Filmové Brno
Dokumentace dějin uvadění filmů a diváckých preferencí v Brne v letech 1918-1945

 
  
Název
Ducháček to zařídí
 
Originální název
Ducháček to zařídí
 
Země
Československo
 
Číslo
Ducháček to zařídí, Ducháček schafft alles; Duchatschek schaft alles
Glänzendes Lustspiel; Lustspiel
Vlasta Burian, Adina Mandlová, Pištěk.; Vlasta Burian v nejvtipnější veselohře. T. Pištěk, A. Mandlová.; Vlasta Burian, A. Mandlová, Pištěk, Marvan.; 196530; 74624; 64424; Vlasta Burian ve veselohře Der allbeliebte Komiker Vlasta Burian in seiner besten Rolle als Direktor einer Advokaturskanzlei, im glänzenden Lustspiel. Mitwirkende: Adina Mandlová, Th. Pištěk, M. Gampe.; Vlasta Burian, Mandlová.; V. Burian in seinem einzigart. Lustspiel
Ducháček to zařídí; Vlasta Burian: Ducháček to zařídí, Duchaček schaft alles
veselohra
Vlasta Burian, A. Mandlová, J. Marvan, T. Pištěk, V. Trégl; Vlasta Burian.
 
Rok výroby
1938
 
Citáty
Jarmila_(1926).txt
JC: no tak na toho Buriana ((Vlasta Burian)) se dívám, no, tak zase už taky, JV: Ducháček to zařídí, je [to váš oblíbený film?] JC: [jó, to je ten,] to je takový, ještě tam hrál takovej herec, já nevim, jak von se menoval ten pak už moc nehrál,
Miroslav_(1923).txt
no Ducháček to zařídí. vér- ee d- eee ten, Burian ((Vlasta Burian)). U pokladny stál, to je zase Burian ((Vlasta Burian)).
Irena_(1922).txt
Ducháček to zařídí, Burian ((Vlasta Burian)),
Milan_(1932).txt
ML: Ducháček to zařídí, jasně, Vlasta Burian,
Libuse_(1924).txt
LM: ee no, co sem co sem viděla a na buriána ((Vlasta Burian)) sme odjakživa rádi chodili, protože e to b- to byl opravdu komik em, měla sem ho možnost, ale s- se mu přiblížit v osmatřicátém roku na sletu e v, eště tady e, je tady Ducháček to zařídí? [je] MB: [je], mhm LM: Ducháček to zařídí. zrovna tenkrát to, no vidíte osmatřicátý rok, měl premiéru ee v Praze. tak sme na tom em byli s rodičema.
Svatava_(1924).txt
Ducháček to zařídí taky asi dvakrát, určitě dvakrát.
Jiri_(1924).txt
JN: Ducháček to zařídí, to je jasný, to je Burian ((Vlasta Burian)),
Zdenek_(1927).txt
Ducháček to zařídí, tam mě hlavně teda asi sem oceňoval výkon teda toho hu- em burijana ((Vlasta Burian)), hm.
Judita_(1921).txt
LG: em em Ducháček to zařídí JK: to je zase LG: ňáká JK: Burian ((Vlasta Burian))
Libuse_2_(1928).txt
Ducháček to zařídí, no to je taky Vlasta Burian. Tři děvčátka pokračují, to nevim, U pokladny stál, Vlasta Burian, to sme taky chodívali na to. to bylo tak jako přístupný, jo, tak to se dalo tak na to, to byly filmy kerý...,
Augustin_(1924).txt
Ducháček to zařídí, no to je bezvadné film, tam hrál ten mám dojem, ten, Ducháček že to je, jestli se nepletu, jak von se menuje. Plachta ((Jindřich Plachta)), není to Plachta? LČ: Burian ((Vlasta Burian)) tam hraje. AU: Burian duch- tak ale, hrozně mám rád dneska Plachty ((Jindřich Plachta)). Burian, Plachta a ty. ale to Ducháček to zařídí, to se mi moc líbí, to je legrace. To byl český muzikant, to sem taky viděl, to byl, to hrál ten, nevim takovej starší pán, nevim jak se menuje. to byl jako vo tým LČ: Korbelář ((Otomar Korbelář)). AU: Korbelář ((Otomar Korbelář)). to dycky otoman Korbelář. ((Otomar Korbelář)) von už nežije ale. Roztomilý člověk, no pravda, to znám.
Ludmila_(1922).txt
JV: dobře, a em další další film z toho roku třicet osum je Ducháček to zařídí. LH: no to je taky dobrý. to je taky, taky moc dobrý. JV: a proč myslíte že je to dobrý. LH: no protože se mně to líbí, zajedno herecky, JV: hm LH: zajedno herecky, a je tam hodně taky pravdy. JV: hm LH: protože von to dycky opravdu to zařídil. on to, on to za- zařídil v tom prospe- pro těm mladejm.
Oldrich_(1920).txt
ten Roztomilý člověk, mně se zdá, že taky něco vo tom, to už si tak člověk nepamatuje. (...) U pokladny stál, to je mně známý, Ducháček to zařídí, taky to je Burian ((Vlasta Burian)). LS: to sou filmy s Vlastou Burianem, ano.
 
Výrobce
Metropolitan
 
Režie
Karel Lamač
 
Hrají
Vlasta Burian
Ladislav Hemmer
 
CFN
http://www.kinobox.cz/cfn/film/6943-duchacek-to-zaridi
 
Poznámka
Informace zkontrolovány v on-line verzi katalogu Český hraný film

německý název: Ducháček schafft alles
 
Prameny
http://web.nfa.cz/CeskyHranyFilm/cz/obsah/filmy/72653.html
 
nahoru
 
 
 
 
 
© 2011 Ústav filmu a audiovizuální kultury na Filozofické fakultě, Masarykova Univerzita, Brno