Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
Title
Vídeňská krev
 
Original Title
Wiener Blut
 
Country
Německo
 
Language
německy
 
Number
Vídeňská krev; Wienská krev, Wiener Blut
opereta
Willy Forst. Maria Holst, Willy Fritsch, Hans Moser.; Willy Forst. Maria Holst, Willy Fritsch, Hans Moser, Lingen.; Willy Forst, M. Holst, W. Fritsch, Moser, T. Lingen.; 129919 Willy Forsts Wiener Blut. Karin Holz - Willy Fritsch - Hans Moser - Theo Lingen.; Frei nach Motives der Operette von Joh. Strauss. Die Versöhnungsfeier. Jean, der gesetzte Diener des Grafen Wolkersheim, und sein Wiener Kollege Knöpfel ertränken Ihre Feindschaft in perlendem Champagner. Theo Lingen und Hans Moser in Willy Forsts Wien-Film der Tobis "Wiener Blut". Mit: Maria Holst, Willi Fritsch, Dorit Kreyssler, F. Liewehr.; Willy Forst: Maria Holst, Willy Fritsch, Hans Moser, Theo Lingen; Der schönste Film der Saison. Holst, Fritsch, Moser. Regie: W. Forst.; Frei nach Motiven der Operette von Joh. Strauss. Willy Fritsch spielt in Willy Forsts Wien-Film im Verleih der Tobis "Wiener Blut" der Grafen Wolkersheim, der als trockener Aktenmensch aus Norddeutschland nach Wien kommt und dort schnell, von der Lebensfreude der Donaustadt angesteckt, zum Wahlwiener wird.; Dorit Kreyssler werden wir in in Willy Forsts Wien-Film im Verleih der Tobis "Wiener Blut"als das fesche Wiener Balletmädel Liesl sehen. Sie wird vom Graafen Wolkersheim ( Willy Fritsch) als seine Pseudogemahlin auf den Ball in der Hofburg mitgenommen und bekommt später ein gutes Engagement an einem kleinen deutschen Hoftheater.
Wienská krev, H. Moser
Moravské slovo, 26, Tu 02.02.1943
 
Year
1942
 
Quotes
Dagmar_(1929).txt
Vídeňská krev, vínr blút ((Wiener Blut – Vídeňská krev)), ano, tam byla výborná zpěvačka.
Ludmila_(1923).txt
tak nebo Vídeňská krev, to vím, to je, to bylo něco jedinečného.
Jarmila_(1926).txt
JC: si pamatuju, dávali tu Vídeňskou krev ((Vídeňská krev)), to je taky taková, krásný melodie a ((směje se)) voni voni taky začalo houkat, tak sme to ani nedokončili, jo.
Jarmila_(1926).txt
JC: [no to sem,] třeba ta Vídeňská krev měla krásný melodie, no že sme ten konec neviděli. pak sme, JV: neviděla ste konec? JC: voni, voni nám vypli proud, nebo měli, už, už houkali nebo něco, JV: hm JC: to sme neviděli.
Vera_(1913).txt
LR: ten film, tady ten seznam třeba, že ste na tom někde byli, říkala ste na té Vídeňské krvi ((Vídeňská krev)) ste byli s manželem, VP: jo. LR: pamatujete si třeba ještě kde ste na tom byli? VP: no (.) jo počkejte, ale to nebyl film, to bylo divadlo. LR: aha, takže ste byli... [mhm] VP: [to] bylo divadlo a taky to bylo tady v Brně jak je skala ((Scala)), tak zezadu je kino LR: aha VP: jo tam to bylo, nó to to se nám moc líbilo. LR: mhm VP: nebo prostě to sme tleskali a to byl m- to byl moc hezkej večer (.)
Jarmila_(1925).txt
Vídeňská krev, no to je taky byl krásné film, ta Vídeňská krev, jéžíš, ale kdo tam hrál, to už si nepamatuju (.) Vídeňská krev kdo tam hrál, vite to? nevite, to byl moc hezké film, rakouské (.)
Miloslava_(1925).txt
MM: no, tu Vídeňskou krev, já si na to, viděla sem to, ale, mám pocit, že tam hrála ta marika rek ((Marika Rökk)), JV: hm, já vám to můžu dokonce potvrdit, MM: no to já nevím. JV: ano, tak tam nehrála marika rek ((Marika Rökk)) ((smích)) MM: nehrála JV: tam hrála, tam hrála, počkejte, wily frič ((Willy Fritsch)) MM: no to, to byl wily frič ((Willy Fritsch)).
Ctirad_(1931).txt
víne blůd ((Wiener Blut – Vídeňská krev)), jo Vídeňská krev, tak to sem asi viděl, a to asi byl teda, to musel bejt nějakej film s titulkama, německej, to sem viděl. co to ve mně mohlo vyvolat, no asi takovou em takovou pohodu trochu, protože maminka měla Vídeň ráda a měla na mě přece jenom pořád velikej vliv, to mně bylo jedenáct, tady v té době, tak myslím, že sem se takovým tím bezstarostným a a společensky velmi em takovým intenzivním směrem toho toho vlastně skoro operetního prostředí tam, že to mně bylo jasný.
Jarmila_(1931).txt
PS: no ee Vídeňská krev JV: no vinr blůd vinr blůd ((Wiener Blut)) ano ano ano PS: [to si pamatujete, jo] JV: [no jo to si] to i tu melodii pamatuju PS: aha JV: to víte že jo
Josef_(1929).rtf.txt
taky vínr blút ((Wiener Blut – Vídeňská krev)) je Vídeňská krev [vínr blút vínr blút tu tu dú ta da ta dadá] ((zpívá)) LG: [ten ste měl rád ten film] JU: no jo no tak to byla štrauzova ((Johann Strauss)) muzika [kdo by ju neměl rád] LG: [mhm] JU: to mají rádi i dneska všichni aji že no.
Libuse_(1922).txt
ee Vídeňská krev, no, jo Forst no ano Vili Forst ((Willi Forst)) <no jo opereťák ale on>
 
Producer
Deutsche Forst-Film-Produktion GmbH (Berlin)
 
Directed by
Willy Forst
 
Cast
Willy Fritsch
Hans Moser
 
IMDB
http://www.imdb.com/title/tt0035559/
 
CFN
http://www.kinobox.cz/film/22493-videnska-krev
 
Resources
http://www.filmportal.de/df/e1/Uebersicht,,,,,,,,C1BCE901DC1A4B88B14CA9F8E5DCAFB3,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,.html
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno