Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
First name
Robert
 
Surname
Taylor
 
Quotes
Edita_(1926).txt
KH: a vy ste vy ste mi říkala, že ste měli oblíbený herce (jesi je) [pamatujete]. EB: [no, tak] to já sem měla, jak říkám, já sem měla roberta tajlora ((Robert Taylor)) a ona tyrone povera ((Tyrone Power)).
Edita_(1926).txt
KH: jo. (.) no a nezkoušela ste, jestli ste si nebrala domů ňáký plakáty nebo tak? EB: ne, mě to nez-, ne ne ne ne ne ne ne. já jedině, co bych vzala, tak ro- toho roberta tajlora ((Robert Taylor)), to by byl můj. ale ty nebyly, ne ne ne.
Edita_(1926).txt
před válkou, to mně bylo dvanáct a to to v- právě v té Moderně to (..) s Greta Garbo a robert tajlor ((Robert Talyor)), edy nelzon ((Eddie Nelson)), makdonaldová ((Jeanette MacDonald)), nádherný filmy.
Edita_(1926).txt
můj voblíbenec byl e (.) robert tajlor ((Robert Taylor)) a (.) zase Blanka měla tyrone povér ((Tyrone Power)) LG: ((smích)) EB: jo ((smích)) to s- to sme (.) no ale chodily sme všechno. to ((smích)), děvčiska...
Edita_(1926).txt
a štanviková ((Barbara Stanwyck)), to byla právě žena toho (.) roberta tajlora ((Robert Taylor)) jo, to byli manželé a potom sem viděla ješte roberta tajlora ((Robert Taylor)) (.) hrál po válce nějakej film, ale už s- vím, že byl rozvedený, to sem četla a (.) vzal si nějakou Němku tenkrát, ale (.) no tak, ale kdy zemřel to už nevím. LG: a co se vám na tom herci nejvíc líbilo? proč to byl váš nejoblíbenější herec? EB: no proč... to nebylo kvůli hraní voni <hráli všeci dobře i on> LG: ((smích)) EB: to nevim, byl to můj <typ a dodneška> LG: je mně to jasné. ((smích)) EB: <jaksi mám ten typ těch mužů jo> ((smích)) LG: ((smích)) a stalo se, že ste třeba na nějakém filmu, ve kterém on hrál, šla (.) opakovaně? EB: to víte že jo. jo, jo.
Eva_(1928).txt
ale také třeba sss tím Robertem Tajlorem ((Robert Taylor)), to byl americkej takovej představitel. takže (..) to byly (.) různé, různé druhy filmů.
 
Film — Cast
Brodway melodie 1938, 1937
Dáma s kaméliemi, 1936
Valčík na rozloučenou, 1940
Děvče z malého města, 1936
Žena jeho bratra, 1936
1936
Američan z Oxfordu, 1938
Melodie světa, 1935
Mezi čtyřma očima, 1937
Hrdina dne, 1938
Ohnivý oř; Vstaň a bojuj, 1939
1936
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno