Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
First name
Zita
 
Surname
Kabátová
 
Quotes
Dagmar_(1929).txt
Zita Kabátová
Helena_(1927).txt
Zita Kabátová, ee ta ještě žije, že?
Edita_(1926).txt
sem šla s tou Blankou ta byla vo rok starší než já a šly sme do Lucerny, byl to nějak film ne nepřístupný, ale možná vod patnácti šestnácti let a <Blanku tam pustili a mě ne>. LG: <vás ne?> EB: <vím, že sem přišla, já sem teda byla vychovaná taky u babičky hodně a že sem brečela> ((smích)) LG: ((smích)) EB: <nepustili mě, ne> ((smích)) LG: a vyprávěla vám potom ta kamarádka [o tom filmu]? EB: [to víte], že jo! to vite a <smála se>! ((smích)) LG: a jak to tam teda f- fungovalo, tak že ste že ste si chtěla koupit ten lístek a on... EB: já myslím dokonce, že sem měla koupenej, ale nepamatuju se, že by mě vrátili nebo ne-, nevím o tom, jak to bylo, já sem byla LG: jo. EB: strašně <něšťastná> LG: jo, takže ( ) EB: a šla sem dom. LG: a náhodou se nepamatujete, co to bylo za film? EB: ne, ne, ne. ale určitě českej film. LG: českej. EB: určitě českej, to byla z- Zita Kabátová a Mandlová ((Adina Mandlová)) a tototo- že ty [herečky]
Edita_(1926).txt
LG: ((smích)) a stalo se, že ste třeba na nějakém filmu, ve kterém on hrál, šla (.) opakovaně? EB: to víte že jo. jo, jo. LG: a máte nějaký rekord? EB: ne ne, to si nepamatuju, ale vím, že sme e na některé filmy šly dvakrát. to jo ((smích)) ale i naš- naše české filmy, když byly (.) za války jaksi a to. to si pamatuju Krb bez ohně, to hrála právě Zita Kabátová a (.) teď si nevzpomenu na jeho méno ten herec.
Vilemina_(1919).txt
no, myslím paní Kabátová ((Zita Kabátová)) je eště,
Jarmila_(1926).txt
a ty Muži nestárnou, to byl hezkej film, no, to jako, ta vo tom vykládá, vzpomíná na to, ta Zita Kabátová, vona už teda je v té nemocnici, ale pořád teda jako eště [hezky mluví.]
Jarmila_(1926).txt
JC: ne ne, děkuju. ten ee, ten, že von vlastně <všecky tři generace vystřídal, že?> JV: hm JC: ten Pivec ((Jan Pivec)), no, jo, to byla, ta písnička byla hezká a pak ta, pak tak poslední byla ta Jarmila Smejkalová, že, a Zita Kabátová, no tak, to si, to už tak jako, někerý ty filmy jak voni je vopakujou, tak to člověk si všecko domyslí, že ale, ale to byl pěknej film ty Muži nestárnou, no.
Marie_(1928).txt
LH: a kdybyste si měla vzpomenout třeba na ňákou oblíbenou herečku z té doby? ((ticho 13 vteřin)) MB: no tu tu Zitu Kabátovů ((Zita Kabátová)). (...) pak Adina Mandlová byla. (...) možná si ještě vzpomenu. ((smích))
Emilie_(1922).txt
EF: ano. tak když hráli Světlo jeho očí, ee, ten, em eh, Dohnal, Jiří Dohnal ze Zitou Kabátovou ((Zita Kabátová)), on byl slepej, ona ho ošetřovala. no vite, to byl slaďáček, nádhernej slaďáček,
Irena_(1922).txt
Muži nestárnou, ježiš, no ano, Muži nestárnou, Pivec ((Jan Pivec)), že, tam hrál a Zita Kabátová? jo?
Svatava_(1924).txt
SM: em no tak e ((smích)) to se nedá říct, jestli důležitý, ale e rozhodně sme se bavívali, LS: mhm SM: o tom obsahu toho filmu. a na hlavně teda na o výkonech herečky, protože dříve sme ještě na na tych mužský role sme tak nebyly zvědavý jako na tu třeba tu golovou nataš- ((Nataša Gollová)), ačkoliv nataša golová ((Nataša Gollová)) nebyla v úplně dětským věku, ta ještě tehdy nežila, ale byla Hana Vítová, Zita Kabátová em
Svatava_(1924).txt
SM: no asi ano. tak to tam udělejte, tak napište. no je to em no nataša golová ((Nataša Gollová)) lída bárová ((Lída Baarová)) em Hana Vítová, Vlasta Matulová, to všecko, Zita Kabátová,
Svatava_(1924).txt
no Zita Kabátová, ta v tom filmu muži nes- Muži nestárnou? LS: Muži nestárnou. SM: no tam hrála ty trojrole vlastně, že, LS: no no no. SM: takže tam sem ju taky strašně obdivovala. dodneška vona ee eště žije teda, [že], LS: [ano] ano. SM: sice vypadá úplně jinak než tehdy. tehdy to byla moc hezká ženská. no em tak bohužel leta dou, vona je starší asi jak já, LS: hm SM: pravděpodobně.
Miloslava_(1925).txt
ale já si vzpomínám, ale to už bylo teda později, potom si vzpomínám na ty filmy s Adinou Mandlovou ((Adina Mandlová)), se Zitou Kabátovou ((Zita Kabátová)), Věrou Ferbasovou ((Věra Ferbasová)), em Lídou bárovou ((Lída Baarová)) no s Novým ((Oldřich Nový))
Miloslava_(1925).txt
V: ještě nějaký takový podobně výrazný zážitek, který by se k nějakému filmu vázal, k dalšímu? říkala ste třeba Muži nestárnou. MM: no, ty Muži nestárnou, to, brala sem to i tehdy jako legraci, ale, ale bylo to hezký, ten film, ten se mně líbil. JV: co se vám na něm líbilo? co vás tam zaujalo? MM: ((smích)) no mně na tom, no v dnešní době by to nikdo nijak nebral, páč je to normální realita, jo, tak prostě se žije. ale tehdy to bylo něco úplně mimořádnýho ((smích)) že si namluvil babičku, maminku a vzal si dceru. no a velice se mi tam líbil ten Pivec ((Jan Pivec)), to, to, hrál to, hrál to velice fajn. a ta Zita Kabátová, to byla [vynikající herečka.] JV: [takže ta, ta ztvárnění] té role MM: ano, ano, ano.
Zdenek_(1927).txt
ZP: ne Štěpničková, ale ěště jedna, no já už si nevzpomenu. eště teďka nedávno hrála. JV: hm. to už... ZP: Zita Kabátová! JV: jo, Zita Kabátová. ZP: Zita Kabátová,
Zdenek_(1927).txt
už sme tehdy dokázali vocenit špatnýho herce vod lepšího herce. musím říct, že ta Mandlová ((Adina Mandlová)) žádná velká herka nebyla, jo. kdežto ta Zita Kabátová jo.
Frantisek_1932.txt
LG: já se kouknu, hm to je to Muži nestárnou, tady nahoře, FR: no, LG: od [Slavinského] ((Vladimír Slavínský)) FR: [Zita] Kabátová ((Zita Kabátová)) (.) jo, (...) ji- moment, tak to je něco jinýho. on totiž e LG: mhm FR: (nejprve) se ee zajímá o s- o star- star- jako mladá to byla, potom [se] LG: [mhm] FR: zajímá o její dceru, [a] LG: [jo] FR: e ona řekne, prosím vás (ať si ji) radši vezme ať už mi dá pokoj, ((smích))
Libuse_2_(1928).txt
a to některý byly taky už potom přístupný, že sme mohli na to, em na to Zdena Baldová, Glazarová ((pravděpodobně Marie Glázrová)), tak ta většinou hrávala takový ka- Zita Kabátová, no tak dneska paní Kabátová, no, už stará paní, no. Štěpničková ((Jiřina Štěpničková)),
Ludmila_(1920).txt
To byl český muzikant kolberář ((Otomar Korbelář)) a Zita Kabátova,
Ludmila_(1920).txt
Muži nestárnou, jo, za úsměv jediný má krásná paní tam zpíval Pivec ((Jan Pivec)) ((smích)) Muži nestárnou, tam hrála, tam hrála, počkejte kerá tam hrála, Zita Kabátova.
Ludmila_(1926).txt
LČ: takže ste měla nějaké oblíbené herce, [na které] LT: [no jistě] LČ: ste přímo chodila, že byste? LT: všechny ty milovníky a milovnice, to vite že sme to sme chodili především na to. lída bárová ((Lída Baarová)), Zita Kabátová (.) Korbelář ((Otomar Korbelář))
Ludmila_(1926).txt
LČ: no v tom v té předválečné, právě jaké byly pro vás dobré filmy? jestli ste měla nějaké [ráda, které] LT: [no tak no tak to] byly právě ty filmy no ty ty ty cajdáčky takový ty zamilovaný s tou bárovou ((Lída Baarová)), s Kabátovou ((Zita Kabátová)) (.) a co já vím jak se všechny ty herečky menovaly, který já teď už moc nesnáším.
 
Film — Cast
Manželství na úvěr, 1936
Žena na rozcestí, 1937
Muži nestárnou, 1942
Světlo jeho očí; Světlo jeho očí, 1936
Tulák Macoun, 1939
Její hřích, 1939
Stříbrná oblaka, 1938
Podej štěstí ruku, 1936
Srdce v celofánu, 1939
Přednosta stanice, 1941
Hudbou za štěstím, 1943; 1944
Ženy u benzinu, 1939
Zlaté dno, 1943
Zlatý člověk, 1939
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno