Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
Title
Šest žen Jindřicha VIII.
 
Original Title
Private Life of Henry VIII., The
 
Country
Velká Británie
 
Number
Šest žen Jindřicha VIII., Ch. Laugton; Ch. Larighton; Vrcholné angl. dílo.
Moravské slovo, 233, Tu 22.10.1935
 
Year
1933
 
Quotes
Zdenek_(1927).txt
est žen Jindřicha vosmýho ((Šest žen Jindřicha VIII.)), to sem viděl. JV: ehm. ZP: šest žen Jindřicha vosmýho, to sem viděl. toho Jindřicha si tak vzpomínám, to byl takovej tlusťoch, nevim kdo už ho hrál
Miloslava_(1925).txt
MM: no už mě nic nenapadá. no a to bylo, v kterým roce byl těch šest žen Jindřicha osmého ((Šest žen Jindřicha VIII.))? to byl myslím jeden z prvních filmů, který na toto téma byl vůbec udělanej. JV: tak ten film byl z roku třicet tři a Alexandr Korda. MM: no JV: britský, britský film, Alexandr Korda ho natočil. film vypráví o pěti z šesti žen Jindřicha ((Šest žen Jindřicha VIII.)) [osmého.] MM: [no ano, ano] není tam kdo hrál tu hlaví roli? JV: čárls lotn ((Charles Laughton)). MM: aha, jo jo jo. JV: ten hrál [ježiš jak se menoval] MM: [jo jo jo, ano to] byl velký herec, jéžiš, lotn ((Charles Laughton)), ano, ano, no to na ten sem se dostala teda omylem, protože to sem tam určitě nepatřila. JV: omylem jako, že ste byla na nepřístupném filmu nebo jako že ste [tam byla] MM: [že to určitě] nebylo přístupno. JV: jo takhle. sem myslel, že ste jako šla na jiný film. MM: ne, ne, ne, to myslím takhle. JV: hm, tak ten, ten se vám líbil? MM: ano, ano. to bylo tehdy úplně něco pro mě teda mimořádnýho. JV: počkejte, to vám bylo kolik, to vám bylo osm let. MM: no, ale já si na to vzpomínám na ten film. JV: ten herec vám tak na té, v té mysli ulpěl? MM: ano, ano.
Zdenek_(1927).txt
šest žen Jindřicha osmého ((Šest žen Jindřicha osmého)), to sem teda myslim věděl em viděl, vzpomínám si, jak řikám, vzpomínám si na toho představitele, ale aby mi to nějak zaujalo, to to ne.
Ludmila_(1920).txt
šest žen jindřicha páté šesté osmého ((Šest žen Jindřicha VIII.)), tam hrál Werich ((Jan Werich)) mně se zdá, že? jo?
Milan_(1932).txt
šest žen jindřicha osmého ((Šest žen Jindřicha VIII.)) to bylo pozdější. na to si vzpomínám. lórenz oliviér ((Laurence Olivier)), LR: hm ML: sér lórenz oliviér ((Sir Laurence Olivier)), v titulní roli.
Vilemina_(1919).txt
šest žen Jindřicha ((Šest žen Jindřicha VIII.)) ((smích)) mě e vždycky ( ) ty starý oblečení, LR: aha jo, VB: víte to prostě tam dycky měl, LR: mhm VB: jak muselo tam být všechno no a LR: takže na tom ste byla v kině, VB: jo ((smích))
 
Producer
London Film Productions
 
Directed by
Alexander Korda
 
Cast
Charles Laughton
Robert Donat
 
IMDB
www.imdb.com/title/tt0018037/
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno