Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
First name
Rita
 
Surname
Hayworth
 
Quotes
Miroslav_(1931).txt
no a chodil jsem hodně, dávali tady tři filmy s Ritou Hejvort ((Rita Hayworth)), že jo, AV: mhm. MH: se přiznám, že jako šestnáctiletý jsem byl do ní zamilován, že, AV: ano.((smích)) MH: takže jsem chodil víckrát na ty její filmy. AV: mhm, mhm. MH: to bylo Krásnější než sen, Gilda a Modelka.
Emilie_(1922).txt
LR: mhm, pamatujete si třeba, která z těch hvězd byla vaše oblíbená, na kterou ste si hrála? EF: tehdy (...), jéžišmarja, (..) no tak v té době to byla myslim rita hajvortová ((Rita Hayworth)) (..)
Emilie_(1922).txt
EF: [hudební film], ano. když byl hudební film, to bylo, to bylo výborný. LR: mhm. N1: tam tančila ta rita [( )]. EF: [e rita] hajvortová ((Rita Hayworth)), no, no, no. marlen ditrichová ((Marlene Ditrichová)) zpívala pěkně jo, tak to potom dávali, ale. tak to šlo. jo, už už kvůli těm herečkám taky, páč to byly vynikající herečky, že.
Libuse_(1928).txt
KH: ?tak to si nemusíte pamatovat?. paní říkala rodžr tailor ((Roger Taylor)), že měla ráda třeba. LN: no! jo, to teda. rita hejvort ((Rita Hayworth)) to byla herečka, prostě americká, že jo.
Josef_(1929).rtf.txt
tu aji ten krátkej čas než přišel ten únor tak to už sem chodily americky filmy že tak to sme chodili Laurel a Hardy a čeplin ((Charlie Chaplin)) á á á všeci ti rita hajvort ((Rita Hayworth)) ty si jako to byla krasavice ta rita hajvort ((Rita Hayworth)) to byla no á á á ten myslim že její manžel byl hary džejsm ((Harry James)) ten tru- trumpetista slavnej, byl ten hary džejms ((Harry James)) to nemáte ani napsaný, že? LG: né t- t- toho znám ale n- nemám to tu napsané ne ne... JU: no nic no tak to byl ten hary džjems ((Harry James)) LG: mhm JU: to byl manžel vod té rity hajwort ((Rita Hayworth)) to byla krasavice ženská.
Josef_(1929).rtf.txt
LG: mhm [takže tohle byl nejčastější způsob jak ste se o tom] JU: [no no no] byl ten film už ani nevim jak se to menovalo s tó ritó hajvortovó ((Rita Hayworthovou)) to byla krasavica to byla krasavica jéj to byla krasavica LG: tak jo JU: ona gilda LG: gilda jo
 
Film — Cast
1944
Gilda, 1946
Krásnější než sen, 1942
Historky z metropole, 1942
Záhadné letadlo, 1937
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno