Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
Title
Muži nestárnou
 
Original Title
Muži nestárnou
 
Country
protektorát Čechy a Morava
 
Language
česky
 
Number
Muži nestárnou, Männer altern nicht
veselohra
Z. Kabátová, J. Pivec, J. Smejkalová, G. Nezval v Lucerna filmu.; Hrají: Z. Kabátová, J. Pivec, J. Průcha.; Kabátová, Pivec, Nezval, Romanová.; Z. Kabátová, J. Pivec, J. Romanová, G. Nezval. Český film.; 129039; 121756; Nová česká veselohra.; Rozmarná společenská veselohra. Eine reizende Handlung von einem ewig jungen Liebhaber u. seinen drei grossen Lieben.
 
Year
1942
 
Quotes
Jarmila_(1926).txt
no ale, tak pak tam byla ňáká (lujze filip), s tou sem byla na Muži nestárnou. to byl Pivec ((Jan Pivec)), že? JV: hm JC: s tou, vona byla tak hodná, ta líz- lí- (lujse), Lízinka (filip). takže já sem jako, i když ti Němci byli, a zavírali, koncentráky, víte, tak všecko, ale ten člověk, když vedle mě pracoval, tak já sem nemohla ho nenávidět. mně připadal, že nebyl špatnej, no. takže, to, [pak tam]
Jarmila_(1926).txt
a ty Muži nestárnou, to byl hezkej film, no, to jako, ta vo tom vykládá, vzpomíná na to, ta Zita Kabátová, vona už teda je v té nemocnici, ale pořád teda jako eště [hezky mluví.] JV: [vzpo- vzpomněla] byste si, co se vám na tom filmu líbilo, proč byl hezký. JC: ten Muži nestárnou? JV: hm JC: no tak to bylo, tak to bylo takový zajímavý, že to bylo,
Jarmila_(1926).txt
JC: ne ne, děkuju. ten ee, ten, že von vlastně <všecky tři generace vystřídal, že?> JV: hm JC: ten Pivec ((Jan Pivec)), no, jo, to byla, ta písnička byla hezká a pak ta, pak tak poslední byla ta Jarmila Smejkalová, že, a Zita Kabátová, no tak, to si, to už tak jako, někerý ty filmy jak voni je vopakujou, tak to člověk si všecko domyslí, že ale, ale to byl pěknej film ty Muži nestárnou, no.
Eva_(1928).txt
ES: ano. (...) Muži nestárnou. LS: to se vám líbilo? ES: to bylo velice. ((smích)) začal s babičkou a skončil s vnučkou.
Marie_(1928).txt
o Muži nestárnou, to sem byla několikrát. LH: proč zrovna na tomhle filmu několikrát? MB: prosím? LH: proč zrovna na tomto filmu ste byla několikrát? MB: ee no ten se mně líbil. LH: a vzpomenete si proč, jestli to bylo třeba em díky hercům, nebo...? MB: no i ee ano i i herco, i ten námět byl takovej dobrej.
Marie_(1928).txt
MB: no tak to Muži nestárnou se mně taky líbilo, ta tam sem byla taky víckrát, to hrál Nový ((Oldřich Nový)) tam.
Jarmila_2_(1926).txt
JG: no, Muži nestárnou, to se mně líbilo proto, páč, JV: hm JG: ty lázně v Hradci Králové sem znala, tam bylo to vlnobití, JV: hm JG: že sem tam byla na prázdninách jednou, tak to jako jo,
Jarmila_(1925).txt
Muži nestárnou, tam hrál ten (.) Pivec, Pivec ((Jan Pivec)),
Miroslav_(1923).txt
Muži nestárnou no to byla aj hra.
Irena_(1922).txt
Muži nestárnou, ježiš, no ano, Muži nestárnou, Pivec ((Jan Pivec)), že, tam hrál a Zita Kabátová? jo?
Milan_(1932).txt
Muži nestárnou, to bylo s Oldřichem Novým, mám takovej dojem.
Miloslava_(1925).txt
V: ještě nějaký takový podobně výrazný zážitek, který by se k nějakému filmu vázal, k dalšímu? říkala ste třeba Muži nestárnou. MM: no, ty Muži nestárnou, to, brala sem to i tehdy jako legraci, ale, ale bylo to hezký, ten film, ten se mně líbil. JV: co se vám na něm líbilo? co vás tam zaujalo? MM: ((smích)) no mně na tom, no v dnešní době by to nikdo nijak nebral, páč je to normální realita, jo, tak prostě se žije. ale tehdy to bylo něco úplně mimořádnýho ((smích)) že si namluvil babičku, maminku a vzal si dceru. no a velice se mi tam líbil ten Pivec ((Jan Pivec)), to, to, hrál to, hrál to velice fajn. a ta Zita Kabátová, to byla [vynikající herečka.] JV: [takže ta, ta ztvárnění] té role MM: ano, ano, ano.
Ctirad_(1931).txt
Muži nestárnou sem taky viděl, a viděl sem to jako vtipnou záležitost.
Libuse_(1928).txt
KH: Muži nestárnou. LN: nó. ano, Leraus ((Vladimír Leraus)) to hrál, Muži nestárnou, ano, <hezký film>.
Zdenek_(1927).txt
ZP: Muži nestárnou, Pivec ((Jan Pivec)). JV: ehm. ZP: tam hrál tři role. JV: já se můžu podívat, na to. ZP: Pivec! ((Jan Pivec)) JV: ano. ano, hrál tam Pivec ((Jan Pivec)). ZP: Pivec, a von se dycky zamiloval, nejdřív do em jedné ženy, pak okouzlil její dceru a nakonec její vnučku, že. JV: ehm. ZP: krásnej film. Světla Svozilová, nehrála tam? JV: em nemám jí tady napsanou. ZP: nemáte. Muži nestárnou.
Libuse_(1929).txt
e je znáte ty filmy? LS: no ten film sem viděla, to je s tím myslím že hégr ((Karel Höger)) tam hrál, Muži nestárnou, to bylo fantastický,
Frantisek_1932.txt
LG: já se kouknu, hm to je to Muži nestárnou, tady nahoře, FR: no, LG: od [Slavinského] ((Vladimír Slavínský)) FR: [Zita] Kabátová ((Zita Kabátová)) (.) jo, (...) ji- moment, tak to je něco jinýho. on totiž e LG: mhm FR: (nejprve) se ee zajímá o s- o star- star- jako mladá to byla, potom [se] LG: [mhm] FR: zajímá o její dceru, [a] LG: [jo] FR: e ona řekne, prosím vás (ať si ji) radši vezme ať už mi dá pokoj, ((smích))
Libuse_2_(1928).txt
Muži nestárnou, no tak to byl film které sem viděla aspoň třikrát, už teda [dneska] LZ: [to už ste] v televizi [asi, že?] LZ: [nó, už] v televizi, ale aj tak sem na tom byla v kině.
Libuse_2_(1928).txt
tam ta písnička, em takový že se zamilovali do sebe ti, no, ale vona jak tá, ta co tam hrála, kdo, počkete, jak vona se menovala ta co to hrála, tu em jeho paní starší teda em no Štěpničková ((Jiřina Štěpničková)) to nebyla, né, nevim jak to. jó em už, jak vono se to menovalo, tak tó, mně to to mně tam, no, ty Muži nestárnou, no to bylo pořád takový. to sou filmy který člověk může vidět jako takový, no.
Libuse_2_(1928).txt
mně to to mně tam, no, ty Muži nestárnou, no to bylo pořád takový. to sou filmy který člověk může vidět jako takový, no.
Ludmila_(1920).txt
Muži nestárnou, jo, za úsměv jediný má krásná paní tam zpíval Pivec ((Jan Pivec)) ((smích)) Muži nestárnou, tam hrála, tam hrála, počkejte kerá tam hrála, Zita Kabátova.
Augustin_(1924).txt
Muži nestárnou, to znám určitě z televize, to sem viděl aj třikrát. to bylo, no, není to legrace, ale je to takový prostě jak ten muž si namlouvá jednu potom dceru a i vnučku. až nakonec vona mu říká, prosimvás, déte mu tu ((smích)). <nebo von si počká ještě na další.>
Ludmila_(1922).txt
LH: i Muži nestárnou taky to nebylo em no, bylo to krásně, ten herec co to představoval ((Jan Pivec)), to byl strašně podobný našemu strejdovi.
 
Producer
Lucernafilm
 
Directed by
Vladimír Slavínský
 
Cast
Zita Kabátová
Jan Pivec
Jarmila Smejkalová
 
CFN
http://www.kinobox.cz/cfn/film/13243-muzi-nestarnou
 
Note
Informace zkontrolovány v on-line verzi katalogu Český hraný film
 
Resources
http://web.nfa.cz/CeskyHranyFilm/cz/obsah/filmy/72787.html
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno