Filmové Brno
Dokumentace dějin uvadění filmů a diváckých preferencí v Brne v letech 1918-1945

 
  
Datum zveřejnění programu
so 25.01.1919
čt 23.01.1919
so 25.01.1919
 
Dny promítání (od)
pá 24.01.1919 (50%)
so 25.01.1919 (50%)
 
Dny promítání (do)
čt 30.01.1919
 
Počet promítnutí
14
 
Kino
Lidový Biograf; Lidové kino; Volks Kino
 
Složení programu (čísla)
Triumfální příjezd presidenta T. G. Masaryka; Triumfální příjezd presidenta Masaryka, Film, který líčí nezapomenutelné historické chvíle příjezdu presidenta od hranic naší republiky až na hrad pražský. Totˇpro každého českého člověka zajisté vítaná příležitost pookřáti po šťastně odbyté válečné době.; Krásný historický tento film předváděn jest z nařízení československého filmového syndikátu pouze v českých kinech.; Ve snímku vystižen je věrně návrat presidentův počínaje z Hor. Dvořiště až do Prahy.; Triumfální příjezd presidenta Masaryka lze vidět v brněnských kinech. Nezapomenutelné chvíle historického významu jsou předváděny filmem opravdu dobře zpracovaným, bohatým a obsažným. Jsou jím zachyceny významné okamžiky od vkročení Masarykova na českou půdu až do jeho příjezdu do sněmovny. Film je český výrobek a representuje se jím náš mladý průmysl filmový přímo znamenitě. Každé objevení se Masaryka, Kramáře, Machara, dcery a syna Masarykova, jakož i zástupců dohodových na promítací stěně bylo obecenstvem nadšeně vítáno. Svým významem a zajímavostí doporučuje se film sám a nebude českého člověka, který by se nešel podívat již také proto, že část zisku připadá ve prospěch fondu vdov a sirotků po našich osvoboditelích, po našich legionářích.
 
Popis programu (CZ)
Bio Universum a Lidový Biograf v Brně předvádí od pátku 24. t. m. počínajíc tento film.
Jelikož od tohoto filmu si vyhradilo ministerstvo osvěty určitou dávku pro různé různé své fondy, bylo nevyhnutelno zvýšiti vstupné o polovinu.
Představení konají se: ve všední dny o 7, půl 9. hod. več., v neděli o 4, půl 6., 7, 9 hod. več. Při všech představeních účinkuje sesílená hudba. Krásný historický tento film předváděn jest z nařízení československého filmového syndikátu pouze v českých kinech. Prodej vstupenek denně od 6 do 8 hodin večer, v neděli od 1 do 9 hodin večer.
 
Obrazové přílohy
 
nahoru
 
 
 
 
 
© 2011 Ústav filmu a audiovizuální kultury na Filozofické fakultě, Masarykova Univerzita, Brno