Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
First name
Greta
 
Surname
Garbo
 
Quotes
Edita_(1926).txt
před válkou, to mně bylo dvanáct a to to v- právě v té Moderně to (..) s Greta Garbo a robert tajlor ((Robert Talyor)), edy nelzon ((Eddie Nelson)), makdonaldová ((Jeanette MacDonald)), nádherný filmy.
Edita_(1926).txt
no tak tenkrát sme měli hrozně rádi Gretu Garbo a makdonaldovou ((Jeanette MacDonald))
Edita_(1926).txt
a Greta Garbo to sem viděla hrozně moc filmů s ní, LG: jo? EB: moc. ale nepamatuju si tak, vím, že LG: jo jasně. EB: ta Dáma s kaméliemi. LG: takže to byla jedna z vašich oblíbených hereček ta Greta? ((Greta Garbo)) EB: no tenkrát byla tenkrát byl t- to ještě bylo víc těch hereček, ale tady že si na ni tak,
Marie_(1921).txt
MD: no to už bylo ta Mata Hari, to už bylo takový ee to bylo vona byla špiónka nebo co, viďte, no, no tak to bylo zajímavý. LČ: jako ten děj? MD: hm LČ: a herce třeba, jak ste zmiňovala... MD: taky. tam hrál, to si nevzpomínám, kdo tam hrál, to si nevzpomínám teda. LČ: a em Mata Hari hrála Greta Garbo teda. MD: Greta Garbo? LČ: ano. MD: hm no to vím teda, že hrávala, ta hrávala eště teda, počkejte, kterej eště ten film Greta Garbo, jeminkote ještě ještě v nějakým filmu, ještě v nějakým filmu, ale tady myslím není.
Jarmila_(1925).txt
pamatuju si třeba s Gretou Garbo ((Greta Garbo)) ee Královnu Kristýnu, no [to je] historické film, že, (.)
Marie_(1915).txt
no Gretu Garbo ((Greta Garbo)), to byla taky moje oblíbená, tenkrát se nosily i módy a střihy podle Grety, LS: a vy taky? ste nosila podle ní? MH: prosim? LS: vy taky ste se česala podle... MH: já sem se česala na ofinku, ale ale vím, že sem měla černé šaty se sametovým černým límcem, ozdobené černou kožešinkou, LS: hm MH: persiánem. LS: hm MH: to bylo pro- podle Grety Garbo ((Greta Garbo)). jinak sem se opičit nemohla, páč sem na to neměla.
Miloslava_(1925).txt
tam sem se dočetla, já si vzpomínám i na ty americké filmy, který ještě tak, v tom osumatřicátým roce, co tady byly, byly to ty velkofilmy, Greta Garbo, jo, a vzpomínám si na film Hraběnka Walewská, kde hrála Greta Garbo a Napoleona hrál herec, který se menoval šárl boajé ((Charles Boyer))
Miloslava_(1925).txt
MM: no, já si třeba vzpomínám, že hrozně se mně líbil, jak sem mluvila o té, Hraběnky Walewské ((Hraběnka Walewská)), tam tak Greta Garbo a šarl boajé ((Charles Boyer)), to mně teda hrozně zůstalo zůstalo v paměti tady to.
Miloslava_(1925).txt
mrkněte se na tu Mata Hari hrála Greta Garbo, ne? JV: no, je to, je to možné, je to dokonce pravda.
Miloslava_(1925).txt
MM: no, Greta Garbo, no. JV: imponovala vám, Greta Garbo? MM: no, no, vona měla něco do sebe. měla takovýho něco tajemnýho, ona měla vlastně velmi malou mimiku, tak jenom očima a tím, ale měla proti, proti těm ostatním takovejm těm nadělanejm kráskám měla něco do sebe. JV: přišla vám tajemná? MM: ano, přišla mně tajemná. a ta Mata Hari, to bylo vopravdu to bylo, to byl krásnej film. JV: takže ste si ještě schopna vybavit nějaké obrazy? MM: no, no, no, měla tam takový nějaký, jako tanečnice napůl nahatý <voblečení> ((smích)) což by dneska nikomu nepřišlo, ale tehdy to bylo něco. JV: takže zas ta herečka byla, [ten aspekt, který vám ten film] MM: [ano, ta herečka, ano, ano, ano.]
Rudolf_(1920).txt
RS: [Mata Hari né] Mata v Ponrepu ((Ponrepo)) to hráli aj v normálních kinech eště takový šlágry Mata Hari tam hrála myslím že ee tadlek ee g- [greta garbóvá] ((Greta Garbo)) PS: [Greta Garbo] (.) a to byl pro vás důležitý film? to si pamatujete dobře jo? RS: ten Mata Hari byl velice kouzelnej film PS: mhm RS: ňákej zvláštní e z takovýho toho orientu,
Libuse_(1922).txt
pak ňáká (vesena) ((neidentifikováno)) to byly Francouzky, Greta Garbo, tak tady na tyto si jako ee vzpomínám.
Ludmila_(1920).txt
LČ: ano a jak ste si teda vybrala film podle podle čeho? LŠ: no tak vybrala sem si třeba hrála Greta Garbo, že, no tak tu sem měla ráda a a nebo marlene ditricha ((Marlene Dietrich)) a tak tak sme si to vybrali podle taky podle herců, a voni spíš opravdu pěkný filmy.
Ludmila_(1920).txt
LČ: a na jaké americké filmy ste teda chodila v té době? LŠ: tak třeba grata garba, garbo ((Greta Garbo)) když hrála třeba, že, ta hrála hezky a d- no tak hodně sem měla těch herců ráda.
Ludmila_(1920).txt
LŠ: ne ne, já jsem měla radši takový, takovej, jak bych to řekla, romantickej, romantickej že třeba Byl lásky čas s Gretou Garbo ((Greta Garbo)) nebo nebo takový filmy, anebo psychologický takový, víte?
Ludmila_(1920).txt
LČ: ale takový film, o kterém byste si pak řekla, že byste ho ráda viděla eště jednou by byl dobrým filmem. LŠ: no to byly dobrý filmy, tak s tou Greta Garbo, tak to bych uvítala aj teď eště. LČ: mhm LŠ: ale to už nedávají.
Ludmila_(1920).txt
Mata Hari, Mata Hari, jo, to sem viděla Mata Hari, Mata Hari, nehrála tam tá ehm Greta Garbo, no,
 
Film — Cast
Božská žena; Božská žena, 1928
Mata Hari, 1931
Dáma s kaméliemi, 1936
Anna Karenina, 1935
Dáma z lóže č.13, 1928
Královna Kristina, 1933
Žena bez studu; Eine Frau ohne Scham, 1928
entfesselte Leidenschaft, Die; Rozpoutaná vášeň, 1929
Hraběnka Walewská, 1937
Inspirace, 1931
Gösta Berling, 1924
Tělo a ďábel; Es war..., 1926
Pestrý závoj, 1934
1936
Ulička, kde není radosti, 1925
Lidé v hotelu, 1932
S. Lenoxová; Zuzana Lenoxová, 1931
Jakou mě chceš mít, 1932
1928
Divoké orchideje, 1929
1928
Kiss, The, 1929
Žena upír, 1926
Moderní Carmen (Torrent), 1926
Anna Christie, 1931
Romance, 1930
1936
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno