Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
First name
Otomar
 
Surname
Korbelář
 
Quotes
Edita_(1926).txt
Korbelář ((Otomar Korbelář))
Vilemina_(1919).txt
a pana Korbeláře ((Otomar Korbelář))
Jarmila_(1926).txt
To byl český muzikant, no já nevim kdy ten film byl. nebyl už po válce? ne to ještě byl Kolberář ((Otomar Korbelář)) mladej, že? tak v té Líšni ještě to bylo.
Vera_(1913).txt
VP: líbili se mi třeba Korbelář ((Otomar Korbelář)) LR: mhm VP: líbil se mi ee (...) Mahen ne Mahen ((Jiří Mahen)) (e jak) ten on hrál dejme tomu (...) si nemůžu na žádný jméno vzpomenout, ale jinak nejsem tak blbá ((smích)) LR: ((smích)) a proč se vám anebo jaké typy herců se vám líbily, proč se vám zrovna líbily, [já nevím,] VP: [jo no] LR: ten Korbelář ((Otomar Korbelář)) třeba VP: ten Korbelář ((Otomar Korbelář))? LR: mhm VP: jo (..) ten se mi líbil vzhledem LR: mhm VP: líbil se mi třeba tou rolí, co hrál LR: mhm VP: líbil se mi způsobem i zpěvem třeba, jo LR: mhm VP: no a ten se mně líbil Korbelář ((Otomar Korbelář)) a hm tak to bylo herců přece no a hégr ((Karel Heger))
Emilie_(1922).txt
Otomar Korbelář, vrasta, Vlasta Fabiánová, Helena Bušová, to byly taky em prostě takový, světla.
Emilie_(1922).txt
To byl český muzikant, ano s s Korbelářem ((Otomar Korbelář)), ten hrál Kmocha ((František Kmoch)), viděla.
Milan_(1932).txt
To byl český muzikant, na to se chodilo, Otomar Korbelář, LR: hm ML: jo, na to si vzpomínám,
Libuse_(1924).txt
MB: mhm. (..) tak a e ve vztahu k těm hercům třeba ňáké ee i em konkrétní filmy, vlastně u těch oblíbených herců, na které si vzpomínáte. můžete vlastně i jmenovat víc těch herců, jestli si vzpomínáte. LM: ee no tak to byli, to právě to právě byli v těch historických v těch historických filmech, já už přesně nevím název jejich, ale to vždycky ee to byl, no byl to byl to e Korbelář ((Otomar Korbelář)) ee byl to ( fráňo) co ještě přežili, že, byl to Pešek ((Ladislav Pešek)), byl to Plachta ((Jindřich Plachta)) ee a prostě tady z tady z této generace, kteří už teda nejsou.
Miloslava_(1925).txt
To byl český muzikant, tam hrál Korbelář ((Otomar Korbelář)) myslím. to bylo, to se mně taky velice líbilo, to byl, to byl, no to bylo za protektorátu [no tak to bylo takovejch]
Libuse_(1928).txt
a Korbelář ((Otomar Korbelář)) a potom teď umřel, jéžišmarjá, to není ?možný?!
Zdenek_(1927).txt
JV: ehm. dobře. em takže tady si nevzpomínáte na nějaký z- zajímavý postřeh nebo z těch filmů, které ste četl, em nějaký, co by vás zaujal, nebo ovlivnil nějak více? ZP: tak To byl český muzikant, to si na to vzpomínám. JV: a ten vás nějak ovlivnil, nebo...? ZP: em em nemůžu říct, tam hrál hlavní roli tam hrál Otakar ((Otomar Korbelář)
Marie_2_(1921).txt
ale ty ne- na ty historický na Štěpánka ((Zdeněk Štěpánek)) na Korbeláře ((Otomar Korbelář)) na no ale v na ty filmy, co byly, tak sme chodili všechny.
Jarmila_(1931).txt
JV: no to bylo krásný jo jo jo ano jo jo jo jo ee Pepička a Márinka votomar kor- korbelář ((Otomar Korbelář)) hrál
Frantisek_1932.txt
FR: to se nedá říct, protože tehdá byly úplně ee úplně jiná ee (.) jiný filmy, úplně něco jinýho než [je dneska] LG: [mhm] FR: jo? LG: [jo] FR: [(protože)] doopravdy, e to byly e zábavný potom byly e potom byly filmy jako kde hrála e Věra Ferbasová, LG: mhm FR: ee (.) Hrušinský ((Rudolf Hrušínský)), Korbelář ((Otomar Korbelář)), (.) e všechny jména už si [nepamatuju]
Frantisek_1932.txt
LG: jo, takže jste neměl oblíbené herce [( )] FR: [ne ne] LG: mhm FR: e ty oblíbený her- herce sme měli ee prostě, až e (.) až potom ve stáří (kdy to byl) e tento, Ladislav Pešek, LG: mhm FR: a ta e herecká skupina ta co tady byla, LG: jo. FR: jo? Otomar korbe- Korbelář ((Otomar Korbelář)),
Frantisek_1932.txt
LG: To byl český muzikant. FR: to byl Otomar Korbelář a e LG: [mhm] FR: [hraje] tohoto e LG: Kmocha ((František Kmoch)) FR: Kmocha. LG: (.) jo, takže to ste viděl? FR: to ano.
Libuse_2_(1928).txt
korbelář, em pešek, no tam třeba ten advokát chudých tam hrál ten Korbelář ((Otomar Korbelář)) toho advokáta,
Ludmila_(1920).txt
To byl český muzikant kolberář ((Otomar Korbelář)) a Zita Kabátova,
Ludmila_(1926).txt
LČ: takže ste měla nějaké oblíbené herce, [na které] LT: [no jistě] LČ: ste přímo chodila, že byste? LT: všechny ty milovníky a milovnice, to vite že sme to sme chodili především na to. lída bárová ((Lída Baarová)), Zita Kabátová (.) Korbelář ((Otomar Korbelář))
Augustin_(1924).txt
Ducháček to zařídí, no to je bezvadné film, tam hrál ten mám dojem, ten, Ducháček že to je, jestli se nepletu, jak von se menuje. Plachta ((Jindřich Plachta)), není to Plachta? LČ: Burian ((Vlasta Burian)) tam hraje. AU: Burian duch- tak ale, hrozně mám rád dneska Plachty ((Jindřich Plachta)). Burian, Plachta a ty. ale to Ducháček to zařídí, to se mi moc líbí, to je legrace. To byl český muzikant, to sem taky viděl, to byl, to hrál ten, nevim takovej starší pán, nevim jak se menuje. to byl jako vo tým LČ: Korbelář ((Otomar Korbelář)). AU: Korbelář ((Otomar Korbelář)). to dycky otoman Korbelář. ((Otomar Korbelář)) von už nežije ale. Roztomilý člověk, no pravda, to znám.
Augustin_(1924).txt
To byl český muzikant, to sem taky viděl, to byl, to hrál ten, nevim takovej starší pán, nevim jak se menuje. to byl jako vo tým LČ: Korbelář ((Otomar Korbelář)). AU: Korbelář ((Otomar Korbelář)). to dycky otoman Korbelář. ((Otomar Korbelář)) von už nežije ale.
 
Film — Cast
Bezdětná, 1935
Pacientka doktora Hegla, 1940
Srdce na kolejích, 1937
Na tý louce zelený, 1936
Dokud máš maminku, 1934
Jan Roháč z Dubé, 1947
dritte Kompagnie, Die; dritte Kompagnie, Die, 1931
To byl český muzikant, 1940
Těžký život dobrodruha, 1941

Komediantská princezna, 1936
Tulák Macoun, 1939
Rukavička, 1941
Zlaté ptáče, 1932
Včera neděle byla; Včera neděle byla; Včera neděle byla, 1938
Grand hotel Nevada, 1934
Prstýnek, 1944
Advokát chudých, 1941
Skalní plemeno, 1943
Zlatý člověk, 1939
1936
Vzdušné torpédo 48, 1936
Soud boží, 1938
Nevinná, 1939
Vzbouření na vsi, 1949
Lucerna, 1938
Zlatá Kateřina, 1934
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno