Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
Genre
Strhující drama
 
Number
Kapitán Monroe, Film slavné Famous-Players-Lasky - Corporation v Novém Yorku. Strhující drama z ponurého života námořníků a zlatokopů. - V hlavní úloze William S. Hart.
Den, 268, Tu 03.10.1922
Pařížská apačka; Apačská láska (Paříž); Apačská láska, Apachin von Paris, Die
dobrodružný film
Největší atrakce poslední doby, velkolepá sensační premiéra. Strhující drama, kde se setkávámse s nejnebezpečnějšími vyvrheli společnosti. Děj je čerpán ze života pařížských salonů a brlohů a jest prosycen tak odvážnými zápletkami, že divák nevychází z úžasu.; Dobrodružný šestidílný film z pařížských a novoyorských katakomb. V hlavní úloze rozkošná Bety Composonová.; Drama ze života pařížských apačů.
Lidové noviny, 210, Fr 25.04.1924
V drápech osudu (Vesnický kovář); Vesnický kovář, Dorfschmied
(Vesnický kovář.) Jeden z nejslavnějších filmů americké tvorby.; (Vesnický kovář.) Jeden z nejslavnějších filmů americké tvorby. Strhující drama z rodinného života na americkém venkově, zfilmované podle stejnojmenného díla H. W. Longfellova. Předvádí se nepřetržitě již po celý rok v největších amer. kinech.; Vesnický kovář podle známého románu Longfellova.
Lidové noviny, 241, We 14.05.1924
Šach carevně, Strhující drama z doby polských bojů za svobodu. Osou děje je tajemná historická postava barona Kempelena, rodáká bratislavsmého a slavného mechanika. - Člověk či automat? - Neuvěřitelné a nadmíru poutavé příběhy odehrávají se v tomto filmu!
Požár nad Anglií, historický film
Strhující drama z dějin dvou velmocí Anglie a Španělska; L. Olivier, F. Robsonová.
Moravské slovo, 183, We 06.07.1938
Poslední představení, Světoznámý umělec Conrad Veidt ve filmu Strhující drama zločinu a lásky o 7 dílech.; Conrad Veidt ve filmu Strhující drama zločinu a lásky o 7 dílech.
Lidové noviny, 199, Fr 18.04.1930
Za rodnou hroudu; Za rodnou hroudou, velkofilm
Český zvukový velkofilm.; Strhující drama ze světové války. V hlavních úlohách: J. Rovenský, J. W. Speerger a A. Janová.; (1. zvuk. velkof.)
Lidové noviny, 280, Fr 05.06.1931
Rozhodná noc; Noc rozhodnutí, Nacht der Entscheidung, Die
Tonfilmdrama; Liebesdrama; zvukový velkofilm
Monumentální zvukový velkofilm s Konradem Veidtem a Olgou Čechovou. (Generál Platov). Německá mluva s českým překladem.; CONRAD VEIDT - OLGA ČECHOVÁ ve strhujícím dramatu. Německá verse. České titulky. Nádherný dodatek: PÍSEŇ LÁSKY. Ein Monumental-Tongroßfilm mit Konrad Veidt und Olga Tschechowa: (General Platow.) "Pension Petersilie", Lustspiel mit Dr. O. Pražak, Frl. B. Uxa u. a.; Tonfilmdrama in deutscher Sprache.; 138379; 132916; Ein Liebesdrama aus bester Gesellschaft, nach der bekannten Novelle von Rolf E. Vanloo. Ergreifende, spannende Handlung von Liebe u. Verzeihung. Hauptdarsteller: Pola Negri, Sabine Peters u. Iwan Petrowitsch.; 89424
Lidové noviny, 124, Tu 08.03.1932
David Golder
Harry Baur v mistrném díle francouzské produkce. Strhující drama ze života spekulanta velikého stylu. Francouzská mluva - český překlad. In der Hauptrolle: H. Baur. Französ. Dialog, deutsche Titel.
Lidové noviny, 231, Fr 06.05.1932
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno