Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
Genre
sensační komedie
 
Film
Chyťte ho!; Chyťte ho!, 1924
 
Number
Tom Mix - cowboy kavalír, Tom Mix, der Damenfreund
podařená taškařice
Současná premiéra s Novým Yorkem Podařená taškařice, která vyvolá bouřlivé salvy smíchu. Tom Mix jest jediný filmový umělec, který dovede diváka právě tak upřímně rozesmáti, jako uvésti ho v úžas svými krkolomnými sportovními výkony.; sensační komedie z divokého západu o 6 dílech. Že je Tom Mix stejně elegantním kavalírem jako neohroženým cowboyem, přesvědčí vás tento výborný obraz, který vám předvádí Mixovy úspěchy ve vznešené milionářské společnosti a jeho milostný příběh, končící ryze americkým rozuzlením. Film, která nikoho nezarmoutí a každého znamenitě pobaví.; Podařená taškařice, která vyvolá salvy smíchu. ein Fox-Film aus der Serie - "Die grosse Sieben": "Tom Mix, der Damenfreund". Die Ver- xx des Wild-West-Lebens mit den Salons der Grosstadt führt zu besonders lustigen Situationen.
Lidové noviny, 9, We 14.01.1925
Dva hrdinové u Mariny, Zwei Helden bei der Marine
veselohra
Volksfreund, 9, We 11.01.1928
Uhlíř kavalír, Kohlenkavalier, Der
Lustspiel; veselohra
Společenská komedie o 7 dílech. V hlavních úlohách rozkošná Mary Prevostová a známý komik Mait Moore.
Lidové noviny, 173, Tu 03.04.1928
Mrakodrap, veselá a dojemná historie
WILLIAM BOYD je mladý, přijemný herec, který se zapsal ve filmu >Plvci na Volze< nezapomenutelně do srdcí všech návštěvníků kin. Proto hrajeme jeho nejnovější film. Je to veselá, ale i dojemná historie z jedné novostavby newyorské - v závratné výši čtyřicátého poschodí!
Lidové noviny, 127, We 05.06.1929
Pozor na blondýnky!, Sensační komedie! Dorothy Revierová - Matt Moore.
Lidové noviny, 507, Tu 07.10.1930
"On" zázračným studentem, "Er", der Sportstudent; Harold Lloyd als Sportstudent
Lustspiel
Sensační komedie. Hlavní představitel: Harold Lloyd.; Harold Lloyd v nejnovějším filmu. Komedie o 7 dílech. In der Hauptrolle HAROLD LLOYD.
Lidové noviny, 606, Th 01.12.1927
Průvodčí cizinců, veselohra
Reginald Denny.; Sensační komedie o 7 dílech. V hlavní úloze Reginald Denní.; Nejlepší veselohra poslední doby: Průvodčí cizinců, kterým je oblíbený Reginald Denny. Je profesorem v Novém Yorku a má na venkově mnoho známých, jichž dámy ho navštíví a chtějí hodně užít. Přijďte si shlédnouti, co jest mu vše prožíti, aby všem vyhověl.
Lidové noviny, 243, Fr 13.05.1927
Jackie, dej si ostříhat vlasy; Malý závodník, Jackie, lass´ dir die Haare schneiden
Sensační komedie. V hlavní úloze Jackie Coogan.; Jackie Coogan ve svém nejnovějším filmu. Slavný Jackie v tomto filmu se rozloučil se svým mikádem a uvidíte jej jako jinocha v úloze jockeye, který vyhrává I. cenu. Sportfilm in 6 Akten. In der Hauptrolle Jackie Coogan.
Lidové noviny, 450, Tu 06.09.1927
Každý začátek je těžký, Monti Bancs.; MONTY BANKS v sensační komedii.
Lidové noviny, 139, Tu 17.03.1931
Usměvavý ďábel; (Gumový muž), Sensační komedie. V hlavní úloze: Richard Talmadge.; Největší sportovec a herec Ameriky Richard Talmadge, zvaný "Gumový muž", v sensační komedii. Podivné zkušenosti bojovného muže, který přemáhá životní tragedii pěstmi a smíchem.
Lidové noviny, 416, Th 19.08.1926
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno