Filmové Brno
Dokumentace dějin uvadění filmů a diváckých preferencí v Brne v letech 1918-1945

 
  
Jméno
Zarah
 
Příjmení
Leander
 
Citáty
Dagmar_(1929).txt
centrál ((Central)). zara leandr ((Zarah Leander)) tam zpívala <takže> vim, že bylo,
Dagmar_(1929).txt
nebo zara leondr ((Zarah Leander)) tím jejím hlasem takovym ((německy zpívá hlubokým hlasem))
Edita_(1926).txt
zara leandr ((Zarah Leander)), ta měla to, ta zpívala, ta měla překrásnej hlas.
Jarmila_(1925).txt
a co eště a pak potom eště jedna herečka, jestli vona byla Švédka ((Zarah Leader)) nebo byla z holyvůdu ((Hollywood))?
Jarmila_(1925).txt
a zarach leandr ((Zarah Leander)) ta taky občas zpív-
Jarmila_(1925).txt
a zarach leandrová ((Zarah Leander)) myslím už taky byla v holyvůdu ((Hollywood)), nevím, (ona) byla myslím původem Švédka.
Borivoj_(1927).txt
LH: to sem se chtěl právě taky zeptat, jestli ňáké [herečky, a které to byly?] BH: [ano, ano.] no fascinovala mě ee mm zpěvačka (.) švédská (..) sice byla Němka (..) to byla (.) sára leandr ((Zarah Leander)). (..) taky marika rek ((Marika Rökk)). LH: ehm. BH: nebo rakouská Margot hir- hilšr ((Margot Hielscher)), (..) že. (..)
Irena_(1922).txt
no ale za protektorátu tady byly hodně německý filmy, tak hajn rýman ((Heinz Rühmann)), em nebo sarach leandrová ((Zarah Leander)), nebo frelich ((Gustav Fröhlich)),
Irena_(1922).txt
ale em no tak zamilovaný filmy, že, no tak mladí, to sme se rozplývali, když tam byl šárl boajé ((Charles Boyer)), nebo zarach leandrová ((Zarah Leander)) nebo já nevim, ty americký herečky, to sme potom ještě cestou zpátky prožívali celý
Irena_(1922).txt
LČ: a na které filmy js- kdo byl váš asi tak nejoblíbenější a na které filmy byste si vzpomněla s ním? IK: no jak říkám, za protektorátu to byly německý, frelich ((Gustav Fröhlich)), hajns rýman ((Heinz Rühmann)), to byla legrace, že, nebo sarach leandrová ((Zarah Leander)), ta se nám velice líbila, romy šnajnerová, šnajdrová ((Romy Schneider)), alen delon ((Alain Delon)) LČ: tak to už, to bylo pak už pozdějc. IK: ano [klark] LČ: [a čím] vás vlastně ty, ty herci zaujali. [jaké byly ty rysy.] IK: [no jednak sme oceňovali] jestli je hezkej, že, nebo a hezká herečka, jak se obléká, že, tak to to sme taky okukovali, že, jak sou oblíkaní, no a jak he- hrají, třeba em já sem měla ráda ketrin herburnovou ((Katharine Hepburn)), nebo em f- Fonda ((pravděpodobně Henry Fonda)), jak von se menoval?
Zdenek_(1927).txt
pak tam byly ještě ty německý filmy, ty byly dvojího typu. byly jednak takový revijální ((revue)), jo, em velkej ansámbl, gerls ((girls)) jo, tam tancovaly, mezi nima teda byla ta marika reková ((Marika Rökk)) vo které sem se tam zmínil, jo. písničky, em to byly takový hudební filmy, sára leandr ((Zarah Leader)) tam zpívala, že.
Alzbeta_(1930).txt
LG: jo. <a pamatujete si třeba> (.) ně- nějaký film který ste viděla jakoby hodněkrát? AB: no, e to eva tropí hlouposti, to si pamatuji [nejvíc] LG: [mhm] AB: no, a potom já (nevím) to byly ty filmy, ty německý se sárou leandrovou ((míněno Zarah Leanderovou)) to už je historie, to e vy vůbec nebudete nikdy vědět kdo to byl, (.) a (..) nepamatuji si přesně na co na, na co sme chodily.
Josef_(1929).rtf.txt
pak z tech německejch hereček sára leand ((Zarah Leander)) ta měla takovej hlubokej hlas když vona zpívala ta sára leanda ((Zarah Leander)) to byla oblíbená herečka
Jaroslav_(1926).txt
JB: ale voni e měli revuální filmy bezvadný, no, ty ty zpěváci johanes hestrs ((Johannes Heesters)) e ta zpěvačka herečka taková známá, no to je taky vokno no, sarach leandr, zarach leandr, ((Zarah Leander)) to byla LG: to už sem párkrát slyšela při rozhovorech. JB: to byla, to byla herečka která zbožňovali Němci, že
Jaroslav_(1926).txt
a takhle. (.) no zarach leandr ((Zarah Leander)) se menovala ta zpěvačka, teď sem si vzpomněl LG: jo? JB: znáte to? zarach leandr ((Zarah Leander)) LG: sem ráda že ste si vzpomněl JB: zarach leandr ((Zarah Leander)) to byla za války, no.
 
Film — Hrají
Domov, 1938
Tenkrát, 1943
Habanera, La, 1937
Valčík z Oněgina, 1939
Ve stínu slávy, 1940; 1941
1937
K novým břehům, 1937
1937
Premiéra (...a tanec pokračuje), 1937
Modrá liška, 1938
Srdce královny, 1939; 1940
Velká láska, 1941; 1942
 
nahoru
 
 
 
 
 
© 2011 Ústav filmu a audiovizuální kultury na Filozofické fakultě, Masarykova Univerzita, Brno