Filmové Brno
Dokumentace dějin uvadění filmů a diváckých preferencí v Brne v letech 1918-1945

 
  
Název
Hotel Modrá hvězda
 
Originální název
Hotel Modrá hvězda
 
Země
protektorát Čechy a Morava
 
Jazyk
česky
 
Číslo
Hotel Modrá hvězda; Hotel Modrá Hvězda, Hotel Blauer Stern
Český film; Česká veselohra; Lustspiel
N. Gollová, O. Nový, Pivec; Zahájení sezony premiérou českého filmu: Hotel Modrá hvězda. N. Gollová, O. Nový, A. Mandlová; KINO ALFA zahajuje sezonu českou veselohrou Hotel Modrá Hvězda Nataša Gollová, Oldřich Nový, Adina Mandlová; 125341; 65659; Nataša Gollová, Oldř. Nový, A. Mandlová v podařené veselohře N. Gollová, Oldř. Nový, Ad. Mandlová.; Nataša Gollová, Oldř. Nový, Ad. Mandlová in einem Lustspiel voll Irrtümmer.
 
Rok výroby
1941
 
Citáty
Dagmar_(1929).txt
pak už se objevila golová ((Nataša Gollová)), Inka Zemánková taky zpívala v tom filmu [slunečnice] ((Hotel Modrá hvězda))
Dagmar_(1929).txt
a ta Slunečnice no to to byl džez ((jazz)), to sme kóukali jak t- uplně, my sme byli...
Jarmila_(1926).txt
no vlastně byly pořád ty filmy, ten, já nevím Kristián kdy byl, ale třeba to Hotel Modrá hvězda, to bylo takový teplo v té sokolovně ((Kino Sokol v Líšni)), že všici byli v košilích jenom, jo, a strašný teplo, takže se mně to tenkrát zdálo, že jako do toho kina ee přece šel každej lepší voblečenej, nebo to, já nevim, JV: hm JC: to se spíš na to [hledělo, víte?] JV: [oblékali se (lépe)] JC: a pak to tajdle se najednou všichni svlíkli z těch sak, protože bylo strašný teplo, no. JV: hm JC: tak to bylo za války ještě, ten Hotel Modrá hvězda.
Jiri_(1922).txt
JH: no, h- hása ((Hugo Haas)) si pamatuju, nebo Hotel Modrá hvězda. LČ: Oldřich Nový. JH: partnerka. Květa fial- ne, Medřická ((Dana Medřická))? LČ: no gólová ((Nataša Gollová)), ne? JH: ne. tam byl, to už je jedno. totiž to byla herečka, která pocházela ze Židenic, a já jsem s jeho bratrem chodil do měšť- s jejím bratrem chodil do měšťanky. voni měli tady holičství, ale jak ona se menovala? Medřická ((Dana Medřická)), ne. no nevím. vím, že v Hotelu Modrá hvězda ((Hotel Modrá hvězda)) hrála hlavní roli, tak sme ji obdivovali, samozřejmě Žideňačku.
Irena_(1922).txt
LČ: takže ten rozhlas vám ty filmy taky nějak připomínal. IK: ano, ano, v mnohém. LČ: a bylo to [časté?] IK: [no a] teď třeba s Hanou Vítovou ((Hana Vítová)), že byl ten film, jak se to menovalo, ježiš počkejte, já si vzpomenu, Hana Vítová tam zpívala, em počkejte, tady mám Tulák Macoun z českých mlýnů a hájů ((pravděpodobně Z českých mlýnů)), Pohádka máje, Dívka v modrém, Kristián, že jo, Otec Kondelík, ženich Vejvara, Noční motýl se to s Hanou Vítovou menovalo. Hotel Modrá hvězda, no a třeba s Anton Špelec, ostrostřelec, tam byly písničky, který zpíval Burian ((Vlasta Burian)), takže to se taky zpívávalo.
 
Výrobce
Lucernafilm
 
Režie
Martin Frič
 
Hrají
Nataša Gollová
Oldřich Nový
 
CFN
http://www.kinobox.cz/cfn/film/8598-hotel-modra-hvezda
 
Poznámka
Informace zkontrolovány v on-line verzi katalogu Český hraný film
 
Prameny
http://web.nfa.cz/CeskyHranyFilm/cz/obsah/filmy/72683.html
 
nahoru
 
 
 
 
 
© 2011 Ústav filmu a audiovizuální kultury na Filozofické fakultě, Masarykova Univerzita, Brno