Filmové Brno
Dokumentace dějin uvadění filmů a diváckých preferencí v Brne v letech 1918-1945

 
 







 
Publikum
mládeži přístupné
 
Program
pá 29.01.1943 (uváděno pá 29.01.1943–po 01.02.1943), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Ty a já / Du und ich
út 24.04.1934; po 23.04.1934 (uváděno út 24.04.1934; po 23.04.1934–čt 26.04.1934; čt 26.04.1934), Moderna; Bio Moderna; Jalta – Osobní pobočník císařovny; Osobní pobočník císařovny (Hlas lásky)
so 30.04.1927 (uváděno pá 29.04.1927–čt 12.05.1927), Orania; Urania – Tři mušketýři
pá 06.08.1943 (uváděno pá 06.08.1943–po 09.08.1943), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Adam a Eva
pá 03.03.1944; pá 03.03.1944 (uváděno pá 03.03.1944–čt 16.03.1944), Bio Universum; Bio Metro; Morava – Milostné dopisy / Liebesbriefe
so 13.05.1933; pá 12.05.1933 (uváděno so 13.05.1933; pá 12.05.1933–čt 18.05.1933), Moderna; Bio Moderna; Jalta – K mysu Dobré Naděje / Zum Kap der guten Hoffnung
so 13.05.1933; pá 12.05.1933 (uváděno so 13.05.1933; pá 12.05.1933–čt 18.05.1933), Central; Ufa-Central; Zentral; Centrální kino; The Empire Bio Co.; Úderka – Kouzelná říše hor / Zauberreich der Berge, Das
út 25.07.1933 (uváděno út 25.07.1933–čt 27.07.1933), Kino Republika – Kariera Pavla Čamrdy; Kariéra Pavla Čamrdy / Karriere des Paul Camrda, Die
pá 12.08.1932; pá 12.08.1932 (uváděno pá 12.08.1932–čt 18.08.1932), Central; Ufa-Central; Zentral; Centrální kino; The Empire Bio Co.; Úderka – Na kouzelném koberci kolem světa
čt 01.01.1948 (uváděno ?−čt 22.01.1948), Bio Universum; Bio Metro; Morava – Paní Miniverová
pá 02.01.1948 (uváděno pá 02.01.1948–čt 08.01.1948), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Zrádce
pá 28.05.1926; so 29.05.1926 (uváděno pá 28.05.1926; so 29.05.1926–st 02.06.1926), Orania; Urania – Ať žije král; Ať žije král! / Lang lebe der König
st 21.01.1948 (uváděno st 21.01.1948−?), Alfa; Praha; Panorama Alfa-Passage – Ali Baba a 40 loupežníků
pá 23.01.1948 (uváděno pá 23.01.1948–čt 29.01.1948), Bio Universum; Bio Metro; Morava – Křižník Varjag
pá 23.01.1948 (uváděno pá 23.01.1948–čt 29.01.1948), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Předtucha
út 27.01.1948 (uváděno ?−čt 29.01.1948), Avia; Slovan; Kino Avia – Mořský jestřáb
pá 30.01.1948 (uváděno pá 30.01.1948–čt 12.02.1948), Bio Universum; Bio Metro; Morava – Špalíček
pá 30.01.1948 (uváděno pá 30.01.1948−?), Besední dům; Adria; Besední dům; Adria; Jadran – Paní Miniverová
pá 30.01.1948 (uváděno pá 30.01.1948−?), Kino Varieté; Bajkal; Radio; Radost – Jaro
út 18.02.1947 (uváděno út 18.02.1947−?), Kapitol; Elite Kino – Poslední příležitost
út 18.02.1947 (uváděno ?−čt 27.02.1947), Bio Universum; Bio Metro; Morava – Mladý Tomáš Edison
pá 07.03.1947 (uváděno pá 07.03.1947–út 11.03.1947), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Věrný Džulbars
so 07.02.1948 (uváděno ?−čt 12.02.1948), Kino Varieté; Bajkal; Radio; Radost – Povstalci z hor
pá 13.02.1948 (uváděno pá 13.02.1948−?), Bio Universum; Bio Metro; Morava – Polibek ze stadionu
pá 14.03.1947 (uváděno pá 14.03.1947–čt 20.03.1947), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Poslední příležitost
pá 13.02.1948 (uváděno pá 13.02.1948−?), Kino Varieté; Bajkal; Radio; Radost – Křižník Varjag
pá 20.02.1948 (uváděno pá 20.02.1948–čt 26.02.1948), Kapitol; Elite Kino – Ves v pohraničí
pá 20.02.1948 (uváděno pá 20.02.1948–čt 26.02.1948), Moderna; Bio Moderna; Jalta – Napoleon v Moskvě
pá 20.02.1948 (uváděno pá 20.02.1948–čt 26.02.1948), Besední dům; Adria; Besední dům; Adria; Jadran – Partyzán
pá 20.02.1948 (uváděno pá 20.02.1948−?), Avia; Slovan; Kino Avia – Jaro
pá 20.02.1948 (uváděno pá 20.02.1948–čt 26.02.1948), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Partyzán
pá 28.03.1947 (uváděno pá 28.03.1947–čt 03.04.1947), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Zloděj z Bagdadu
pá 28.03.1947 (uváděno pá 28.03.1947–po 21.04.1947), Bio Universum; Bio Metro; Morava – Caesar a Kleopatra
pá 28.03.1947 (uváděno pá 28.03.1947–čt 03.04.1947), Kino Varieté; Bajkal; Radio; Radost – Zorro mstitel
so 05.04.1947 (uváděno so 05.04.1947–čt 10.04.1947), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Mladý Tomáš Edison
st 09.04.1947 (uváděno ?−čt 01.05.1947), Kapitol; Elite Kino – Jan Roháč z Dubé
út 22.04.1947 (uváděno ?−čt 15.05.1947), Bio Universum; Bio Metro; Morava – Guadalcanal
út 22.04.1947 (uváděno ?−čt 15.05.1947), Bio Universum; Bio Metro; Morava – Pepek staví lodi
pá 05.03.1948 (uváděno pá 05.03.1948−?), Scala; Moskva; Bio Dopz – Dny slovanského filmu
pá 05.03.1948 (uváděno pá 05.03.1948–čt 11.03.1948), Besední dům; Adria; Besední dům; Adria; Jadran – Ves v pohraničí
pá 05.03.1948 (uváděno pá 05.03.1948−?), Atlantik; Vlast – Admirál Nachimov
pá 05.03.1948 (uváděno pá 05.03.1948−?), Vitagraf; Illusion; Elektra; Vitagraph; Květen – Duha
pá 05.03.1948 (uváděno pá 05.03.1948–čt 11.03.1948), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Polibek ze stadionu
pá 05.03.1948 (uváděno pá 05.03.1948–čt 11.03.1948), Kino Varieté; Bajkal; Radio; Radost – Napoleon v Moskvě
pá 05.03.1948 (uváděno pá 05.03.1948−?), Bio Sibiř (2); Bio Zora; Sibiř; Grand Bio Austria; Grand Bio Moravia – Léta dozrávání
pá 05.03.1948 (uváděno pá 05.03.1948−?), Bio Vesmír; Světozor; Světozor Schimitz; Kino Židenice – Spiknutí
pá 16.05.1947 (uváděno pá 16.05.1947–čt 22.05.1947), Bio Universum; Bio Metro; Morava – Siréna
út 09.03.1948 (uváděno ?−čt 11.03.1948), Jas; Jas Hussowitz; Bio Jas – Duha
út 09.03.1948 (uváděno ?−čt 11.03.1948), Lucerna; Lucerna - Sebrowitz; Lucerna, Žabovřesky – Ocelová pěst
út 09.03.1948 (uváděno ?−čt 11.03.1948), Kino Orel; Astra (Líšeň); Savoy – Mořský jestřáb
pá 12.03.1948 (uváděno pá 12.03.1948–čt 18.03.1948), Alfa; Praha; Panorama Alfa-Passage – Stěnka Razin
pá 12.03.1948 (uváděno pá 12.03.1948–čt 25.03.1948), Scala; Moskva; Bio Dopz – Severní hvězda
pá 12.03.1948 (uváděno pá 12.03.1948–čt 18.03.1948), Stadion; Dukla – Kavkazský hrdina
pá 12.03.1948 (uváděno pá 12.03.1948–čt 25.03.1948), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Kniha džunglí
pá 12.03.1948 (uváděno pá 12.03.1948–pá 12.03.1948), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Strašidlo na prodej
pá 12.03.1948 (uváděno pá 12.03.1948−?), Lucerna; Lucerna - Sebrowitz; Lucerna, Žabovřesky – Paní Miniverová
pá 12.03.1948 (uváděno pá 12.03.1948−?), Kino Orel; Astra (Líšeň); Savoy – Nevíte o bytě?
so 13.03.1948 (uváděno so 13.03.1948−?), Atlantik; Vlast – Partyzán
út 16.03.1948 (uváděno ?−čt 18.03.1948), Atlantik; Vlast – Balerína Nataša
út 16.03.1948 (uváděno ?−čt 18.03.1948), Avia; Slovan; Kino Avia – Ocelová pěst
út 16.03.1948 (uváděno ?−čt 18.03.1948), Lucerna; Lucerna - Sebrowitz; Lucerna, Žabovřesky – Správné děvče
út 16.03.1948 (uváděno ?−čt 18.03.1948), Bio Sibiř (2); Bio Zora; Sibiř; Grand Bio Austria; Grand Bio Moravia – Bohdan Chmelnický
ne 27.07.1947 (uváděno ?−čt 03.07.1947), Bio Universum; Bio Metro; Morava – Veselá vojna
pá 04.07.1947 (uváděno pá 04.07.1947–čt 10.07.1947), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Pán sedmi moří
pá 04.07.1947 (uváděno pá 04.07.1947–čt 10.07.1947), Kino Varieté; Bajkal; Radio; Radost – Veselá vojna
pá 11.07.1947 (uváděno pá 11.07.1947–čt 17.07.1947), Bio Universum; Bio Metro; Morava – Bylo jedno zelené údolí
pá 11.07.1947 (uváděno pá 11.07.1947–čt 17.07.1947), Scala; Moskva; Bio Dopz – Alexander Něvský
pá 19.03.1948 (uváděno pá 19.03.1948–čt 01.04.1948), Stadion; Dukla – Rozmarný duch
pá 19.03.1948 (uváděno pá 19.03.1948−?), Besední dům; Adria; Besední dům; Adria; Jadran – Napoleon v Moskvě
pá 19.03.1948 (uváděno pá 19.03.1948−?), Avia; Slovan; Kino Avia – Paní Miniverová
pá 19.03.1948 (uváděno pá 19.03.1948−?), Starobrněnské kino; Loyal; Starobrněnské kino; Grand; Meteor; Meteor (Staré Brno); Svoboda – Léta dozrávání
pá 19.03.1948 (uváděno pá 19.03.1948−?), Jas; Jas Hussowitz; Bio Jas – Křižník Varjag
pá 19.03.1948 (uváděno pá 19.03.1948−?), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Ves v pohraničí
pá 19.03.1948 (uváděno pá 19.03.1948−?), Lucerna; Lucerna - Sebrowitz; Lucerna, Žabovřesky – Portáši
pá 19.03.1948 (uváděno pá 19.03.1948−?), Starobrněnské kino; Loyal; Starobrněnské kino; Grand; Meteor; Meteor (Staré Brno); Svoboda – Případ kapitána Dreyfuse
pá 19.03.1948 (uváděno pá 19.03.1948−?), Kino Varieté; Bajkal; Radio; Radost – Tajemství vyzvědače
pá 19.03.1948 (uváděno pá 19.03.1948−?), Bio Slávia; Sport; Sport kino Židenice; Sport - Schimitz; Slavia – Otec kliďas
pá 19.03.1948, Union; Cinema elektrique; Oko – Polibek ze stadionu
pá 19.03.1948 (uváděno pá 19.03.1948−?), Kino Orel; Astra (Líšeň); Savoy – Bratři v triku
út 23.03.1948, Besední dům; Adria; Besední dům; Adria; Jadran – Malý lord Fauntleroy
út 23.03.1948, Starobrněnské kino; Loyal; Starobrněnské kino; Grand; Meteor; Meteor (Staré Brno); Svoboda – Syn pluku
út 23.03.1948, Bio Slávia; Sport; Sport kino Židenice; Sport - Schimitz; Slavia – Týden v tichém domě
út 23.03.1948, Bio Vesmír; Světozor; Světozor Schimitz; Kino Židenice – Syn pluku
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 01.04.1948), Kapitol; Elite Kino – Vyhnanec z ráje
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 15.04.1948), Bio Universum; Bio Metro; Morava – O ševci Matoušovi
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 01.04.1948), Scala; Moskva; Bio Dopz – Zkušební pilot
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 01.04.1948), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Otec kliďas
so 27.03.1948, Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – O hodném koníčkovi
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 01.04.1948), Avia; Slovan; Kino Avia – Duha
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 01.04.1948), Starobrněnské kino; Loyal; Starobrněnské kino; Grand; Meteor; Meteor (Staré Brno); Svoboda – Polibek ze stadionu
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 01.04.1948), Kino Varieté; Bajkal; Radio; Radost – Severní hvězda
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 01.04.1948), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Kavkazský hrdina
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 01.04.1948), Lucerna; Lucerna - Sebrowitz; Lucerna, Žabovřesky – Duha
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 01.04.1948), Starobrněnské kino; Loyal; Starobrněnské kino; Grand; Meteor; Meteor (Staré Brno); Svoboda – Zloděj z Bagdadu
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 01.04.1948), Bio Sibiř (2); Bio Zora; Sibiř; Grand Bio Austria; Grand Bio Moravia – Jaro
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 01.04.1948), Bio Slávia; Sport; Sport kino Židenice; Sport - Schimitz; Slavia – Křižník Varjag
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 01.04.1948), Union; Cinema elektrique; Oko – Ve jménu života
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 01.04.1948), Kino Orel; Astra (Líšeň); Savoy – Zrádce
út 23.03.1948, Bio Slávia; Sport; Sport kino Židenice; Sport - Schimitz; Slavia – Týden v tichém domě
út 23.03.1948, Bio Vesmír; Světozor; Světozor Schimitz; Kino Židenice – Syn pluku
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 01.04.1948), Kapitol; Elite Kino – Vyhnanec z ráje
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 15.04.1948), Bio Universum; Bio Metro; Morava – O ševci Matoušovi
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 01.04.1948), Scala; Moskva; Bio Dopz – Zkušební pilot
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 01.04.1948), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Otec kliďas
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 08.04.1948), Kino Mladých – O hodném koníčkovi
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 01.04.1948), Besední dům; Adria; Besední dům; Adria; Jadran – Severní hvězda
st 16.07.1947 (uváděno st 16.07.1947−?), Stadion; Dukla – Posvátné manželství
pá 25.07.1947 (uváděno pá 25.07.1947−?), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Konvoj do Murmanska
pá 15.08.1947 (uváděno pá 15.08.1947−?), Kino Varieté; Bajkal; Radio; Radost – Synové hor / Söhne der Berge
út 23.03.1948, Starobrněnské kino; Loyal; Starobrněnské kino; Grand; Meteor; Meteor (Staré Brno); Svoboda – Syn pluku
út 23.03.1948, Bio Slávia; Sport; Sport kino Židenice; Sport - Schimitz; Slavia – Týden v tichém domě
út 23.03.1948, Bio Vesmír; Světozor; Světozor Schimitz; Kino Židenice – Syn pluku
út 23.03.1948, Union; Cinema elektrique; Oko – Polibek ze stadionu
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 01.04.1948), Kapitol; Elite Kino – Vyhnanec z ráje
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 15.04.1948), Bio Universum; Bio Metro; Morava – O ševci Matoušovi
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 01.04.1948), Scala – Zkušební pilot
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 08.04.1948), Kino Mladých – O hodném koníčkovi
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 01.04.1948), Besední dům; Adria; Besední dům; Adria; Jadran – Severní hvězda
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 01.04.1948), Avia; Slovan; Kino Avia – Duha
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 01.04.1948), Kino Varieté; Bajkal; Radio; Radost – Severní hvězda
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 01.04.1948), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Kavkazský hrdina
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 01.04.1948), Lucerna; Lucerna - Sebrowitz; Lucerna, Žabovřesky – Duha
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 01.04.1948), Starobrněnské kino; Loyal; Starobrněnské kino; Grand; Meteor; Meteor (Staré Brno); Svoboda – Zloděj z Bagdadu
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 01.04.1948), Bio Sibiř (2); Bio Zora; Sibiř; Grand Bio Austria; Grand Bio Moravia – Jaro
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 01.04.1948), Bio Slávia; Sport; Sport kino Židenice; Sport - Schimitz; Slavia – Křižník Varjag
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 01.04.1948), Union; Cinema elektrique; Oko – Ve jménu života
so 27.03.1948 (uváděno ?−čt 01.04.1948), Kino Orel; Astra (Líšeň); Savoy – Zrádce
pá 02.04.1948 (uváděno pá 02.04.1948–čt 22.04.1948), Moderna; Bio Moderna; Jalta – O věrném přátelství
pá 02.04.1948 (uváděno pá 02.04.1948–čt 15.04.1948), Stadion; Dukla – Miláček slonů
pá 02.04.1948 (uváděno pá 02.04.1948−?), Avia; Slovan; Kino Avia – Polibek ze stadionu
pá 02.04.1948 (uváděno pá 02.04.1948–čt 08.04.1948), Starobrněnské kino; Loyal; Starobrněnské kino; Grand; Meteor; Meteor (Staré Brno); Svoboda – Ves v pohraničí
pá 02.04.1948 (uváděno pá 02.04.1948−?), Lucerna; Lucerna - Sebrowitz; Lucerna, Žabovřesky – Předtucha
pá 02.04.1948 (uváděno pá 02.04.1948−?), Starobrněnské kino; Loyal; Starobrněnské kino; Grand; Meteor; Meteor (Staré Brno); Svoboda – Křižník Varjag
pá 02.04.1948 (uváděno pá 02.04.1948–čt 08.04.1948), Bio Vesmír; Světozor; Světozor Schimitz; Kino Židenice – Polibek ze stadionu
 
nahoru
 
 
 
 
 
© 2011 Ústav filmu a audiovizuální kultury na Filozofické fakultě, Masarykova Univerzita, Brno