Filmové Brno
Dokumentace dějin uvadění filmů a diváckých preferencí v Brne v letech 1918-1945

 
  
Jméno
František
 
Příjmení
Smolík
 
Citáty
Jiri_(1924).txt
LS: měl ste svoje oblíbené herce a herečky? JN: no to byl tenkrát eště Marvan ((Jaroslav Marvan)) myslím a Smolík ((František Smolík)) nebo jak se menovali. LS: hm. JN: pamatuju si.
Jiri_(1924).txt
LS: hm, a em eště se vrátíme, vy ste zmiňoval některé ty herce, které ste měl rád, to sme jenom nakousli, em mohl byste teda říct třeba které herce nebo herečky ste měl rád a proč zrovna ty? JN: no tak to je, em to víte, tak jaký, no, to byl Smolík ((František Smolík)), Marvan ((Jaroslav Marvan)), páč voni byli takový charakter, že ho ukazovali.
Jiri_(1924).txt
jak tam Smolík ((František Smolík)) hrál, jak tam Smolík hrál toho starostu (..) LS: český film myslíte? JN: českej film. LS: aha, tak František Smolík tam hrál starostu. JN: no a jak se to menovalo. LS: nevzpomenete si, o čem to bylo, ten film? JN: no tak (..) von si em von pil víno pořád jo, ten starosta jo a von si dal takovou míru, že sám pro sebe určil, kolik toho má vypít a objevoval se tam anděl, kerej ho zrazoval vod toho a to bylo tak... ((snímek Městečko na dlani))
Jaroslav_(1926).txt
ale herecky, prže podivéte se, dřív bylo dřív bylo, hodně řemesel, jo, byli ševci, byli já nevim kominíci, všechno možný, jo a ty herci se pohybovali mezi těma lidima, a voni jako voni jako voni jako měli vypozorovaný co jako ty lidi, ta jejich mimika a řeč, a to všechno to oni uměli a to už dneska ani néni takový, jo no takoví lidi, který by e který by byli no takoví, já nevim no jak bych to vyjádřil se no. dneska je to všechno takový moderní, tak jako mně to připadají ty filmy, tak jak no jak kdyby to vodřikávali, no, že se to naučili nebo ta mimika to taky neni vono, protože ty naši starší herci co byli no dyť to se nedá napodobit no, tak takový už nejsou žé takové hégr ((Karel Höger)) LG: mhm JB: jo anebo Smolík ((František Smolík)) anebo em, no zase bych musel vzpomínat.
Libuse_2_(1928).txt
LZ: a z těch Beneš ((Svatopluk Beneš)), no, Dohnal ((Jiří Dohnal)), Oldřich Nový, Gustav Nezval, no byly filmy který, všechny, Advokát chudých se Smolíkem ((František Smolík))
 
Film — Hrají
Karel Havlíček Borovský, 1931
Před maturitou, 1932
Batalion, 1937
Za ranních červánků, 1934
Turbina, 1941
Kvočna, 1937
Předtucha, 1947
Zborov, 1938
Městečko na dlani, 1942
Barbora Hlavsová, 1942
Lidé na kře, 1937
Prodaná nevěsta, 1922
Skřivánčí píseň, 1933
Jiný vzduch, 1939
Haškovy povídky ze starého mocnářství, 1952
Lidová demokracie, 7, pá 09.01.1953
 
nahoru
 
 
 
 
 
© 2011 Ústav filmu a audiovizuální kultury na Filozofické fakultě, Masarykova Univerzita, Brno