Filmové Brno
Dokumentace dějin uvadění filmů a diváckých preferencí v Brne v letech 1918-1945

 
  
Žánr
filmové veledílo
Rovnost, 52, út 21.02.1928
 
Číslo
Indická princezna, monumentální francouzský velkofilm
Nádherné kolorované filmové veledílo.; Dle dobrodružného románu od José Germaina a Emila Guériona. - V hlavních úlohách: Regina Thomsová, Berhard Göetzke, Georges Melchior. Do kraje věčné mladosti, do kraje polonahých bajader a všemocných fakýrů, do neproniknutelných džunglí, v nichž jsou ukryty obrovské chrámy mocných bohů, do tajuplné země indické, do země mysteriosních kmenů válečných, v níž prožívají dobrodružství dva evropští důstojníci, zavede Vás velkolepý film ,,Indická princezna", světové filmové dílo s nebývalou dosud - nákladem mnoha milionů franků - zhotovenou velkolepou výpravou.
Rovnost, 52, út 21.02.1928
Quo vadis, V úloze císaře Nera - Emil Jannings. Obě epochy současně.
Metropolis, Metropolis II.
(Druhý a poslední díl.); Druhý a poslední díl tohoto filmového veledíla. II. Epoche.
Lidové noviny, 540, út 25.10.1927
Tajemství zlatého šálu I, (20 dílů). V hlavních úlohách známí sensační představitelé Charles Hutchison a Warner Oland (známý pod jménem Wu-Fang z Čínského tajemství).; (Po stopách smrti). Obrovské filmové dobrodružství o 20 dějstvích. V hlavních úlohách: Charles Hutchinson a Warner Oland, známí, odvážní činitelé v různých sensačních velkofilmech. Film sleduje náramně napínavým způsobem velké tajemství, vpředené do zlatého šálu, obsahující tajná data konstrukce zvláštní turbiny na výrobu papíru, o něž vedou dva velkomocné americké papírní trusty krutý boj. Jelikož každý z nich hledí majetek vynálezcův dostati do svých spárů, povstanou z toho neslýchaná nebezpečí, z nichž podaří se činitelům uniknouti jen zvláštními, sensačními, akrobatickými výkony. Toto filmové veledílo upoutá diváka od začátku až do konce.
Lidové noviny, 353, pá 16.07.1926
Quo vadis?, Em. Jannings.; Zfilmovaný Henryka Sienkiewicze nesmrtelný román v úplně novém vydání. Pod dozorem slavného básníka Gabriela d'Annunzia vytvořené italské filmové veledílo o 2 epochách a 11 dějstvích. Obě epochy najednou. Nevylíčitelná krása, ohromná výprava, nebývalý úspěch v celém světě. 40.000 účinkujících. V hlavních úlohách: Rina di Lignoro a Emil Jannings.
Lidové noviny, 392, pá 06.08.1926
Román májové noci - Hrbáč, Francouzské filmové veledílo o 11 dílech podle proslulého románu Le Bossu od Pavla Fevala.
Lidové noviny, 471, pá 17.09.1926
Král králů, velkofilm
Největší filmový zázrak této doby.; Velkofilm. Režie Cecil B. de Milla. Dvouhodinná představení.; Kulturně nejvyspělejší filmové veledílo soudobé.
Rovnost, 149, po 28.05.1928
 
nahoru
 
 
 
 
 
© 2011 Ústav filmu a audiovizuální kultury na Filozofické fakultě, Masarykova Univerzita, Brno