Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
Program publishing date
Fr 20.06.1924
Fr 20.06.1924
 
Screening days (from)
Sa 21.06.1924
 
Screening days (to)
Mo 23.06.1924
 
Number of screenings
8
 
Cinema
Lidový Biograf; Lidové kino; Volks Kino
 
Programme (numbers)
Sodoma a Gomora I.; Sodoma a Gommorha I.; Sodoma a Gomorrha I. Hřích, Sodom und Gomorrha I.
monumentální film
Nejslavnější filmové dílo.; Film předvádí současný život, ukazuje dnešní smyslnou zvrácenost a chtivost peněz, tyto hrozné živly, hrozící otráviti lidstvo. Osou děje jest moderní žena s veškerou rafinovaností dekadentní doby, žena, budící chtíče a žádající si oběti. V úchvatném vidění objevují se biblická města Sodoma a Gomora a před námi vyvstává ona doba se všemi svými neřestmi. Právě jako tehdy, vládne i dnes lidstvem zlo a marnost i touha po nemírných radovánkách, a ubíjí v člověku vše, co ušlechtilé jestl V hlavní úloze Lucy Dorainová. Beide Epochen auf einmal bei gewöhnlichen Eintrittspreisen. (Zweistündige Vorstellung.)
Sodoma Gomorrha II. (Trest.), Sodom und Gomorrha II.
monumentální film
Druhá a poslední epocha. Sodoma a Gomorrha. (Trest.); II. díl: Trest. - Monumentální film z biblické a moderní doby. (Ukončení.) II. Teil: Die Strafe. Monumentalfilm aus den biblischen und modernen Zeit. (Schluss).
 
Programme Description (CZ)
Obě epochy najednou při obyčejném vstupném. (Dvouhodinné představení). Hraje se denně (mimo pátku) o 7. a 1/2 9. hod. V neděli a svátky o 1/2 5., 6., 1/2 8. a 9. hod.
 
Programme Description (DE)
Mit diesem Programm schliessen wir die Saison und bitten unsere werten Besucher, uns bei Eröffnung die neue Saison die bisherige Gunst wieder zu schenken. Direktion.
 
Image Material


 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno