Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
First name
Jiří
 
Surname
Dohnal
 
Quotes
Zdenek_(1927).txt
ZP: ne, ne. můžu říct, že na nás teda em v tom do toho pětaštyrycátýho roku ty em filmy em ty filmy byly em dvojího druhu, em ty český filmy znáte, jo, em s Adinou Mandlovou ((Adina Mandlová)), s Lídou bárovou ((Lída Baarová)), Eduard Kohout, Rudolf Hrušínský, jako mladej, jo, Dohnal ((Jiří Dohnal)), herec, em kdo tam ještě hrál, no Plachta ((Jindřich Plachta)), že, tak em to byly spíš takový nechcu říct komerční filmy, ale spíš teda filmy ne vážnějšího obsahu, spíš tak jak se to dneska ( ) ještě když ( ) něco vysílá, tak to sou tyhlety filmy.
Eva_(1928).txt
ES: hm, hm. když byste měla ještě říct třeba ty vaše oblíbené herce nebo herečky, které ste zmiňovala, tak vzpomínáte si třeba na nějaké konkrétní filmy s těmi herci? LS: no jistě, Jiří Dohnal. ES: vaše oblíbené, povídejte. ((smích)) LS: Jiří Dohnal a
Libuse_2_(1928).txt
to byli takoví herci který prostě se nám líbili nebo to, takže sme, byly sme mladý, no, tak se nám líbili, no, jestli to byl Beneš ((Svatopluk Beneš)), nebo jestli to byl Jiří Dohnal, nebo jestli to byl prostě totok se nám, tak se nám líbili.
Libuse_2_(1928).txt
LZ: a z těch Beneš ((Svatopluk Beneš)), no, Dohnal ((Jiří Dohnal)), Oldřich Nový, Gustav Nezval, no byly filmy který, všechny, Advokát chudých se Smolíkem ((František Smolík))
Emilie_(1922).txt
nó, to byly Dohnal ((Jiří Dohnal)) a Vítová ((Hana Vítová)), Sextánka i Hana Vítová, Sextánka, Rolf Wanka,
Emilie_(1922).txt
EF: ano. tak když hráli Světlo jeho očí, ee, ten, em eh, Dohnal, Jiří Dohnal ze Zitou Kabátovou ((Zita Kabátová)), on byl slepej, ona ho ošetřovala. no vite, to byl slaďáček, nádhernej slaďáček,
Milan_(1932).txt
Kouzlo valčíku, to mně něco říká, LR: hm ML: ale to tenkrát bylo pro dospělý. LR: hm ML: jo, a mám takovej dojem že, že dokonce bych mohl vědět i herce. LR. hm ML: jestli tam nehrál ten, do- Dohnal ((Jiří Dohnal)) nebo tak ňák se menoval. ten hrál tady tyhlety milovnický role.
 
Film — Cast
Panenka, 1938
Světlo jeho očí; Světlo jeho očí, 1936
Okénko do nebe, 1940
Švanda dudák, 1937
Otec Kondelík a ženich Vejvara, 1937
Pod jednou střechou, 1938
Artur a Leontýna, 1940
V pokušení, 1938
1936
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno