Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
Genre
výpravná komedie
 
Number
Samé lži, Lauter lugen; Lauter Lügen
veselohra
Alb. Matterstock, Fita Benkhof v rozkošné výpravné komedii.; Bláznivá veselohra H. Rühmanna; Skvělá veselohra H. Rühmanna. 135789
Veselý rozvod, Fred Astaire, Ginger, Rogersová
Rudé víno, Roter Wein
rozmarná veselohra
Roznarná veselohra.; Roztomilá výpravná komedie o 7 dílech. Hlavní představitel: Conrad Nagel. Pikantes Lustspiel in 7 Akten. In den Hauptrollen J. Collyer und K. Nagel.
Celý svět zpívá, A. Jones, J. Garlandová; ... „Celý svět zpíva", filmová revue s přemírou tanců a zpevů. Z hlavních představitelů zaujímá především Judy Garlandová, jejiž měkký ohebný hlas je jako stvořen pro reprodukci jazzových písní. Jejim partnerem je tenoritsta Allan Jones, kterého jsme poznali jíž jako partnera Jeannety MacDonaldové ve Španělské vyzvědačce. Z ostatních představitelů seznamuje se naše obecenstvo po prvé s Fannny Briceovou, která dokazuje, že i ošklivá tvář to ve filmu někdy vyhraje. Je to nadaná komička, která se začíná v poslední době stále více uplatňovat. (Moderna.)
Láska a knížecí koruna; Labuť; Láska a knížecí paruka, Režie D. Buchowetzki. Velkolepá výpravná komedie z dvorního zákulisí podle Frant. Molnára o 6 dílech. Představitelé děje: Adolph Menjou, Frances Howard, Ricardo Cortez.
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno