Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
Title
Křižník Potěmkin
Panzerkreuzer Potemkin
 
Original Title
Broněnosec Poťjomkin
 
Country
Sovětský svaz
 
Number
Křižník Potěmkin, Panzerkreuzer Potemkin
Nejslavnější dílo sovětské produkce Eisensteinův Křižník Potěmkin.; Námořní film. Grossfilm der Jetztzeit. Meisterwerk der russischen Darstellungskunst.
 
Year
1925
 
Quotes
Peter_(1922).txt
PD: to až pozdějc pamatuju, snad, no jo, taky v Americe v Berlíně jednou sem byl na pancerkrojzer potěmkin, ((Panzerkreuzer Potemkin – Křižník Potěmkin)) na luxembu- Luxemburgu je náměstí, takový pietní, PSz: hm PD: trochu demonstrativní představení, PSz: hm PD: a tam hráli na piáno jako. PSz: hm PD: živě.
Zdenek_(1927).txt
pak nás tam zaujaly, to sem tam taky psal, že semka přišly sovětský filmy, že toho ejznštějna ((Ejzenštějn)) ten em jak se to meno- no... JV: Křižník Potěmkin. ZP: Křižník Potěmkin. to vidim dodneška vidím, jak ten kočárek tam jede po těch schodech v té Oděse. JV: ehm. a proč to na vás takhle působilo ten film? ZP: to byly silný filmy. to bych řekl, to nebyla, myslím že to bylo dost profe- po profesionální stránce prove- a po technické stránce, ale po té technické stránce, to bylo už po válce, jo, po té technické stránce to už to nedosahovalo těch kvalit těch amerických filmů, to byl rozdíl. ty sovětský filmy byly po té technické stránce jako horší. ale po em ta náplň byla ohromná, vim, že nás to teda zaujalo.
 
Producer
Goskino
 
Directed by
Sergej M. Ejzenštejn
 
Cast
Grigorij Alexandrov
Alexandr Antonov
 
IMDB
www.imdb.com/title/tt0015648/
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno