Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
First name
Jiřina
 
Surname
Štěpničková
 
Quotes
Miroslav_(1923).txt
a pak byly takový ty em n- skoro normální, no, Otec Kondelík a ženich Vejvara a venkovský s k- e Štěpničkovou ((Jiřina Štěpničková)) a tak, no.
Svatava_(1924).txt
Jiřina Štěpničková, ta potom trošku přestala, ale e tak to bylo asi ono. tady mně ještě, to mně diktovala ta em kamarádka.
Svatava_(1924).txt
ee no tak Vlasta Fabiánová, Pešek ((Ladislav Pešek)) (byl) Hrušinský ((Rudolf Hrušinský st.)) Štěpničková ((Jiřina Štěpničková)).
Svatava_(1924).txt
a Sobota, to byl českej film, kde hrály štyři přední český herečky. hlavně tam byla Jiřina (..) [její syn její syn hraje] LS: [Jiřina Štěpničková?] SM: Štěpničková, ano. LS: Štěpničková. SM: Štěpničková, no em prostě byly tam čtyři.
Libuse_(1928).txt
KH: hm. a třeba bylo pro vás důležitý, kdo v tom filmu hraje? nebo vybírala ste si podle toho ten film? LN: nó, určitě. tak oni tam, to byli za té, to bylo potom už za té války, tak to byli Adina Mandlová, Hana Vítová, Raoul Schránil, pak Novotný ((pravděpodobně Antonín Novotný)), herec. potom Jiřina Štěpničková, tak to byli moji oblíbení. ono to totiž za té války moc těch KH: hm. LN: herců jako nebylo.
Libuse_(1928).txt
ta Jiřina Štěpničková, to byl Kříž u potoka, ne, to sem viděla jenom jednou.
Marie_2_(1921).txt
LČ: [a] byly pro vás vlastně ti herci MS: ((Jiřina Štěpničková)) Štěpničková, ee Vojta ((Jaroslav Vojta)), ehm
Marie_2_(1921).txt
MS: [ee] vyzažo- vyzařovala z nich dosť charisma, takoví prostě lidoví byli, víte? LČ: mhm. MS: žádná přetvářka, nic tak vyumělkovanýho to bylo. ať to byla Štěpničková ((Jiřina Štěpničková)), ať to byla Bušová ((Helena Bušová)), ať to byla ee, jenom sem neměla v oblibě, potom když sem se dozvěděla, no ale bohužel to jméno taky si nevzpomenu. ( ). kvůli která jako, když se jednalo o Štěpničkovou ((Jiřina Štěpničková)), jestli má být popravena, tak ta soudi- ta jí přiřkla při- smrt. aby byla usmrcena. a byla to Blanka Waleská, LČ: mhm. MS: (něco) říkám dobře.
Libuse_2_(1928).txt
tehdá aj sme byli s manželem, na tom, to lásko bože lásko ((pravděpodobně Léto)), co tam zpívala ta Štěpničková ((Jiřina Štěpničková)) tam hrála,
Libuse_2_(1928).txt
LZ: Lída Baarová, Adina Mandlová, em Ferbasová ((Věra Ferbasová)), Štěpničková ((Jiřina Štěpničková)), takový všechno ty, Nataša Gollová. ta se mně myslím nejvíc líbila jaksi, nevim. ona byla taková veselá, taková rošťácká, taková. a říkám, Nataša Gollová no, a potom aj, to aj ty vlasy, říkám, to sem si tak česala, tu vl- ty vlny, a to... SM: hm [a kdy] LZ: [Adinu] Mandlovu ((Adina Mandlová)) nemusím teda zrovna, sem nemusela mít, no ale přes to teda když hrála, Hanu Vítovu ((Hana Vítová)) sem měla ráda. Lída Baarová sem měla ráda, Natašu Gollovou ((Nataša Gollová)). ani m- ani moc ne Štěpničkovu ((Jiřina Štěpničková)).
Libuse_2_(1928).txt
hraje tam Hana Vítová, nebo hraje tam, jé, hraje tam Nataša Gollová, hraje tam Ferbasová ((Věra Ferbasová)), tak to byly takový oblíbený herečky pro nás tenkrát, kdy jako, Lída Baarová hrála většinou takový vážnější, jó, zase, ty, nebo Štěpničková ((Jiřina Štěpničková)), nebo to, tak to byly takový, prostě už vážnější, no ale když to byla Ferbaska ((Věra Ferbasová)), nebo to byla Nataša Gollová, tak to už takový bylo veselejší, už to byla taková, už taková spíš oblíbe-
Libuse_2_(1928).txt
tam ta písnička, em takový že se zamilovali do sebe ti, no, ale vona jak tá, ta co tam hrála, kdo, počkete, jak vona se menovala ta co to hrála, tu em jeho paní starší teda em no Štěpničková ((Jiřina Štěpničková)) to nebyla, né, nevim jak to. jó em už, jak vono se to menovalo, tak tó, mně to to mně tam, no, ty Muži nestárnou, no to bylo pořád takový. to sou filmy který člověk může vidět jako takový, no.
Libuse_2_(1928).txt
a to některý byly taky už potom přístupný, že sme mohli na to, em na to Zdena Baldová, Glazarová ((pravděpodobně Marie Glázrová)), tak ta většinou hrávala takový ka- Zita Kabátová, no tak dneska paní Kabátová, no, už stará paní, no. Štěpničková ((Jiřina Štěpničková)),
Ludmila_(1920).txt
LČ: a měla ste taky nějaké oblíbené herce nebo herečky? LŠ: no měla sem měla. LČ: které to byly? LŠ: no tak z českých sem měla ráda Štěpničkovou ((Jiřina Štěpničková)), Medřickou ((Dana Medřická)), a no včil to (sem si ) LČ: v tom období před válkou hlavně teda. LŠ: ano, před válkou.
Ludmila_(1920).txt
LŠ: [a měla sem] taky ráda Štěpničkovou ((Jiřina Štěpničková)), strašně. ta hrála, víte, třeba víte Kříž u potoka, nebo to byl hezkej film a teď už to vůbec neopakujou a Maryšu no Maryšu ((Maryša)) taky málo kdy.
 
Film — Cast
1938
Boží mlýny, 1938
Muž z neznáma, 1939
Páter Vojtěch, 1936
Jan Cimbura, 1941
Maryša, 1935
Mořská panna, 1939
Preludium, 1941
Muzikantská Liduška, 1940
Lidé pod horami, 1937
Vojnarka, 1936
Včera neděle byla; Včera neděle byla; Včera neděle byla, 1938
elfte Gebot, Das; elfte Gebot, Das, 1935
1937
Hrdinný kapitán Korkorán, 1934
Šťastnou cestu, 1943
,
Tanečnice, 1943
Varuj, 1947
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno