Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
First name
Ljuba
 
Surname
Hermanová
 
Quotes
Eva_(1928).txt
jak sem vám říkala. to si dodnes pamatuju, to (Ich klage an). a potom tedy sem teda měla ráda tu Mariku Rek ((Marika Rökk)), protože to byla druhá Ljuba Hermanová v německým vydání. LS: aha, takže na její filmy ste chodila ráda? ES: ano.
Svatava_(1924).txt
SM: em no tak e ((smích)) to se nedá říct, jestli důležitý, ale e rozhodně sme se bavívali, LS: mhm SM: o tom obsahu toho filmu. a na hlavně teda na o výkonech herečky, protože dříve sme ještě na na tych mužský role sme tak nebyly zvědavý jako na tu třeba tu golovou nataš- ((Nataša Gollová)), ačkoliv nataša golová ((Nataša Gollová)) nebyla v úplně dětským věku, ta ještě tehdy nežila, ale byla Hana Vítová, Zita Kabátová em šajnflugová ((Olga Scheinpflugová)) em kdo ještě, (mě) ta c- co zemřela ta a ta byla hodně, to byla zpěvačka, to byla taková šansoniérová zpěvačka a zemřela asi tak před deseti lety. LS: před deseti lety? SM: a eště eště do posledních, zemřela asi v pětavosmdesáti letech, byla velice agilní, ee předváděla třeba svoje všelijaký roznožky em [baletní a takhle] LS: [ahá, to byla ta] Ljuba Hermanová SM: správně. [Ljuba Hermanová]. ((smích)) LS: [Ljuba Hermanová]. ((smích)) SM: <vy to znáte lepší než já>. LS: <to určitě ne>. SM: <protože já, mně už ta paměť tak nes- neslouží, no>. ((smích)) LS: ((smích)) SM: ano, tak ee em ta taky a ona dříve ona nehrávala vždycky takový role teda e co vlastně ona byla ve skutečnosti skutečně taková spíš varietní umělkyně, ale em e hrávala i ve f- ve filmech em takový co bych řekla normální role. ale tak se nám dycky líbívala, že je taková šikovná, že LS: ((smích)) SM: dobře cvičí, t[ančí] LS: [ano]. SM: a to se nám jako líbilo no. ((smích))
Ludmila_(1920).txt
LŠ: Glázrovou ((Marie Glázrová)) sem taky že to taky, ferbasku ((Věra Ferbasová)), že, to taky Mandlovou ((Adina Mandlová)), no aj Hermanova ((Ljuba Hermanová)) Vítova ((Hana Vítová)), ta any ondráková ((Anny Ondráková))
 
Film — Cast
Cácorka, 1935
Děvče s čertem v těle, 1933
Pán na roztrhání, 1934
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno