Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
Program publishing date
Su 06.01.1924
Mo 07.01.1924
Mo 07.01.1924
 
Screening days (from)
Su 06.01.1924
 
Screening days (to)
Mo 07.01.1924
 
Number of screenings
6
 
Cinema
Bio Universum
 
Programme (numbers)
Messalina I. (Pověstná kurtisána a pozdější ukrutná císařovna.); Messalina I., monumentální velefilm
Nejmohutnější dílo od počátku kinematografie. Messalina (Pověstná kurtisána a pozdější ukrutná císařovna.) Monumentální velefilm o dvou epochách z dějin starého Říma. Režisér Commendatore Enrico Guazzoni, tvůrce slavného díla »Quo vadis«. Nepřekonatelná výprava, přes 100.000 účinkujících.; (Pověstná kurtisána a pozdější ukrutná císařovna.) Monumentální velefilm o 2 epochách z dějin starého Říma.; Pověstná kurtisána a pozdější ukrutná císařovna římská. Monumentální velefilm o dvou dílech z dějin starého Říma za doby Caligulovy. V hlavní úloze Rina di Liguoro, jedna z nejkrásnějších žen Itálie.; Dnes nejmohutnější dílo od počátku kinematografie. Monumentální velefilm o 2 epochách z dějin starého Říma. - Režisér Commendatore Enroci Guazonni, tůvrce slavného díla Quo vadis. - Nepřekonatelná výprava. Přes 100 000 účinkujících.
Messalina II. (Pověstná kurtisána a pozdější ukrutná císařovna.); Messalina II., monumentální velefilm
Dnes nejmohutnější dílo od počátku kinematografie. Messalina. (Pověstná kurtisána a pozdější ukrutná císařovna.) II. epocha: Monumentální velefilm o dvou epochách z dějin starého Říma. Režisér Commendatore Enrico Guazzoni, tvůrce slavného díla »Quo vadis«. Nepřekonatelná výprava, přes 100.000 účinkujících.
 
Programme Description (CZ)
Na mnohostranné přání předvedeme zítra v pondělí dne 7. t. m. obě epochy filmu Messalina najednou. Pro přílišnou délku programu začátek o půl 5., o ¾ 7 a o 9. hod. - Vstupné nezvýšeno.
 
Image Material 
Notes
Obě epochy promítané najednou.
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno