Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
Title
Nebe a dudy
 
Original Title
Nebe a dudy
 
Country
protektorát Čechy a Morava
 
Language
česky
 
Number
Nebe a dudy, Himmel und Hölle
Plachta, Marvan, Romanová, Schránil.; J. Plachta, J. Marvan, A. Nedošínská.; J. Plachta, Marvan, Schránil a Romanová v podařeném filmu.; Nejúspěšnější film režiséra Slavínského. J. Plachta, Marvan. Český film.; 128161 Es ist einer der (nečitelné) und erfolgreichstes Filme (nečitelné) J. Plachta - J. Romanová - J. Marvan.; Ein Film voll guter Laune. J. Plachta, J. Marvan, A. Nedošinská.
 
Year
1941
 
Quotes
Jarmila_(1926).txt
JC: no tam my tam, no a pak už až sme měli, až sme chodili, ty party, to sme měli partu na tom Dělnickým domě, a vedl to tam pak ten kulturní, to byl kulturní, takovej spolek, protože to nemohlo se jinak, ten pan Jágr, von von byl akademický malíř líšeňskej, JV: hm JC: a von hodně... JV: ještě před válkou nebo až za války? JC: eště za války. tak ten byl tam tak předseda, a ten pan Šesťák tam byl předseda, a tak tam se to tak ee tak to sme hodně chodili, a jed- jednou za čas sme si udělali výlet do Brna. tak třeba na tom Nebe a dudy, to si vzpomínám, to sme jeli ee se podívat do Brna, jo? JV: hm a vzpomněla byste [si jak často?] JC: [protože třeba,] třeba tam byly starší filmy, bych tak řekla, jo? ale v těm tom Brně byly ty premiéry, ne? JV: a vzpomněla byste si, jak často ste třeba vyjížděli do Brna? JC: no tak zas tak často ne, ale párkrát sme šli, jo? JV: jo JC: pár- to byla Alfa, mám dojem do Alfy ((Alfa)). JV: a chodili ste stále jako do jednoho kina, jako do Alfy ((Alfa))? JC: [do do té] JV: [nebo ste chodili] spíš podle toho programu, jak ste si vybírali, kam [půjdete?] JC: [no asi] podle toho programu, to Nebe a dudy sme určitě byli, a to bylo jako už mockrát [dávali.]
Jarmila_(1926).txt
JV: [pak už když ste si mohla vybírat,] tak ste říkala, že ste s partou vlastně jezdili občas i do Brna, za té války, JC: no tak to sme buďto, buďto, tak si vzpomínám, že sme tak jako na ty, na to Nebe a dudy, to si tak vzpomínám, že sme všeci šli.
Jiri_(1924).txt
JN: (jo no nevim jak se to) nevim jak se menujou (..) Nebe a dudy LS: Nebe a dudy, to je taky...¨ JN: taky po válce. LS: ne ne ne ne ne, ten právě myslim, že je protektorátní. JN: nebo protektorátní. LS: hm. JN: tam hráli ty dva kluci malí (..) Plachta ((Jindřich Plachta)). LS: hm hm. JN: (..) to vite, já to mám stou pamětí blbý, no.
Jarmila_(1926).txt
JV: ano. tam ste chodili taky za války? do skaly ((Scala))? JC: to si nevzpomínám, to vám nemůžu říct jestli, to si nevzpomenu. byli sme na tom, já mám dojem, že sme byli v té Alfě ((Alfa)) na tom Nebe a dudy, nebo...
 
Producer
Lucernafilm
 
Directed by
Vladimír Slavínský
 
Cast
Jaroslav Marvan
Jindřich Plachta
 
CFN
www.kinobox.cz/cfn/film/13696-nebe-a-dudy
 
Note
Informace zkontrolovány v on-line verzi katalogu Český hraný film
 
Resources
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno