Cinematic Brno
Documentation of movie exhibition history and cinema-goers’ preferences in Brno, 1918-1945

 
  
Title
Lázeň na mlatě
 
Original Title
Bad auf der Tenne, Das
 
Country
Německo
 
Language
německy
 
Number
Lázeň na mlatě, Bad auf der Tenne, Das
Lustspiel; veselohra
Heli Finkenzeller, Richard Häussler v barevném filmu Tobisu.; Nádherný barevný film plný vtipu.; H. Finkenzeller v barevném filmu.; Heli Finkenzeller, Will Dohm ve veselém barevném velkofilmu.; 137027; Dnes premiéra barevné veselohry. V hlavní úloze: Will DOHM, Hell FINKENZELLER, Rich. HÄUSSLER, Paul HENCKELS. Ein Farbfilm mit H. Finkenzeller, W. Dohm, R. Häussler u. a.; Der lustige Farbfilm d. Tobis. Helli Finkenzeller, Will Dohm, Rich. Häussler, Marianne Simson, Paul Henkels.
Lázně na mlatě, Bad auf der Tenne, Das
Barevný film Tobisu. Ein Farbfilm der Tobis Die galanten Abenteuer einer hübschen Bürgermeisterin mit: Heli Finkenzeller Will Dohm, Rich. Häßler Gisela v. Collande Mar. Simson, P. Henckels Spielleitung: Volker v. Collande; Farbfilm mit Helli Finkenzeller.
 
Year
1942
1943
 
Quotes
Zdenek_(1927).txt
a pak tam byl ten film, to m- lázeň na mlatě ((Lázně na mlatě)) bád auf d tene ((Das Bad Auf Der Tenne)) se to menovalo, ale přesně už děj obou si nevzpomínám. JV: dobře a dyš ste teda zmínil ten em film em bad auf der tene em tak tam říkáte, že em je to z venkovského prostředí, o dívce, která se koupe na mlatě, stodoly... ZP: jo, nahatá. JV: za průsvitnou bílou plachtou... ZP: pod bílou plachtou. tehdá se eště nahý ženský neukazovaly ve filmech, jo, dyš bylo, to bylo něco úžasnýho, dyš byla teda nahatá na tom na té plachtě bylo vidět, jak se koupe nahá, ale nahá ženská neexistovala ve filmu. a i dyš se líbali, to bylo velmi decentní jo, byli b- em jakákoli soulož byla teda em třeba začátek, jo, a pak, co si vzpomínám, vždycky tekla voda, jo, em milování bylo charakterizovaný tím, že někde tekla voda jako řeka se ukazovala nebo něco, nevím proč, ale měl sem ten dojem, že to ta tekoucí voda, že symbolizovala to milování. JV: ehm, a tato scéna v tom filmu byla chápána nějak skandálně? ZP: né, né, ne, to bylo velmi decentní. JV: ehm. ZP: to bylo velmi decentní. JV: takže nepůsobilo nepůsobilo to na vás nějakým zvláštním způsobem, nebo... ZP: ne, ne.
 
Producer
Tobis-Filmkunst GmbH (Berlin)
 
Directed by
Volker von Collande
 
Cast
Will Dohm
Heli Finkenzeller
 
IMDB
http://www.imdb.com/title/tt0035660/
 
Note
Informace zkontrolovány na filmportal.de
 
Resources
http://www.filmportal.de/df/76/Uebersicht,,,,,,,,E82C9A9ED01C4E0B9DADE2B1BA8EAE3F,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,.html
 
up
 
 
 
 
 
© 2011 Department of Film and Audiovisual Culture at Faculty of Philosophy, Masaryk University, Brno