Filmové Brno
Dokumentace dějin uvadění filmů a diváckých preferencí v Brne v letech 1918-1945

 
  
Název
Křižník Potěmkin
Panzerkreuzer Potemkin
 
Originální název
Broněnosec Poťjomkin
 
Země
Sovětský svaz
 
Číslo
Křižník Potěmkin, Panzerkreuzer Potemkin
Nejslavnější dílo sovětské produkce Eisensteinův Křižník Potěmkin.; Námořní film. Grossfilm der Jetztzeit. Meisterwerk der russischen Darstellungskunst.
 
Rok výroby
1925
 
Citáty
Peter_(1922).txt
PD: to až pozdějc pamatuju, snad, no jo, taky v Americe v Berlíně jednou sem byl na pancerkrojzer potěmkin, ((Panzerkreuzer Potemkin – Křižník Potěmkin)) na luxembu- Luxemburgu je náměstí, takový pietní, PSz: hm PD: trochu demonstrativní představení, PSz: hm PD: a tam hráli na piáno jako. PSz: hm PD: živě.
Zdenek_(1927).txt
pak nás tam zaujaly, to sem tam taky psal, že semka přišly sovětský filmy, že toho ejznštějna ((Ejzenštějn)) ten em jak se to meno- no... JV: Křižník Potěmkin. ZP: Křižník Potěmkin. to vidim dodneška vidím, jak ten kočárek tam jede po těch schodech v té Oděse. JV: ehm. a proč to na vás takhle působilo ten film? ZP: to byly silný filmy. to bych řekl, to nebyla, myslím že to bylo dost profe- po profesionální stránce prove- a po technické stránce, ale po té technické stránce, to bylo už po válce, jo, po té technické stránce to už to nedosahovalo těch kvalit těch amerických filmů, to byl rozdíl. ty sovětský filmy byly po té technické stránce jako horší. ale po em ta náplň byla ohromná, vim, že nás to teda zaujalo.
 
Výrobce
Goskino
 
Režie
Sergej M. Ejzenštejn
 
Hrají
Grigorij Alexandrov
Alexandr Antonov
 
IMDB
www.imdb.com/title/tt0015648/
 
nahoru
 
 
 
 
 
© 2011 Ústav filmu a audiovizuální kultury na Filozofické fakultě, Masarykova Univerzita, Brno