Filmové Brno
Dokumentace dějin uvadění filmů a diváckých preferencí v Brne v letech 1918-1945

 
  
Jméno
Margot
 
Příjmení
Hielscher
 
Citáty
Peter_(1922).txt
ovšem, byly až do protektorátu taky německý mus- musikály ((muzikály)). a em sem byl dost jako nepatriotický a sem tam byl. PSz: hm PD: páč mně se líbila marika rek ((Marika Rökk)), když stepuje. PSz: hm PD: to méno elizabet paule ((neidentifikováno)) a taky chci vidět mariku rek. ((Marika Rökk)) anebo hilšr ((Margot Hielscher)), nebo ta, to byly džezový ((jazzový)) filmy. dost viditelný tenkrát, páč byly tak rozdílný od, od ideologických filmů.
Peter_(1922).txt
PD: [ale já už mluvím] o muzikálech který dělal gebls. ((Goebbels)) PSz: hm PD: nebo kde on byl už ministrem, PSz: hm PD: a natáčelo se vesele s marikou rekovou ((Marika Rökk)) a s margot hilšer ((Margot Hielscher)) a tak dále.
Borivoj_(1927).txt
LH: to sem se chtěl právě taky zeptat, jestli ňáké [herečky, a které to byly?] BH: [ano, ano.] no fascinovala mě ee mm zpěvačka (.) švédská (..) sice byla Němka (..) to byla (.) sára leandr ((Zarah Leander)). (..) taky marika rek ((Marika Rökk)). LH: ehm. BH: nebo rakouská Margot hir- hilšr ((Margot Hielscher)), (..) že. (..)
 
Film — Hrají
Hříšný alpinista; Dobyvatel vrchů, 1942
In flagranti, 1943
Žlutý slavík; Žlutý slavík, 1944
 
nahoru
 
 
 
 
 
© 2011 Ústav filmu a audiovizuální kultury na Filozofické fakultě, Masarykova Univerzita, Brno