Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
 







 
Name
Ideal  (Sa 22.12.1917–Mo 14.02.1921)
Václav Novák, Historie brněnských kinematografů 1896–1981. (Rukopis) Archiv města Brna, fond T68.,
 
Address
Köffilerova 11
Václav Novák, Historie brněnských kinematografů 1896–1981. (Rukopis) Archiv města Brna, fond T68.,
 
Current address
Stará
Václav Novák, Historie brněnských kinematografů 1896–1981. (Rukopis) Archiv města Brna, fond T68.,
 
District
Zábrdovice
Václav Novák, Historie brněnských kinematografů 1896–1981. (Rukopis) Archiv města Brna, fond T68.,
Brno město
Václav Novák, Historie brněnských kinematografů 1896–1981. (Rukopis) Archiv města Brna, fond T68.,
 
Programme
Sa 12.01.1918, Kůň v pohybu; Hlas lásky
Lidové noviny, 12, Sa 12.01.1918
Mo 14.01.1918 (uváděno Fr 11.01.1918–Mo 14.01.1918), Kůň v pohybu; Volání lásky; Albert - čtenář myšlenek
Den, 14, Mo 14.01.1918
Th 17.01.1918 (uváděno Fr 18.01.1918–Mo 21.01.1918), Přírodní snímek; Světácký život a bursa; Bláznivá holka
Den, 17, Th 17.01.1918
Su 20.01.1918 (uváděno Su 20.01.1918–Mo 21.01.1918), Světácký život a bursa
Lidové noviny, 20, Su 20.01.1918
Tu 22.01.1918 (uváděno Tu 22.01.1918–Th 24.01.1918), Manželství Loisy Rohrbachové; Nejhezčí dárek
Den, 22, Tu 22.01.1918
Fr 25.01.1918 (uváděno Fr 25.01.1918–Mo 28.01.1918), Stopař detektivem
Den, 25, Fr 25.01.1918
Su 27.01.1918 (uváděno ?−Mo 28.01.1918), Stopař detektivem
Lidové noviny, 27, 01.01.0000
Su 27.01.1918 (uváděno Tu 29.01.1918–Th 31.01.1918), Kámen na kameni
Lidové noviny, 27, Su 27.01.1918
Tu 29.01.1918 (uváděno Tu 29.01.1918–Th 31.01.1918), Kámen na kameni; Děvčátka
Den, 29, Tu 29.01.1918
Fr 01.02.1918 (uváděno Fr 01.02.1918–Mo 04.02.1918), Válečný zpravodaj; Putující světlo; Choulostivá věc
Den, 32, Fr 01.02.1918
Sa 02.02.1918 (uváděno ?−Su 03.02.1918), Putující světlo
Lidové noviny, 33, Sa 02.02.1918
Tu 05.02.1918 (uváděno Tu 05.02.1918–Th 07.02.1918), Prázdná láhev od vody
Lidové noviny, 35, Tu 05.02.1918
Fr 08.02.1918; Su 10.02.1918 (uváděno Fr 08.02.1918–Mo 11.02.1918), Když lidé ztratí cestu; Manželova dovolená
Den, 38, Fr 08.02.1918
Tu 12.02.1918; Tu 12.02.1918 (uváděno Tu 12.02.1918–Th 14.02.1918), Katastrofa v dolech
Den, 42, Tu 12.02.1918
Su 17.02.1918 (uváděno Fr 15.02.1918–Mo 18.02.1918), Nevěsta lupičova; Těžké břemeno
Den, 47, Su 17.02.1918
We 20.02.1918 (uváděno Tu 19.02.1918–Th 21.02.1918), Přírodní snímek; Štěstí Franka Hansena; Sokyně
Den, 50, We 20.02.1918
Fr 22.02.1918; Su 24.02.1918 (uváděno Fr 22.02.1918–Mo 25.02.1918), Bankéřova dcera; Následky klepů
Den, 52, Fr 22.02.1918
Tu 26.02.1918; We 27.02.1918 (uváděno Tu 26.02.1918–Th 28.02.1918), Cikánská baronka; Nový nos
Den, 56, Tu 26.02.1918
Su 03.03.1918; Fr 01.03.1918 (uváděno Fr 01.03.1918–Mo 04.03.1918), Její nejlepší výstřel; Její nejlepší rána; Společnost tenorů; Společnost tenorů s obmezeným ručením
Lidové noviny, 61, Su 03.03.1918
We 06.03.1918 (uváděno Tu 05.03.1918–Th 07.03.1918), Pomsta jest má!
Den, 64, We 06.03.1918
Su 10.03.1918; Fr 08.03.1918 (uváděno Fr 08.03.1918–Mo 11.03.1918), Tančící srdce; Tančící srdce anebo Příhoda otci ve snu se představující
Lidové noviny, 68, Su 10.03.1918
Tu 12.03.1918; Tu 12.03.1918 (uváděno Tu 12.03.1918–Th 14.03.1918), Zmužilostí ku štěstí; Pomstil svou tchyni
Lidové noviny, 70, Tu 12.03.1918
Su 17.03.1918; Sa 16.03.1918 (uváděno Fr 15.03.1918–Mo 18.03.1918), Uvolněná pouta; Konají-li čtyři totéž
Lidové noviny, 75, Su 17.03.1918
Tu 19.03.1918 (uváděno Tu 19.03.1918–Th 21.03.1918), Život [x] sen; Jednou za týden
Den, 77, Tu 19.03.1918
Fr 22.03.1918; Fr 22.03.1918 (uváděno Fr 22.03.1918–Mo 25.03.1918), Sensace aneb Žlutý kabát; Putující květináč; Boje ve vzduchu
Lidové noviny, 80, Fr 22.03.1918
Sa 23.03.1918; Su 24.03.1918 (uváděno Fr 22.03.1918–Mo 25.03.1918), Osud Gabriely Starkové
Lidové noviny, 81, Sa 23.03.1918
We 27.03.1918, Strašidelné hodiny; Ze záletných let mužových
Den, 84, We 27.03.1918
Sa 30.03.1918 (uváděno Sa 30.03.1918–Mo 01.04.1918), Dopis mrtvé; Albert lítá
Den, 87, Sa 30.03.1918
Su 31.03.1918 (uváděno Sa 30.03.1918–Mo 01.04.1918), Strašidelné hodiny
Lidové noviny, 88, Su 31.03.1918
Th 04.04.1918; Th 04.04.1918 (uváděno ?−Th 04.04.1918), Z těžké doby Polska
Lidové noviny, 91, Th 04.04.1918
Th 04.04.1918; Su 07.04.1918; Th 04.04.1918; Su 07.04.1918 (uváděno Fr 05.04.1918–Mo 08.04.1918), Záhadný inserát; Přítel knížete
Lidové noviny, 91, Th 04.04.1918
Tu 09.04.1918; Tu 09.04.1918 (uváděno Tu 09.04.1918–Th 11.04.1918), Má láska byl můj život; Láska nezná mezí
Lidové noviny, 95, Tu 09.04.1918
Su 14.04.1918; Sa 13.04.1918 (uváděno Fr 12.04.1918–Mo 15.04.1918), Životem nezkalená radost
Lidové noviny, 101, Su 14.04.1918
Tu 16.04.1918; Tu 16.04.1918 (uváděno Tu 16.04.1918–Th 18.04.1918), Cirkus Continental aneb Hra smrti
Lidové noviny, 103, Tu 16.04.1918
Su 21.04.1918; Fr 19.04.1918 (uváděno Fr 19.04.1918–Mo 22.04.1918), Ze zákulisí ruské politické policie, aneb: v osidlech carismu; Ze zákulisí ruské politické policie, anebo v osidlech carismu; Z Poutřešiny do chýše Bernina; Milující se škádlívají
Lidové noviny, 108, Su 21.04.1918
Tu 23.04.1918; Tu 23.04.1918 (uváděno Tu 23.04.1918–Th 25.04.1918), Kající Magdalena; Přejetý klobouk; On a ona; Přírodní snímek
Lidové noviny, 110, Tu 23.04.1918
Su 28.04.1918; Sa 27.04.1918 (uváděno Fr 26.04.1918–Mo 29.04.1918), Gora, indický upír; Lazebník sevillský
Lidové noviny, 115, Su 28.04.1918
Tu 30.04.1918; Tu 30.04.1918 (uváděno Tu 30.04.1918–Th 02.05.1918), Zámek a chata; detektivní komedie se Stuartem Webssem
Lidové noviny, 117, Tu 30.04.1918
Su 05.05.1918; Fr 03.05.1918 (uváděno Fr 03.05.1918–Mo 06.05.1918), Chřadnoucí srdce; Přírodní snímek; Albert zaspí sdavky
Lidové noviny, 122, Su 05.05.1918
Tu 07.05.1918; Tu 07.05.1918 (uváděno Tu 07.05.1918–Th 09.05.1918), Mezník života; Pimpelmayerova svatební cesta
Lidové noviny, 124, Tu 07.05.1918
Th 09.05.1918; Su 12.05.1918; Sa 11.05.1918 (uváděno Fr 10.05.1918–Mo 13.05.1918), Sluha Franka Boyera
Lidové noviny, 126, Th 09.05.1918
Tu 14.05.1918 (uváděno Tu 14.05.1918–Th 16.05.1918), Oběť Lisy; Lisynina oběť; Moje paní, třetí poručík
Den, 131, Tu 14.05.1918
Fr 17.05.1918; Su 19.05.1918; Th 09.05.1918; Fr 17.05.1918 (uváděno Fr 17.05.1918–Mo 20.05.1918), Osudy života Konráda Hartla; Osudy Konráda Hartla; Veselohra
, 134, Fr 17.05.1918
Fr 24.05.1918; Su 26.05.1918; Su 26.05.1918 (uváděno Fr 24.05.1918–Mo 27.05.1918), Svatba Krakonošova; Albert bez horní části těla
Lidové noviny, 140, Fr 24.05.1918
Tu 28.05.1918; Tu 28.05.1918 (uváděno Tu 28.05.1918–Th 30.05.1918), Zapečetěná ústa; Šedivý pán
Lidové noviny, 144, Tu 28.05.1918
Th 30.05.1918; Su 02.06.1918; Fr 31.05.1918 (uváděno Fr 31.05.1918–Mo 03.06.1918), Čarovné ruce; Král sýrů holandských
Lidové noviny, 146, Th 30.05.1918
Tu 04.06.1918, Princezna z neutrální země; Muž se škraboškou
Den, 151, Tu 04.06.1918
Su 09.06.1918; Fr 07.06.1918 (uváděno Fr 07.06.1918–Mo 10.06.1918), Ženy, které se obětují; Láska, štěstí a úspěch
Lidové noviny, 156, Su 09.06.1918
Tu 11.06.1918 (uváděno Tu 11.06.1918–Th 13.06.1918), Pražský vetešník
Den, 158, Tu 11.06.1918
Su 16.06.1918 (uváděno ?−Mo 17.06.1918), Pozdní pomsta
Lidové noviny, 163, Su 16.06.1918
Su 23.06.1918; Tu 18.06.1918; Fr 21.06.1918 (uváděno Fr 21.06.1918–Mo 24.06.1918), Cirkus Wolfson; Světoznámý cirkus Wolfson; Smrtelný skok
Lidové noviny, 170, Su 23.06.1918
Tu 25.06.1918 (uváděno Tu 25.06.1918–Th 27.06.1918), Lví svatba; Toulaví studenti
Den, 172, Tu 25.06.1918
Sa 29.06.1918; Th 27.06.1918 (uváděno ?−Su 30.06.1918), Vzdálené štěstí
Lidové noviny, 176, Sa 29.06.1918
Tu 02.07.1918; Tu 02.07.1918, O ženu / Um ein Weib
Tagesbote aus Mähren und Schlesien, 303, Tu 02.07.1918
Fr 05.07.1918; Su 07.07.1918; Th 04.07.1918; Fr 05.07.1918 (uváděno Fr 05.07.1918–Mo 08.07.1918), Tajemství zámku / Das Mysterium des Schlosses
Tagesbote aus Mähren und Schlesien, 309, Fr 05.07.1918
Su 07.07.1918 (uváděno ?−Mo 08.07.1918), Mysterium des Schlosses, Das
Tu 09.07.1918; Th 11.07.1918 (uváděno Tu 09.07.1918–Th 11.07.1918), Mučedník svého srdce / Der Märtyrer seines Herzens; veselohra
Tagesbote aus Mähren und Schlesien, 314, Tu 09.07.1918
Fr 12.07.1918; Th 11.07.1918 (uváděno Fr 12.07.1918–Mo 15.07.1918; Sa 13.07.1918), Osud Julie Tobaldiové / Das Geschick der Julia Tobaldi
Tagesbote aus Mähren und Schlesien, 320, Fr 12.07.1918
Su 14.07.1918 (uváděno Fr 12.07.1918–Mo 15.07.1918), Geschick der Julia Tobaldi, das
Tagesbote aus Mähren und Schlesien, 324, Su 14.07.1918
Tu 16.07.1918 (uváděno Tu 16.07.1918–Th 18.07.1918), Studenti
Lidové noviny, 192, Tu 16.07.1918
Tu 23.07.1918; We 24.07.1918 (uváděno Tu 23.07.1918–Th 25.07.1918), Drahokamy
Lidové noviny, 199, Tu 23.07.1918
Fr 26.07.1918; Su 28.07.1918; Th 25.07.1918; Fr 26.07.1918 (uváděno Fr 26.07.1918–Mo 29.07.1918), Rotterdam-Amsterodam / Rotterdam - Amsterdam
Tagesbote aus Mähren und Schlesien, 344, Fr 26.07.1918
Tu 30.07.1918; Tu 30.07.1918 (uváděno Tu 30.07.1918–Th 01.08.1918), Červený šofér / Der schwarze Chauffeur
Tagesbote aus Mähren und Schlesien, 350, Tu 30.07.1918
Fr 02.08.1918; Su 04.08.1918; Th 01.08.1918; Sa 03.08.1918 (uváděno Fr 02.08.1918–Mo 05.08.1918), Poslední hra / Das lezte Spiel
Tagesbote aus Mähren und Schlesien, 356, Fr 02.08.1918
Tu 06.08.1918; Tu 06.08.1918 (uváděno Tu 06.08.1918–Th 08.08.1918), Fred Roll I. Příhoda v domě Wendburgu / Fred Roll I. Die Affäre im Hause Wendburg
Tagesbote aus Mähren und Schlesien, 362, Tu 06.08.1918
Fr 09.08.1918; Su 11.08.1918; Th 08.08.1918; Sa 10.08.1918 (uváděno Fr 09.08.1918–Mo 12.08.1918), Lulu / Lulu
Tagesbote aus Mähren und Schlesien, 368, Fr 09.08.1918
Tu 13.08.1918; Tu 13.08.1918; Tu 13.08.1918 (uváděno Tu 13.08.1918–Th 15.08.1918), Hraběnka kuchyňskou vílou / Gräfin Küchenfee
Tagesbote aus Mähren und Schlesien, 374, Tu 13.08.1918
Fr 16.08.1918; Su 18.08.1918; Sa 17.08.1918 (uváděno Fr 16.08.1918–Mo 19.08.1918), Přísně souzen / Richterin
Tagesbote aus Mähren und Schlesien, 379, Fr 16.08.1918
Tu 20.08.1918; Tu 20.08.1918; Tu 20.08.1918 (uváděno Tu 20.08.1918–Th 22.08.1918), Noční zahrada / Nachträtsel
Lidové noviny, 227, Tu 20.08.1918
Th 22.08.1918; Fr 23.08.1918; Fr 23.08.1918; Su 25.08.1918 (uváděno Fr 23.08.1918–Mo 26.08.1918), Silnější / Stärkere, Der
Lidové noviny, 229, Th 22.08.1918
Tu 27.08.1918; We 28.08.1918; Tu 27.08.1918 (uváděno Tu 27.08.1918–Th 29.08.1918), Světlo a temnota / Licht und Finsternis
Lidové noviny, 234, Tu 27.08.1918
Th 29.08.1918; Fr 30.08.1918; Fr 30.08.1918; Su 01.09.1918 (uváděno Fr 30.08.1918–Mo 02.09.1918), Fred Roll II. Tajemník krále Gumi; Fred Roll II. Tajemník krále gumy
Lidové noviny, 236, Th 29.08.1918
Tu 03.09.1918; Tu 03.09.1918; Tu 03.09.1918 (uváděno Tu 03.09.1918–Th 05.09.1918), Mládí / Jugend
Tagesbote aus Mähren und Schlesien, 409, Tu 03.09.1918
Fr 06.09.1918; Su 08.09.1918; Fr 06.09.1918; Sa 07.09.1918 (uváděno Fr 06.09.1918–Mo 09.09.1918), Spoutaná duše / gefangene Seele
Tagesbote aus Mähren und Schlesien, 415, Fr 06.09.1918
Tu 10.09.1918; Tu 10.09.1918; Tu 10.09.1918 (uváděno Tu 10.09.1918–Th 12.09.1918), Nový život / neue Leben, Das
Lidové noviny, 248, Tu 10.09.1918
Th 12.09.1918; Sa 14.09.1918; Fr 13.09.1918; Su 15.09.1918 (uváděno Fr 13.09.1918–Mo 16.09.1918), Sultán Johorský / Der Sultan von Johore
Lidové noviny, 250, Th 12.09.1918
Tu 17.09.1918 (uváděno Tu 17.09.1918–Th 19.09.1918), Dopis královnin
Den, 255, Tu 17.09.1918
Th 19.09.1918; Fr 20.09.1918 (uváděno Fr 20.09.1918–Mo 23.09.1918), Skvost vévodkyně / Schmuck der Herzogin, Der
Lidové noviny, 257, Th 19.09.1918
Tu 24.09.1918; Tu 24.09.1918 (uváděno Tu 24.09.1918–Th 26.09.1918), Bídníci (Les misérables.); Bídníci / Miserables, Les (Die Elenden); Menschen unter Menschen
Lidové noviny, 262, Tu 24.09.1918
Th 26.09.1918; Fr 27.09.1918 (uváděno Fr 27.09.1918–Mo 30.09.1918), Prsten švédského jezdce
Lidové noviny, 264, Th 26.09.1918
Tu 01.10.1918 (uváděno Tu 01.10.1918–Th 03.10.1918), Hádanka Bangalorská; Záhada v Bangaloru; Tajemství Bangaloru; On jest papínek
Lidové noviny, 269, Tu 01.10.1918
Th 03.10.1918; Su 06.10.1918; Fr 04.10.1918; Su 06.10.1918 (uváděno Fr 04.10.1918–Mo 07.10.1918), Glaudi z Geiserhofu
Lidové noviny, 271, Th 03.10.1918
Tu 08.10.1918 (uváděno Tu 08.10.1918–Th 10.10.1918), Dornröschen
Tagesbote aus Mähren und Schlesien, 469, Tu 08.10.1918
Th 10.10.1918; Fr 11.10.1918; Su 13.10.1918; Su 13.10.1918 (uváděno Fr 11.10.1918–Mo 14.10.1918), Cirkus Wolfson; Světoznámý cirkus Wolfson
Lidové noviny, 278, Th 10.10.1918
Tu 15.10.1918; Tu 15.10.1918 (uváděno Tu 15.10.1918–Th 17.10.1918), Ubohá Eva Maria; Ubohá Eva Marie
Lidové noviny, 283, Tu 15.10.1918
Th 17.10.1918; Fr 18.10.1918; Fr 18.10.1918; Su 20.10.1918 (uváděno Fr 18.10.1918–Mo 21.10.1918), Jen o 1000 dolarů; Pouze o 1000 dolarů / Nur um 1000 Dollar
Lidové noviny, 285, Th 17.10.1918
We 23.10.1918; Tu 22.10.1918; Tu 22.10.1918 (uváděno Tu 22.10.1918–Th 24.10.1918), Černá rota / Die schwarze Bande
Lidové noviny, 291, We 23.10.1918
Th 24.10.1918; Su 27.10.1918; Fr 25.10.1918; Fr 25.10.1918; Su 27.10.1918 (uváděno Fr 25.10.1918–Mo 28.10.1918), Prima Vera / Prima Vera
Lidové noviny, 292, Th 24.10.1918
Tu 29.10.1918 (uváděno Tu 29.10.1918−?), 10. pavilon v citadeli / Der 10.Pavillon der Zitadelle
Tagesbote aus Mähren und Schlesien, 505, Tu 29.10.1918
Su 03.11.1918; Fr 01.11.1918 (uváděno Fr 01.11.1918–Mo 04.11.1918), Quo vadis; Quo vadis
Lidové noviny, 302, Su 03.11.1918
Tu 05.11.1918; Tu 05.11.1918 (uváděno Tu 05.11.1918–Th 07.11.1918), Učitel Mathisen / Lehrer Mathisen
Den, 304, Tu 05.11.1918
Fr 08.11.1918; Su 10.11.1918; Fr 08.11.1918; Su 10.11.1918 (uváděno Fr 08.11.1918–Mo 11.11.1918), Jockey smrti; Jokey smrti; Todes Jockei
Den, 307, Fr 08.11.1918
Mo 11.11.1918; We 13.11.1918; Tu 12.11.1918 (uváděno Tu 12.11.1918–Th 14.11.1918), Důkazy / Indizien; Princ Sami / Prinz Sami
Lidové noviny, 310, Mo 11.11.1918
Tu 12.11.1918 (uváděno Fr 15.11.1918–Mo 18.11.1918), Rafaela; Zašlá píseň
Den, 311, Tu 12.11.1918
Fr 15.11.1918; Su 17.11.1918 (uváděno Fr 15.11.1918–Mo 18.11.1918), Rafaela oder ein verflungenes Lieb
Tagesbote aus Mähren und Schlesien, 534, Fr 15.11.1918
Tu 19.11.1918; Tu 19.11.1918; Tu 19.11.1918 (uváděno Tu 19.11.1918–Th 21.11.1918), Horský vzduch / Höhenluft
Lidové noviny, 318, Tu 19.11.1918
Th 21.11.1918; Su 24.11.1918; Fr 22.11.1918; Fr 22.11.1918 (uváděno Fr 22.11.1918–Su 24.11.1918; Mo 25.11.1918; We 27.11.1918), Bludná láska - Rozvod paní Lenéové / Irrende Liebe - Frau Lenes Scheidung; Rozvod paní Lenéové / Irrende Liebe
Lidové noviny, 320, Th 21.11.1918
Fr 22.11.1918 (uváděno Fr 22.11.1918–Su 24.11.1918), Frau Lenes Scheidung
Tagesbote aus Mähren und Schlesien, 546, Fr 22.11.1918
Tu 26.11.1918; Tu 26.11.1918; Tu 26.11.1918 (uváděno Tu 26.11.1918–Th 28.11.1918), Bludiště života / Labyrinth des Lebens
Lidové noviny, 325, Tu 26.11.1918
Fr 29.11.1918; Fr 29.11.1918; Fr 29.11.1918; Su 01.12.1918 (uváděno Fr 29.11.1918–Mo 02.12.1918), Tuláci / Wanderratten; rozkošná veselohra
Lidové noviny, 328, Fr 29.11.1918
Tu 03.12.1918; Tu 03.12.1918; Tu 03.12.1918 (uváděno Tu 03.12.1918–Th 05.12.1918), Dobrodružství v plesové noci / Abenteuer einer Ballnacht, Das; kleine Maharadscha, Der
Lidové noviny, 332, Tu 03.12.1918
Fr 06.12.1918 (uváděno Fr 06.12.1918–Mo 09.12.1918), Quo vadis; Quo vadis
Tagesbote aus Mähren und Schlesien, 570, Fr 06.12.1918
Tu 10.12.1918 (uváděno Th 12.12.1918–Th 12.12.1918), lezte Erbe von Lassa, Der; Filmabenteuer, Ein
Tagesbote aus Mähren und Schlesien, 576, Tu 10.12.1918
We 11.12.1918 (uváděno We 11.12.1918−?), Verteidigerin, Die
Tagesbote aus Mähren und Schlesien, 578, We 11.12.1918
Th 12.12.1918; Fr 13.12.1918; Fr 13.12.1918; Su 15.12.1918 (uváděno Fr 13.12.1918–Mo 16.12.1918), Cena; Cena o krásu / Schönheitspreis, Der; veselohra
Lidové noviny, 341, Th 12.12.1918
Tu 17.12.1918; Tu 17.12.1918 (uváděno Tu 17.12.1918–Th 19.12.1918), Naila z Indie / Naila, die Indierin
Den, 348, Tu 17.12.1918
Sa 21.12.1918; Su 22.12.1918; Fr 20.12.1918 (uváděno Fr 20.12.1918–Mo 23.12.1918), Zloděj / Dieb, Der; Cílevědomý ctitel / zielbewusste Verehrer, Der
Lidové noviny, 350, Sa 21.12.1918
Tu 24.12.1918; We 25.12.1918 (uváděno We 25.12.1918–Th 26.12.1918), Zpověď hraběnky Aldobranové / Erleuchtung der Gräfin Aldobran, Die; Wer zulezt lacht, lacht am besten
Den, 353, Tu 24.12.1918
Fr 27.12.1918; Tu 24.12.1918; Fr 27.12.1918; Su 29.12.1918 (uváděno Mo 23.12.1918; Fr 27.12.1918–Mo 30.12.1918), Zlaté srdce / Herz von Gold, Ein; Pojišťující skřítek
Lidové noviny, 355, Fr 27.12.1918
We 01.01.1919; We 01.01.1919 (uváděno Tu 31.12.1918–Th 02.01.1919), John Riew, kapitán lodi / John Riew; Stará láska
Den, 1, We 01.01.1919
Sa 04.01.1919; Fr 03.01.1919 (uváděno Fr 03.01.1919–Mo 06.01.1919), Tragedie na zámku; Pikle na dvoře Jindřicha VIII., krále anglického
Den, 4, Sa 04.01.1919
We 08.01.1919, Pancéřová schránka č. 13; Teta z Ameriky; Pryč s mužem
Lidové noviny, 8, We 08.01.1919
Fr 10.01.1919; Fr 10.01.1919 (uváděno Fr 10.01.1919–Mo 13.01.1919), Po 20 letech; Moje dcera - tvoje dcera
Den, 9, Fr 10.01.1919
Tu 14.01.1919; Tu 14.01.1919, Pěst obra I; Výborně, Alberte!
Den, 13, Tu 14.01.1919
Fr 17.01.1919; Th 16.01.1919; Su 19.01.1919 (uváděno Fr 17.01.1919–Mo 20.01.1919), Nechtěla bych býti mužem!; Nechtěla bych býti mužem; Nechtěla bych být mužem; Soudce
Den, 16, Fr 17.01.1919
Tu 21.01.1919; Tu 21.01.1919 (uváděno Tu 21.01.1919–Th 23.01.1919), Pěst obra II
Den, 20, Tu 21.01.1919
Fr 24.01.1919; Fr 24.01.1919 (uváděno Fr 24.01.1919–Mo 27.01.1919), Mandarýn; Mandarin / Mandarin, Der
Den, 23, Fr 24.01.1919
Tu 28.01.1919; Tu 28.01.1919 (uváděno Tu 28.01.1919–Th 30.01.1919), Poslední dědic; Baletka
Den, 27, Tu 28.01.1919
Fr 31.01.1919; Fr 31.01.1919 (uváděno Fr 31.01.1919–Mo 03.02.1919), Zlatý pól; Zlatý Pol; Baletka
Den, 30, Fr 31.01.1919
Tu 04.02.1919; Tu 04.02.1919 (uváděno Tu 04.02.1919–Th 06.02.1919), Ze zapomenutých spisů; Jeho výsost Řetkvička; Jeho Výsost Řetkvička
Den, 34, Tu 04.02.1919
Fr 07.02.1919; Fr 07.02.1919; Su 09.02.1919 (uváděno Fr 07.02.1919–Mo 10.02.1919), Tajemství inženýra Brantinga; Meyer z Berlína; Mayer z Berlína
Den, 37, Fr 07.02.1919
Tu 11.02.1919; Tu 11.02.1919 (uváděno Tu 11.02.1919–Th 13.02.1919), Manja; Maňa / Manja - das Zigarettenmädel; Malá Evička / Klein Evchen
Den, 41, Tu 11.02.1919
Fr 14.02.1919; Fr 14.02.1919 (uváděno Fr 14.02.1919–Mo 17.02.1919), Hanibalův syn; Syn Hanibalův; Dítě
Den, 44, Fr 14.02.1919
We 19.02.1919; Tu 18.02.1919 (uváděno Tu 18.02.1919–Th 20.02.1919), Slečna účetní
Den, 48, We 19.02.1919
Fr 21.02.1919; Fr 21.02.1919; Su 23.02.1919 (uváděno Fr 21.02.1919–Mo 24.02.1919), Oči mumie Ma; Oči mumie Mah; Cikorkový princ
Den, 50, Fr 21.02.1919
Tu 25.02.1919; Tu 25.02.1919 (uváděno Tu 25.02.1919–Th 27.02.1919), Anežka Arnauová a její tři milovníci; Anežka Arnová a její 3 nápadníci / Agnes Arnau und ihre drei Freier; Poklad v horách
Den, 54, Tu 25.02.1919
Fr 28.02.1919; Su 02.03.1919; Tu 04.03.1919; Fr 28.02.1919; Su 02.03.1919 (uváděno Fr 28.02.1919–Mo 03.03.1919), Věčná škoda; Věčná žena; Milé štěstí
Den, 57, Fr 28.02.1919
Th 06.03.1919; Th 06.03.1919 (uváděno Tu 04.03.1919–Th 06.03.1919), Bohaté ženy; Švec milionář
Den, 63, Th 06.03.1919
Fr 07.03.1919; Fr 07.03.1919 (uváděno Fr 07.03.1919–Mo 10.03.1919), Dobrodružství námořního kadeta Araiase; Dobrodružství námořního kadeta Ariase; Dobrodružství Ariaše / Abenteuer des Seekadetten Arias; Přejetý klobouk; On a ona
Den, 64, Fr 07.03.1919
Tu 11.03.1919; Fr 14.03.1919; Sa 15.03.1919; Su 16.03.1919 (uváděno Fr 14.03.1919–Mo 17.03.1919; Su 16.03.1919), Vyhaslé oči
Den, 68, Tu 11.03.1919
Tu 11.03.1919; Tu 11.03.1919 (uváděno Tu 11.03.1919–Th 13.03.1919), Paměti tragédky Tharmanové; Z bláta do louže
Den, 68, Tu 11.03.1919
Tu 18.03.1919 (uváděno Tu 18.03.1919–Th 20.03.1919), Krásná Jolana; Milovati znamená trpěti
Den, 75, Tu 18.03.1919
Fr 21.03.1919; Su 23.03.1919 (uváděno Fr 21.03.1919–Mo 24.03.1919), List v bouři
Lidové noviny, 80, Fr 21.03.1919
Tu 25.03.1919; Tu 25.03.1919 (uváděno Tu 25.03.1919–Th 27.03.1919), Muž se 7 škraboškami; Nechtěla bych býti mužem!; Nechtěla bych býti mužem; Nechtěla bych být mužem
Den, Tu 25.03.1919
Su 30.03.1919 (uváděno ?−Mo 31.03.1919), Kníže z ciziny; Cizí kníže
Lidové noviny, 89, Su 30.03.1919
Tu 01.04.1919; Tu 01.04.1919 (uváděno Tu 01.04.1919–Th 03.04.1919), Šílená hraběnka
Den, 89, Tu 01.04.1919
Tu 01.04.1919; Fr 04.04.1919; Tu 01.04.1919; Su 06.04.1919 (uváděno Fr 04.04.1919–Mo 07.04.1919), Rod z Ringwaldu; Rod z Ringwallu
Den, 89, Tu 01.04.1919
Tu 08.04.1919; Tu 08.04.1919 (uváděno Tu 08.04.1919–Th 10.04.1919), Oklikou do manželství; Oklikou k manželství; Oklika k manželství
Den, 96, Tu 08.04.1919
Fr 11.04.1919; Fr 11.04.1919; Su 13.04.1919 (uváděno Fr 11.04.1919–Mo 14.04.1919), Osud komtesky z Lassu; veselohra
Den, 99, Fr 11.04.1919
Tu 15.04.1919; Tu 15.04.1919 (uváděno Tu 15.04.1919–We 16.04.1919), Narozeniny mistra detektivů; Narozeniny mistra - detektiva; Narozeniny Mistra-detektiva
Den, 103, Tu 15.04.1919
Fr 18.04.1919; Fr 18.04.1919; Su 20.04.1919 (uváděno Sa 19.04.1919–Mo 21.04.1919), Hoši z Pavlovské ulice; Hoši z Pavlovy ulice / Buden aus der Paulgasse, Die; veselohra
Den, 106, Fr 18.04.1919
Tu 22.04.1919; Th 24.04.1919 (uváděno Tu 22.04.1919–Th 24.04.1919), Hanibalův syn; Syn Hanibalův; Lene nebo Lena
Den, 109, Tu 22.04.1919
Fr 25.04.1919; Tu 29.04.1919; Fr 25.04.1919; Su 27.04.1919 (uváděno Fr 25.04.1919–Mo 28.04.1919; We 30.04.1919), Ponurý dům
Den, 112, Fr 25.04.1919
Tu 29.04.1919; Tu 29.04.1919 (uváděno Tu 29.04.1919–Th 01.05.1919), Tři Van Hellové; Emaha, postrach Afriky; Emahů postrach Afriky; Emahu postrach Afriky; Emmahův postrach Afriky; Emmahů, postrach Afriky
Den, 116, Tu 29.04.1919
Th 01.05.1919 (uváděno We 21.05.1919–Mo 05.05.1919), Pás Senahji; Baroneska a její strýc Bedřich
Lidové noviny, 120, Th 01.05.1919
Tu 06.05.1919 (uváděno Tu 06.05.1919–Fr 09.05.1919), Revize pokladen; Pokladní revise; Revise pokladny / Kassenrevision
Den, 122, Tu 06.05.1919
Th 08.05.1919 (uváděno Tu 06.05.1919–Th 08.05.1919), Revize pokladen; Pokladní revise; Revise pokladny / Kassenrevision
Lidové noviny, 127, Th 08.05.1919
Sa 10.05.1919; Fr 09.05.1919; Su 11.05.1919 (uváděno Fr 09.05.1919–Mo 12.05.1919), Bludný Holanďan
Den, 126, Sa 10.05.1919
Tu 13.05.1919; Tu 13.05.1919 (uváděno Tu 13.05.1919–Th 15.05.1919), U brány smrti
Den, 129, Tu 13.05.1919
Fr 16.05.1919; Fr 16.05.1919; Su 18.05.1919 (uváděno Fr 16.05.1919–Mo 19.05.1919), Cikánské nápěvy; Cikánské zpěvy / Zigeuners Weisen
Den, 132, Fr 16.05.1919
Tu 20.05.1919; Tu 20.05.1919 (uváděno Tu 20.05.1919–Th 22.05.1919), Paprsek ve tmě; Světelný paprsek ve tmě; Světelný paprsek v temnu
Den, 136, Tu 20.05.1919
Fr 23.05.1919; Fr 23.05.1919; Su 25.05.1919 (uváděno Fr 23.05.1919–Mo 26.05.1919), Láska k rodné hroudě
Den, 139, Fr 23.05.1919
Tu 27.05.1919; Tu 27.05.1919 (uváděno Tu 27.05.1919–Th 29.05.1919), Manželství Charlotty z Brackelů
Den, 143, Tu 27.05.1919
Fr 30.05.1919; Su 01.06.1919; Fr 30.05.1919; Su 01.06.1919 (uváděno Fr 30.05.1919–Mo 02.06.1919), Půlnoc / Mitternacht
Den, 146, Fr 30.05.1919
Su 01.06.1919; Su 01.06.1919 (uváděno Tu 03.06.1919–Th 05.06.1919), Le Chevalier de Maisen Rouge; Kavalír z Rudého domu; Chevalier de Maison-Rouge; Kavalír z Maison Rouge / Der Chevalier von Maison Rouge
Den, 148, Su 01.06.1919
 
Seating
263  (Sa 22.12.1917–Tu 06.08.1918)
Václav Novák, Historie brněnských kinematografů 1896–1981. (Rukopis) Archiv města Brna, fond T68.,
303  (We 07.08.1918–Mo 14.02.1921)
Václav Novák, Historie brněnských kinematografů 1896–1981. (Rukopis) Archiv města Brna, fond T68.,
 
Operator (person)

Václav Novák, Historie brněnských kinematografů 1896–1981. (Rukopis) Archiv města Brna, fond T68.,
 
Licence holder (company)
Vzdělávací a podporovací spolek pro katolické tovaryše
Václav Novák, Historie brněnských kinematografů 1896–1981. (Rukopis) Archiv města Brna, fond T68.,
 
Special note
Částky, odvedené provozovatelem licence Richardem Schwabem Vzdělávacímu a podporovacímu spolku pro katolické tovaryše: 1918 - 3.000,-K; 1919 - 4.000,-K; 1921 - 5.000,-K.

Václav Novák, Historie brněnských kinematografů 1896–1981. (Rukopis) Archiv města Brna, fond T68.,  
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno