Filmové Brno
Dokumentace dějin uvadění filmů a diváckých preferencí v Brne v letech 1918-1945

 
  
Žánr
filmový román
 
Číslo
Poslední dědic
Leben um Leben
Filmroman in 5 Akten mit Olga Desmond
Saharský démant, Čtyřdílný filmový román s Harry Higgsem.
Odetta I., I. epocha (Posvátné znamení cikánův.) Filmový román ze života cikánů.
Lidové noviny, 162, so 29.03.1924
Madony a muži, Filmový román z pravěkého Říma a z moderního Nového Yorku.; Filmový román z pravěkého Říma a N. Yorku. Proč byla ztroskotána skálopevná říše římská? Každý národ jest odsouzen k zániku, zneužívá-li ženy jen k smyslným rozkoším, učiní-li ze ženy pouze cíl vášně a pohází-li tak ženství blátem nízkých chtíčů.; Filmový román z pravěkého Říma a z moderního New Yorku.
Lidové noviny, 307, pá 20.06.1924
Tajuplný poklad, Filmový román o pěti dílech. V hlavní úloze Mary Pickford.
Lidové noviny, 415, út 19.08.1924
Fiakr číslo 13 II; Drožka 13 II; Fiakr 13 II, napínavý kriminální film
Druhý díl. Napínavý kriminální film o 4 jednáních.; Výrobek italského filmového umění honosí se vždy skvělou fotografií a půvabností prostředí děje. Dovršením je zfilmovaný román Montepina ve 4 epochách. Hlavní úlohy vloženy v ruce Heleny Makovské, která ve své "Giacondě" vyvolala obdiv diváctva a A. Capozziho, italského umělce.; 2. díl italského filmového románu
Lidové noviny, 288, pá 17.10.1919
Judex I, V titulní úloze M. René Cresté, nejlepší francouzský filmový herec, jehož úmrtí dosud znamená v produkci kinematografické nenahrazenou ztrátu. Slavné dílo toto jistě setká se zde s takovým úspěchem, jehož plně zasluhuje. Vedle Crestéa působí oblíbený komik Cacantin.
Lidové noviny, 397, pá 10.08.1923
Skandál princezny, Prinzessenskandal, Der
filmdrama
Filmový román.
Moravské noviny, 282, so 10.12.1921
Na poli cti a slávy, Úplně nové vydání. Film, který překvapil celý svět! Charlie Chaplin, Douglas Fairbanks a Max Reinhardt označili tento film jako nejlepší, který kdy byl vytvořen! Trojice představitelů: Dolores del Rio, Viktor Mae Laglen, Edmund Lowe jakož i režisér Raul Walsh získali si tímto filmem slávu světovou!; Dolores del Rio a Viktor Me Langlen. FIlmový román o velké lásce a hrdinském sebeobětování o 10 dějstvích.; Premiéra světoznámého Foxova velkofilmu o 10 dějstvích. V hlavních úlohách: Victor Mc. Laglen, Dolores Del Rio, Edmund Lowe. CHARLIE CHAPLIN: Nejrozkošnější film, jejž jsem kdy viděl. Smál jsem se, plakal jsem a byl sem ohromen. DOUGLAS FAIRBANKS: Žádný film mne dosud tak nenadchnul! Bylo to nádherné! Prof. MAX. REINHARDT: Nejlepší film Ameriky! Dvouhodinná představení o 5, 7 a 9 hod. V neděli též o 3 hodinách odpoledne.
Lidové noviny, 399, pá 09.08.1929
Tajemný apač >Dva muži a dáma<; Tajemný apač, Zwei und die Dame oder Der geheimnisvole Apache, Die
Sensační dobrodružný filmový román podle Sven Elvestáda. V hlavních úlohách: A. Esterházy - B. Goetzke.; Podle románu Dva muži a dáma. V hlavních úlohách: A. Esterházy a B. Goetzke. Ein Abenteuer-Filmroman nach dem Roman von Sven Elvestad. In den Hauptrollen Agnes Esterhazy, Bernhard Götzky.
Lidové noviny, 263, út 24.05.1927
Osudy jejich lásky, Prvotní předvedení! Pikantní filmový román o 7 dílech. V hlavních úlohách: Gloria Swansonová v úloze princezny Marie Luisy, dcery arciknížete Ferdinanda a Jan Keith jako kapitán tělesné stráže.
Lidové noviny, 417, pá 19.08.1927
Rozběsněné živly; Rozběsněné živly. (Zátopa.), velkolepé drama
Nejvelkolepější drama znázorňující živelnou katastrofu, která kdy filmem byla zachycena. Mohutný filmový román a jedinečný technický výkon americké kinematografie.; Mohutný sensační filmový román o 6 dílech. V hlavní úloze: George O'Brien.
Lidové noviny, 293, pá 10.06.1927
 
nahoru
 
 
 
 
 
© 2011 Ústav filmu a audiovizuální kultury na Filozofické fakultě, Masarykova Univerzita, Brno