Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
Title
Pohádka máje
 
Original Title
Pohádka máje
 
Country
protektorát Čechy a Morava
 
Language
česky
 
Number
Pohádka máje, Gollová, Beneš, Vojta, Dostálová, Průcha; N. Gollová, Sv. Beneš, J. Vojta, J. Průcha; Gollová, Beneš, Vojta, Nedbal, Pištěk; Sv. Beneš, N. Gollová.
Pohádka máje, Maimärchen
N. Gollová, J. Vojta, Sv. Beneš, Th. Pištěk.
 
Year
1940
 
Quotes
Irena_(1922).txt
LČ: takže ten rozhlas vám ty filmy taky nějak připomínal. IK: ano, ano, v mnohém. LČ: a bylo to [časté?] IK: [no a] teď třeba s Hanou Vítovou ((Hana Vítová)), že byl ten film, jak se to menovalo, ježiš počkejte, já si vzpomenu, Hana Vítová tam zpívala, em počkejte, tady mám Tulák Macoun z českých mlýnů a hájů ((pravděpodobně Z českých mlýnů)), Pohádka máje, Dívka v modrém, Kristián, že jo, Otec Kondelík, ženich Vejvara, Noční motýl se to s Hanou Vítovou menovalo.
Libuse_(1924).txt
MB: takže vlastně ee ste se i dostala, vlastně i do jiných kin než ee než jakoby byla ta hlavní, do kterých ste chodila. LM: no tak ano no sem sem tam pak ještě ještě do, do Lucerna v Žabovřeskách, víte, na minsk- je to Minská? MB: jo jo jo LM: Minská, že, tak ee tam když bylo, tam vím, že tam sme byli na Pohádce máje ((Pohádka máje)) eee jestli to eště em z té původní nahrávky krásné, potom už to bylo podruhé z ee zfilmované už to nebylo ono, možná že člověk jako ee ten dojem ten sme měli v sobě z toho prvního z té první nahrávky, dyť to hrál Svatopluk Beneš myslím a a em Helenka byla, [nevím kdopak] MB: [nataša golová] ((Nataša Gollová)) LM: jí hrál MB: ji hreje?, nataša golová? ((Nataša Gollová)) LM: byla to golová? ((Nataša Gollová)) možná že to, že to byl někdo, to byla strašně jemná taková éterická osoba, taková byla krásná role a že to sme teda úplně, tam posílali na to jeden druhého, aby se podíval, no.
 
Producer
Elektafilm
 
Directed by
Otakar Vávra
 
Cast
Nataša Gollová
Svatopluk Beneš
 
CFN
www.kinobox.cz/cfn/film/16120-pohadka-maje
 
Note
Informace zkontrolovány v on-line verzi katalogu Český hraný film
 
Resources
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno