Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
Genre
tragikomedie
 
Number
Princezna z Nemanic, Bettelprinzessin, Die
společenský obraz
s Gunar Tolnäsem; Slavný dánský herec GUNAR TOLNÄS v jeho nejnovějším výkonu. Společenský obraz o 4 dílech.; Gunar Tolnäs, miláček dam, ve filmu Princezna z Nemanic. Tragikomedie o 6 jednáních. In den Hauptrollen Gunar Tolnás u. Klara Wieth.
Lidové noviny, 200, Sa 19.04.1924
Žena, kterou nepoznal, Seine Frau - Die Unbekannte!
Nejnovější tragikomedie norského průmyslu. V hlavní úloze Lil Dagover. Překrásné pikantní scenerie. In der Hauptrolle LIL DAGORER.
Muž bez bázně, veselohra
Eddy Polo v celovečerní tragikomedii. Dřívější film, ovšem v nove kopii, kterým Eddy Polo zahájil svou kariéru v kinematografii. - Povedená parodie na monarchismus.; Výborná veselohra, v hlavní úloze Eddy Polo.
Den, 264, Fr 29.09.1922
Klouček; The Kid, KID
veselohra; Komödie
V hlavních úlohách Charlie Chaplin a jeho malý kamarád Jackie Coogan.; Šestidílná tragikomedie. V hlavní úloze nejslavnější americký komik Charlie Chaplin. Je to film jediný svého druhu, jenž si vítězně razí cestu celým světem. Všude, kde se hraje, je předmětem hovoru obyvatelstva všech tříd a úsudek denního tisku zní, že tu nebylo už dávno nic tak velkolepého a zároveň rozkošného.; Šestidílná tragikomedie, kterou napsal Charles Chaplin. Pracoval na ní celý rok, sám ji režíroval a sám hrál jednu ze tří hlavních osob děje. Kid znamená svou formou novou epochu ve filmu. Divák nevychází ze smíchu, a přece je při tom dojat, jako při žádném dramatu, kde se jedná o nešťastnou nebo zhrzenou lásku a pod. smutných věcech.
Lidové noviny, 563, Fr 10.11.1922
Záhada bažiny, americký snímek s Franklinem Farnumem, tragikomedie výborného sujetu. Pozoruhodná jest při ní technika amer. operatérů. Filmování v noci, za bouře, mlhy, prudkého lijáku atd.
Kondukteur Nr. 1492, Der.
Tragikomödie in 7 Akten.
Volksfreund, 299, Tu 23.12.1924
Ost ist West.
mit Konstance Talmadge.
Chudé příbuzenstvo, Nádherná, hluboce dojímavá tragikomedie ze života chudého člověka. Zoufalství střídá se zde s hřejivým humorem a děj vyznívá v akordy smírného a slunného štěstí. V hlavní úloze Willy Rogers a malý Frank , známý z filmu Staré hnízdo.
V sedmém nebi, Patt a Patachon
Lidové noviny, 538, Fr 26.10.1923
Kamarádi, Kameraden
drama ze života
Jackie Coogan; Drama ze života chudého hocha o 5 dílech. V hlavní úloze Jackie Coogan, nejmladší americký filmový umělec. Tragikomödie in 5 Akten. In der Hauptrolle Jackie Coogan.
Tagesbote aus Mähren und Schlesien, 101, Tu 03.03.1925
Východ je západ, Ost ist West
veselohra; drama
Nejlepší veselohra sezony. V hlavní úloze populární americká kinoherečka Constance Talmadge.; Constance Talmadge. Tragikomedie. Bouře smíchu střídá se s účastí na osudu ubohé dívky. Boj bílého plémě se žlutým. Nádherná výprava. Barbarské zvyky copatých obyvatelů země.; Nejlepší veselohra saisony. V hlavní úloze populární americká kinohvězda Constance Talmadge.; 5dílná drama s Const. Talmadge v hl. úloze. mit Konstance Talmadge.
Lidové noviny, 511, Fr 10.10.1924
Max, král cirku; Max cirkusovým králem, aneb Clownem z lásky; Max král cirku (Clownem z lásky), veselohra
Nejnovější veselohra s populárním komikem Max Linderem.; Tragikomedie o 5 dílech, v hlavní úloze Max Linder.; Max Linder. S největším úspěchem přijatý film Max cirkusovým králem jest pln humoristických nápadů a veselých scén, takže divák ze smíchu nevychází.
Lidové noviny, 536, Fr 24.10.1924
Abbé Konstantin, Abbé Konstantin (Die Dollarprinzessin)
Tragikomedie o 7 dílech podle známého francouzského románu >Abbé Konstantin<. Drama eines reichen Mädchens und eines armes französisches Offizieres in 6 Akten.
Lidové noviny, 430, Fr 26.08.1927
Nanon, Harry Liedtke ‒ hraběnka Ag. Esterhazy v hlavních úlohách filmu. Tragikomedie o 6 dílech dle stejnojmenné opery. "Nanon", die entzückende komische Oper, ist ein wirksames Filmmanuskript. Die reizende Pariser Liebesgeschichte aus der Zeit Ludwigs XIV., bietet, in den breiten Rahmen des Films eingestellt, szenische Effekte, die man auf einer Bühne niemals erzielen kann. Die Titelrolle spielt die schöne Gräfin Agnes Esterhazy, ihr Partner ist der charmante Harry Liedtke, der für Rollen dieser Art geradezu prädestiniert ist.
Lidové noviny, 46, Tu 26.01.1926
Policajtovic Nanynka, Mary Pickfordová, první filmová hvězda světa, vytvořila v této sezoně jen jediný, zato ale efektní film pod názvem Little Annie Rooney, česky Policajtovic Nanynka. Mary hraje s neodolatelným půvabem »uličnici« a mnoho veselých scén se střídá se strhujícími dramatickými momenty. V celé Americe byl přijat tento film s ohromným nadšením.; Mary Pickfordová, miláček našeho obecenstva, ve svém nejnovějším díle Policajtovic Nanynka, tragikomedie o 10 dějstvích.
Lidové noviny, 116, Fr 05.03.1926
Zdravý nemocný, Reginald Denny.; Sensační tragikomedie o 7 dějstvích. V hlavní roli oblíbený Reginal Denny.
Lidové noviny, 268, Fr 28.05.1926
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno