Filmové Brno
Dokumentace dějin uvadění filmů a diváckých preferencí v Brne v letech 1918-1945

 
  
Název
Moderní doba
 
Originální název
Modern Times
 
Země
USA
 
Jazyk
anglicky
 
Rok výroby
1936
 
Citáty
Miroslav_(1931).txt
MH: no tak hodně tehdy (jela) ta Moderní doba s čaplinem ((Charlie Chaplin)),
Miroslav_(1923).txt
ale těch němých, to když já už sem potom chodíval častěji, tak už ty němé nebyly. to jak říkám, byl akorát ee ten nesmrtenlej ee č- šárlí šaplin ((Charlie Chaplin)), kterej i dy- v- chtěl mít s protože on to všechno, třeba Moderní doba anebo to to chtěl ee prostě ten zvuk tam nechtěl mít. ale hrála tam myslím nějaká hudba, ale jinak né, jinak to hn- u mě nehrálo roli prakticky.
Miroslav_(1923).txt
Moderní doba. šaplin ((Charlie Chaplin)). je tady šaplin ((Charlie Chaplin)) jé [nó]. JV: [ano] je. MJ: pamatuju velice dobře.
Irena_(1922).txt
Moderní doba, to bylo se šaplinem ((Charlie Chaplin)).
Svatava_(1924).txt
Moderní doba, to už byl Voskovec a Werich ((Jiří Voskovec a Jan Werich)), ne? LS: Moderní doba, to je čeplin ((Charlie Chaplin)). SM: čeplin ((Charlie Chaplin)). aha.
Jiri_(1924).txt
Moderní doba, to byl, to byl to bylo s Werichem ((Jan Werich)). LS: to je čeplin ((Charlie Chaplin)), Moderní doba, ale podobný tomu filmu Svět patří nám. JN: ano ano, Svět patří nám, to sem myslel.
Zdenek_(1927).txt
ZP: pak vám řeknu, že mě zaujala teda ta Moderní doba. JV: ehm, a čím, nebo proč? ZP: em, ta Moderní doba mě zaujala ee, kritikou té ind- industrializace, protože už tehdá tak jaksi sme cítili, že em ta industrializace em nás trošičku svazuje, nebo nás atakuje víceméně. a to já cejtim pořád eště dodneška, em, to skutečně byl film, kterej upozornil na to, že em s- s tou industrializací neni všechno v pořádku. a to vidíme dodneška, pořád. JV: ehm. ZP: ta krize, kerá teďka byla, tak si myslím, že je důsledek toho, že skutečně ta industrializace furt pokračuje pokračuje a oni chcou mít pořád víc a víc těch peněz z toho, neni to dobrý. já se toho bojím. a to byl jeden z prvních filmů, kerej na to upozorňoval. JV: ehm. ZP: na tu krizi, kerá v důsledku té industrializace může nastat.
 
Výrobce
Charles Chaplin Productions
 
Režie
Charles Chaplin
 
Hrají
Paulette Goddard
Charles Chaplin
 
IMDB
www.imdb.com/title/tt0027977/
 
nahoru
 
 
 
 
 
© 2011 Ústav filmu a audiovizuální kultury na Filozofické fakultě, Masarykova Univerzita, Brno