Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
Genre
námořní drama
 
Film
Hořící loď, 1927
 
Number
Muž z moře; Muž moře, Nádherné námořní drama o 6 jednáních.; franc. drama
Moravské noviny, 144, Fr 24.06.1921
Dobrodružství námořního kadeta Araiase; Dobrodružství námořního kadeta Ariase; Dobrodružství Ariaše, Abenteuer des Seekadetten Arias
námořnické drama; 9482
námořní drama s Editou Psilandrovou v hlavní úloze das spannende Drama
Kadet Navarro, velkolepá komedie
Velké námořní drama.; Velkolepá americká komedie o 8 dílech. V hlavní úloze RAMON NAVARRO.; Komedie v 8 dílech. V hlavní úloze Ramon Novarro.
Moravské noviny, 232, Sa 09.10.1926
Vládce oceánu, Největší námořní drama poslední doby. V hlavní úloze William Boyd a Elinor Fairová, nezapomenutelní hrdinové filmu Plavci na Volze.; Největší námořní drama dnešní doby. (Yankee Clipper.) Jedinečný děj, nevídané scény na moři, strhující zápas o prvenství mezi Amerikou a Anglií. V hlavních úlohách: William Boyd a Elinor Fairová, hrdinové z filmu "Plavci na Volze". Znamenitě též pobaví každého nový filmový zázrak, desetiletý Junior Coghlan, který daleko předčí známého Jacka Coogana.
Lidové noviny, 532, Fr 21.10.1927
Potopené loďstvo, Režie: Manfred Noa. (Vášně v moři pohřbené.) Největší námořní film s původními snímky bitvy u Skageraku - ohromný dramatický děj. V hlavní úloze Bern. Götzke, Agnes Esterhazyová, Nils Asther.; Úchvatný námořní snímek o 7 dílech, jehož děj se odehrává na válečné lodi. V hl. úloze: Bernard Götzke, Nils Asther a Agnes Esterházy.
Lidové noviny, 582, Fr 18.11.1927
Ostrov ztracených lodí; Ostrov zbloudilých lodí, Premiéra, znovu zfilmováno.; Sensační námořní drama z neprobádaných končin oceán. Hrůzné dobrodružství tří trosečníků v tajuplných končinách Sargasového moře. Upozorňujeme, že jde o nově zfilmovaný román Grittendena Marlotta, který svého času vycházel v >Pražském ilustrovaném zpravodaji<. V hlavních úlohách: Jason Robards, Virginia Valli, Noah Berry.
Lidové noviny, 319, Fr 26.06.1931
Loď sebevrahů, zvukový velkofilm; dobrodružný film
Wil. Boyd; Wil Boyd, námořní film.; Zvukový velkofilm z německo-americké ponorkové války. William Boyd - Robert Armstrong. Anglicko-německý dialog - české titulky.; Dobrodružný a námořní film podle románu Herberta A. Jonesa ,,Tajemná loď´´. William Boyd - R. Armstrong.; Velkolepé námořní drama. Napínavé scény z dob ponorkové války.
Lidové noviny, 166, Fr 31.03.1933
Pomsta kapitánova; (Piráti), Sensační napínavé námořní drama o předehře a 6 dílech. V hlavních úlohách Magde Bellamy, Anna Nillsonová, Jack Richardson, Charlie Murray.
Lidové noviny, 418, Fr 20.08.1926
Hořící loď, Käthe v. Nagy.; Mary Kidová - K. v. Nagyová - A. Paulig. Úchvatné námořní dobrodružství.; Námořní drama.
Moravské noviny, 9, Tu 12.01.1932
Dobrodružství vlajkového poručíka v Šanghaji, Abenteuer eines Flaggenofiziers in Shanghai
Seedrama; dobrodružný film
Námořní drama o 8 jednáních. V hlavní úloze Henry Edvards.; Dobrodružný, napínavý a veselý film z anglického námořnického života. Zajímavé výjevy na bitevní lodi, vyzvědačská doupata, špionáž a kontra-špionáž, zoufalý zápas Evropanů s čínskými vzbouřenci...a v tak pestrém prostředí odehrává se vzrušující románek lásky. Seedrama in 8 Akten. - In der Hauptrolle HENRY EDVARDS.
Rovnost, 17, Fr 25.01.1929
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno