Filmové Brno
Dokumentace dějin uvadění filmů a diváckých preferencí v Brne v letech 1918-1945

 
  
Název
Divá Bára
 
Originální název
Divá Bára
 
Země
Československo
 
Jazyk
česky
 
Rok výroby
1949
 
Citáty
Marie_(1928).txt
LH: a mm chodila ste na ňáký film ee třeba opakovaně s některým z těchto herců? MB: no chodila sem. (..) to to byla myslim mm Maskovaná milenka, v které hrál ten Gustav Nezval. (..) (ale) pak... (...) jestli je hr- teď nevim, jestli je hrál v Divé Báře ((Divá Bára)), ale to nevím už určitě. (...)
Marie_(1915).txt
MH: no tak em em Fialová ((Květa Fialová)) toho moc nenahrála jak známo, že, LS: ta hrála potom pokud se nemýlím ale až po válce. MH: ano. LS: začala hrát v těch filmech [až po válce.] MH: [ano, ale tenkrát] ta Divá Bára, to bylo em LS: hm MH: takové pro mě význačné, já sem na ňu chodila do divadla, dokud se hrálo, že? a po válce. hlavně. dokud ona hrála. že. a pak i když se vrátila. LS: hm MH: ale to už bylo [slabší] LS: [hm] hm MH: to už em to už nebylo vono. a ee
Svatava_(1924).txt
Divá Bára a Vlasta Fialová ((Vlasta Fialová)) teda e Vlasta, ano, [Vlasta Fialová ]. LS: [Vlasta Fialová]. mhm SM: naše brněnská, takže LS: ano ano. SM: to sme ju taky obdi- na té sem taky byla určitě aspoň dvakrát, to mě a hrál tam dokonce se objevil jako novej herec Vrchota ((Robert Vrchota))
 
Výrobce
Československý státní film
 
Režie
Vladimír Čech
 
Hrají
Vlasta Fialová
Robert Vrchota
 
CFN
http://www.kinobox.cz/cfn/film/6353-diva-bara
 
Poznámka
Informace zkontrolovány v on-line verzi katalogu Český hraný film
 
Prameny
http://web.nfa.cz/CeskyHranyFilm/cz/obsah/filmy/73087.html
 
nahoru
 
 
 
 
 
© 2011 Ústav filmu a audiovizuální kultury na Filozofické fakultě, Masarykova Univerzita, Brno