění filmů a diváckých preferencí v Brne v letech 1918-1945

 
  
Název
Sextánka
 
Originální název
Sextánka
 
Země
Československo
 
Jazyk
česky
 
Číslo
Sextánka, Sextanerin; Sextanerin, Die
Česká veselohra; Český film; český zvuk. román
R. Wanka, H. Vítová, J. Marvan, Kreuzmann; Vítová, Ferbasová, Pištěk, Kreuzmann, Marvan; R. Wanka, Vítová, Pištěk, Ferbasová, Marvan.; 138933; 129811; 76349 Premiere! der deutschen Version des großen, erfolgreichen Gesellschaftsfilmes Die beliebtesten deutschen Prager Schauspieler: Ellen Schwanneke, Rolf Wanka, Hans Götz, Rud. Stadler, Halle Pitt, Iris Arlan.; Rolf Wanka.
Sextánka, Sextanerin - erste Liebe
Grossfilm
Vítová, Ferbasová.; Hana Vítová, Rolf Wanka, V. Ferbasová Nach dem vielgelesenen Roman einer Gymnasiastin von B. Neubauer. Ein interessanter Großfilm einer großen Liebe. In den Hauptrollen: Dr. Rolf Wanka, Ellen Schwaneke, H. Vit und Vera Ferbas.
 
Rok výroby
1936
 
Premiéra ČSR
pá 13.03.1936
 
Citáty
Emilie_(1922).txt
nó, to byly Dohnal ((Jiří Dohnal)) a Vítová ((Hana Vítová)), Sextánka i Hana Vítová, Sextánka, Rolf Wanka, to byl krásnej e em původně Němec, ale mluvil česky, tady to byl, to byl jé, to byl taky můj taky ten...
Emilie_(1922).txt
jó, když byla ta Sextánka, tak tam hrála takovou kamarádku a vždycky takového diblíka, kde zpívala nějakou pisničku takovou, jo. já sem hned uměla tu pisničku. my sextánky sami na to dbáme, naše třída ustavuje vzory, to ještě do dneška si pamatuju. ale ta byla taková moje bych řekla i, i nejmilejší. skoro bych řekla. Ferbaska ((Věra Ferbasová)).
Libuse_2_(1928).txt
pak byly ty školní, sme se rády chodily dívat na ty školní, že, filmy, tak Sextánka, já nevim, takový, to už taky bylo takový už trošku zamilovaný, no tak, to, v těch letech,
Libuse_(1922).txt
LV: [let] jo, si vzpomínám ee když se hrála Sextánka pro- to bylo někdy ve čtyřiatřicátým roce, tak jsem ji tam viděla, ale umluvila jsem maminku, a byla jsem den předtím, protože se dávala německá verze, LG: německá? LV: tam byla je- byla německá verze Sextánky ((Sextánka)), LG: no to vim ale LV: (.) no, takže tu sem viděla, že, protože sem si myslela, že na tu českou už nepřidu, ale přemluvila sem maminku ((smích)) <že mi dala ty ( ) dvě nebo tři koruny> a že sem šla tam teda potom i i jako druhej den.
Libuse_(1922).txt
LV: po tom desátým roce. no tak to sem vám říkala, no tak to už e LG: [to ste (to ste začala)] LV: [teda (to už byly) ty Sextánky ((snímek Sextánka)) ta Ferbasová ((Věra Ferbasová))] LG: [chodila ste častěji do toho kina] LV: [ee] ale eště vá
Libuse_(1922).txt
jo ee (..) vidíte na koho jsem si ještě vzpomněla [jako děc-] LG: [řekněte] LV: na Rolf Wanky ((Rolf Wanka)) milovníka Rolf Wanka, který hrál v té Sextánce ((Sextánka)) a m- a já sem a teď nevím jestli byla sobota nebo jako neděla, já sem se vodctla u kina Moderny ((Moderna)), který jo? LG: mhm LV: a (no byl pět) nebo šest lidí, ale já nevím proč sem se tam šla, tak to už vám ee nevím a najednou vyšla paní (.) vím že byla Židovka protože tenkrát se moc vo Židech mluvilo, a s ní krásnej chlap, a von to byl Rolf Wanka, LG: ((smích)) LV: a teď asi pár lidí to to vědělo a byli u toho, a on mně utkvěl v pamě- on byl malej. a on byl opálenej, ale on byl natřenej, ale to já jsem nevěděla tenkrát, protože kolik mně mohlo být těch třináct dvanáct třináct let (.) a to si pamatuju (.) že to sem nevěděla a on byl úplně snědej, jo, <a teď měl ty tmavý voči, klobouk> ano, ano. a ona ho tam teda to hráli tedy myslím tu Sextánku ((Sextánka)) nebo něco takovýho a vona ho si tam jako pozvala, no. (.) takže.
 
Režie
Svatopluk Innemann
 
Hrají
Hana Vítová
Rolf Wanka
 
CFN
http://www.kinobox.cz/cfn/film/18730-sextanka
 
nahoru
 
 
 
 
 
© 2011 Ústav filmu a audiovizuální kultury na Filozofické fakultě, Masarykova Univerzita, Brno