Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
 







 
Audience
děti
 
Programme
Fr 08.02.1924; Sa 09.02.1924 (uváděno Sa 09.02.1924–Sa 09.02.1924), Excelsior – Dětské představení
Den, 38, Fr 08.02.1924
Fr 01.02.1924; Fr 01.02.1924; Sa 02.02.1924 (uváděno Sa 02.02.1924–Sa 02.02.1924), Excelsior – V říši pohádek / Im Märchenland; Baron Prášil
Den, 32, Fr 01.02.1924
Sa 23.02.1924; Fr 22.02.1924 (uváděno Sa 23.02.1924–Sa 23.02.1924), Excelsior – Popelka / Aschenbrödel
Den, 53, Sa 23.02.1924
Fr 07.03.1924; Sa 08.03.1924; Fr 07.03.1924; Fr 07.03.1924 (uváděno Sa 08.03.1924–Sa 08.03.1924), Excelsior – Příboj vln / Welfen preisgegeben, Den
Den, 66, Fr 07.03.1924
Sa 01.03.1924; Sa 01.03.1924 (uváděno Sa 01.03.1924–Sa 01.03.1924), Excelsior – Paleček / Däumling, Der
Den, 60, Sa 01.03.1924
Tu 01.01.1924 (uváděno Tu 01.01.1924–Tu 01.01.1924), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – Pohádka o Raráškovi
Lidové noviny, 1, Tu 01.01.1924
Sa 09.02.1924 (uváděno Su 10.02.1924–Su 10.02.1924), Bio Slávia; Sport; Sport kino Židenice; Sport - Schimitz; Slavia – Tři tety
Lidové noviny, 72, Sa 09.02.1924
Sa 29.03.1919 (uváděno Sa 29.03.1919–Su 30.03.1919), Grand Bio Austria (Židenice); Grand Bio Moravia (Židenice); Orient; Grand-Bio Orient; Grand Biograf – Dům nad propastí; Zakuklená teta
Lidové noviny, 88, Sa 29.03.1919
Su 06.04.1919 (uváděno Su 06.04.1919–Su 06.04.1919), Grand Bio Austria (Židenice); Grand Bio Moravia (Židenice); Orient; Grand-Bio Orient; Grand Biograf – Noční motýl / Nachtfalter, Der; Jeho rozvedená paní; Indie, země Hindů
Lidové noviny, 96, Su 06.04.1919
Fr 06.01.1922 (uváděno Sa 07.01.1922–Sa 07.01.1922), Central; Ufa-Central; Zentral; Centrální kino; The Empire Bio Co.; Úderka – Wunder des Schneeschuhes, Die
Volksfreund, 4, Fr 06.01.1922
Sa 08.03.1924 (uváděno Su 09.03.1924–Su 09.03.1924), Bio Slávia; Sport; Sport kino Židenice; Sport - Schimitz; Slavia – Dětské představení
Lidové noviny, 124, Sa 08.03.1924
Sa 15.03.1924 (uváděno Su 16.03.1924–Su 16.03.1924), Bio Slávia; Sport; Sport kino Židenice; Sport - Schimitz; Slavia – Dětské představení
Lidové noviny, 137, Sa 15.03.1924
Sa 22.03.1924 (uváděno Su 23.03.1924–Su 23.03.1924), Bio Slávia; Sport; Sport kino Židenice; Sport - Schimitz; Slavia – Dr. Firoheisen
Lidové noviny, 150, Sa 22.03.1924
Tu 25.03.1924; Tu 25.03.1924 (uváděno We 26.03.1924–We 26.03.1924), Excelsior – Červená Karkulka / Rotkäppchen
Lidové noviny, 154, Tu 25.03.1924
Th 08.03.1923; Tu 13.03.1923 (uváděno Th 08.03.1923; Tu 13.03.1923–Th 15.03.1923), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – My boy (Můj klučina) / My boy; Faschingsliebe
Lidové noviny, 119, Th 08.03.1923
Tu 01.05.1923 (uváděno Tu 01.05.1923–Th 03.05.1923), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – Černý krasavec
Lidové noviny, 217, Tu 01.05.1923
Fr 11.05.1923 (uváděno Fr 11.05.1923–May 1923), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – Kamarádi / Kameraden
Lidové noviny, 233, Fr 11.05.1923
Fr 15.06.1923 (uváděno Fr 15.06.1923–Tu 19.06.1923), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – Dobrodružství Frantíka Finna
Lidové noviny, 295, Fr 15.06.1923
Fr 02.01.1925; Fr 02.01.1925; Fr 02.01.1925 (uváděno Sa 03.01.1925–Sa 03.01.1925), Excelsior – Robinson Crusoe II. / Abenteuer des Robinson Crusoe II., Die.
Lidové noviny, 3, Fr 02.01.1925
Fr 09.01.1925; Fr 09.01.1925; Fr 09.01.1925 (uváděno Sa 10.01.1925–Sa 10.01.1925), Excelsior – Veselohry s Fattym a Seffem / Lustspiele mit Fatty u. Seff.
Lidové noviny, 15, Fr 09.01.1925
Fr 03.03.1922; Su 05.03.1922 (uváděno Su 05.03.1922–Su 05.03.1922), Kino Dornych; Edison; Viktoria – Perníková chaloupka
Moravské noviny, 52, Su 05.03.1922
Fr 16.01.1925; Fr 16.01.1925 (uváděno Sa 17.01.1925–Sa 17.01.1925), Excelsior – Bílý svět / Weisse Welt, Die; Sportaufnahme; Lustspiel
Volksfreund, 14, Fr 16.01.1925
Fr 20.02.1925; Fr 20.02.1925; Fr 20.02.1925 (uváděno Sa 21.02.1925–Sa 21.02.1925), Excelsior – Záhadný Číňan / rätselhafte Chinese, Der
Volksfreund, 43, Fr 20.02.1925
Fr 27.02.1925; Fr 27.02.1925; Fr 27.02.1925 (uváděno Sa 28.02.1925–Sa 28.02.1925), Excelsior – S tažnými ptáky do Afriky / Mit dem Zugvögeln nach Afrika; Ski-Meisterschaft von Deutschland u. Österreich in Kitzbühel, Tirol i. J. 1925, Die
Volksfreund, 49, Fr 27.02.1925
Fr 06.03.1925; Fr 06.03.1925; Fr 06.03.1925 (uváděno Sa 07.03.1925–Sa 07.03.1925), Excelsior – Lišák redaktorem / Fairbanks als Redakteur
Volksfreund, 55, Fr 06.03.1925
Fr 13.03.1925; Fr 13.03.1925; Fr 13.03.1925 (uváděno Sa 14.03.1925–Sa 14.03.1925), Excelsior – Piráti / Pirateninsel
Volksfreund, 61, Fr 13.03.1925
Fr 27.03.1925; Fr 27.03.1925 (uváděno Sa 28.03.1925–Sa 28.03.1925), Excelsior – Im Lande der Pagoden und Elefanten
Volksfreund, 73, Fr 27.03.1925
Sa 04.04.1925 (uváděno Sa 04.04.1925–Sa 04.04.1925), Excelsior – Hänsel und Gretl; Hänsel und Gretel; Glöcksein von Innisfär, Die
Volksfreund, 80, Sa 04.04.1925
Fr 17.04.1925; Fr 17.04.1925 (uváděno Sa 18.04.1925–Sa 18.04.1925), Excelsior – Robinson Crusoe I.
Volksfreund, 90, Fr 17.04.1925
Fr 24.04.1925; Fr 24.04.1925 (uváděno Sa 25.04.1925–Sa 25.04.1925), Excelsior – Robinson Crusoe I.
Volksfreund, 96, Fr 24.04.1925
Tu 24.11.1925 (uváděno We 25.11.1925–Th 26.11.1925), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – David Copperfield
Volksfreund, 273, Tu 24.11.1925
Tu 17.11.1925 (uváděno We 18.11.1925–Th 19.11.1925), Jugendkino – Kino pro mládež; Kino na Cihlářské; Studio; Jugend-Tonkino; Kino náročného diváka – Landkind, Das
Volksfreund, 267, Tu 17.11.1925
Th 01.01.1925 (uváděno Th 01.01.1925–Th 01.01.1925), Kino Dornych; Edison; Viktoria – Kindervorstellung
Tagesbote aus Mähren und Schlesien, 1, Th 01.01.1925
Fr 16.01.1925 (uváděno Sa 17.01.1925–Sa 17.01.1925), Vitagraf; Illusion; Elektra; Vitagraph; Květen – Kindervorstellung mit "Harrold Lloyd"
Tagesbote aus Mähren und Schlesien, 25, Fr 16.01.1925
Fr 23.01.1925; Fr 23.01.1925 (uváděno Sa 24.01.1925–Sa 24.01.1925), Excelsior – Životopis pana presidenta Masaryka / Lebensbeschreibung des Herrn Präsidenten Masaryk, Die; Lustspiel mit Harold Lloyd.
Tagesbote aus Mähren und Schlesien, 37, Fr 23.01.1925
Fr 06.02.1925; Fr 06.02.1925; Fr 06.02.1925 (uváděno Sa 07.02.1925–Sa 07.02.1925), Excelsior – Trpaslík Nosáček a Perníková chaloupka / Zwerg Nase, die Welt in Wassertropfen; Zwarg-Nase, Hänsel u. Gretel.
Lidové noviny, 65, Fr 06.02.1925
Fr 13.02.1925; Fr 13.02.1925; Fr 13.02.1925 (uváděno Sa 14.02.1925–Sa 14.02.1925), Excelsior – Cirkusáček / Zirkuskind, Das
Lidové noviny, 78, Fr 13.02.1925
Fr 13.03.1925 (uváděno Sa 14.03.1925–Sa 14.03.1925), Vitagraf; Illusion; Elektra; Vitagraph; Květen – grosse Kindervorstellung mit Harold Lloyd.
Tagesbote aus Mähren und Schlesien, 119, Fr 13.03.1925
Th 14.10.1926 (uváděno Th 14.10.1926–Th 14.10.1926), Central; Ufa-Central; Zentral; Centrální kino; The Empire Bio Co.; Úderka – Rumpelstilzchen
Volksfreund, 241, Th 14.10.1926
Fr 24.12.1926 (uváděno Sa 25.12.1926–Su 26.12.1926), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – Malý lord / kleine Lord, Der
Volksfreund, 300, Fr 24.12.1926
Fr 30.01.1925; Fr 30.01.1925; Fr 30.01.1925 (uváděno Sa 31.01.1925–Sa 31.01.1925), Excelsior – V říši pohádek / Im Elfenreiche
Lidové noviny, 54, Fr 30.01.1925
Su 07.09.1924 (uváděno Su 07.09.1924–Su 07.09.1924), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – Dětské představení
Lidové noviny, 451, Su 07.09.1924
Fr 12.09.1924; Fr 12.09.1924; Fr 12.09.1924 (uváděno Sa 13.09.1924–Sa 13.09.1924), Excelsior – Udatný krejčík / tapfere Schneiderlein, Das
Lidové noviny, 459, Th 11.09.1924
Fr 19.09.1924; Fr 19.09.1924; Fr 19.09.1924 (uváděno Sa 20.09.1924–Sa 20.09.1924), Excelsior – Sněhová Růženka / Schneerüschen; Sněhulka a 7 trpaslíků; Sněhulka a sedm trpaslíků / Schneewitchen u. die sieben Zwerge; Schneewitchen und 7 Zwerge; Přírodní snímek
Lidové noviny, 471, Fr 19.09.1924
Fr 10.10.1924; Fr 10.10.1924 (uváděno Sa 11.10.1924–Sa 11.10.1924), Excelsior – Stolečku prostři se! / Tischlein deck dich
Lidové noviny, 511, Fr 10.10.1924
Fr 17.10.1924; Fr 17.10.1924 (uváděno Sa 18.10.1924–Sa 18.10.1924), Excelsior – Zimní pohádka / Wintermärchen; veselohra; přírodní snímek
Lidové noviny, 524, Fr 17.10.1924
Sa 25.10.1924 (uváděno Su 26.10.1924–Tu 28.10.1924), Bio Universum; Bio Metro; Morava – Dětské představení
Lidové noviny, 538, Sa 25.10.1924
Tu 28.10.1924; We 29.10.1924; Tu 28.10.1924 (uváděno Tu 28.10.1924–Th 30.10.1924), Excelsior – Boby / Boby. Das Rätsel der Gerty Sering.
Lidové noviny, 543, Tu 28.10.1924
Fr 05.12.1924 (uváděno Su 07.12.1924–Su 07.12.1924), Kino Dornych; Edison; Viktoria – Dětské představení
Lidové noviny, 610, Fr 05.12.1924
Fr 12.12.1924; Fr 12.12.1924 (uváděno Sa 13.12.1924–Sa 13.12.1924), Excelsior – Kalif čáp / Kalif Storch
Lidové noviny, 622, Fr 12.12.1924
Sa 27.12.1924; We 24.12.1924 (uváděno Sa 27.12.1924–Sa 27.12.1924), Excelsior – Robinson Crusoe I.
Lidové noviny, 645, Sa 27.12.1924
Fr 14.03.1924; Fr 14.03.1924 (uváděno Sa 15.03.1924–Sa 15.03.1924), Excelsior – Undine / Undine
Socialistická budoucnost, 69, Fr 14.03.1924
Fr 11.04.1924; Fr 11.04.1924; Fr 11.04.1924 (uváděno Sa 12.04.1924–Sa 12.04.1924), Excelsior – Jak Vašíček přišel k nohám / Wie Hans zu seinen Füssen kam
Socialistická budoucnost, 93, Fr 11.04.1924
Fr 21.03.1924; Sa 22.03.1924; Fr 21.03.1924 (uváděno Sa 22.03.1924–Sa 22.03.1924), Excelsior – Červená Karkulka / Rotkäppchen
Socialistická budoucnost, 75, Sa 22.03.1924
Sa 04.04.1931 (uváděno Su 05.04.1931–Su 05.04.1931), Lidový Biograf; Lidové bio; Lido bio; Lidové kino; Lípa; Volks Kino – dětské představení
Moravské slovo, 81, Sa 04.04.1931
Sa 02.03.1929 (uváděno Sa 02.03.1929–Sa 02.03.1929), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – Geschichte von Brüderchen und Schwesterchen, Die
Volksfreund, 53, Sa 02.03.1929
Tu 23.04.1929 (uváděno We 24.04.1929–We 24.04.1929), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – dětské představení
Lidové noviny, 208, Tu 23.04.1929
Fr 26.04.1929 (uváděno Sa 27.04.1929–Sa 27.04.1929), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – Červená karkulka
Lidové noviny, 214, Fr 26.04.1929
Fr 03.05.1929 (uváděno Sa 04.05.1929–Sa 04.05.1929), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – Návrat ku štěstí
Lidové noviny, 225, Fr 03.05.1929
Tu 07.05.1929 (uváděno We 08.05.1929–We 08.05.1929), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – dětské představení
Lidové noviny, 232, Tu 07.05.1929
Fr 10.05.1929 (uváděno Sa 11.05.1929–Sa 11.05.1929), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – Sněhulka a 7 trpaslíků; Sněhulka a sedm trpaslíků / Schneewitchen u. die sieben Zwerge; Schneewitchen und 7 Zwerge
Lidové noviny, 237, Fr 10.05.1929
Tu 14.05.1929 (uváděno Sa 18.05.1929–Sa 18.05.1929), Apollo; Ohne Pause (OP Kino); Ufa OP – kino aktualit; Aktualita; O. P. Aktualitätenkino; Apollo-Kino; Čas – Sněhulka a 7 trpaslíků; Sněhulka a sedm trpaslíků / Schneewitchen u. die sieben Zwerge; Schneewitchen und 7 Zwerge
Lidové noviny, 244, Tu 14.05.1929
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno