Lampionový průvod

Nadační fond studentů FF MU vás srdečně zve na tradiční Lampionový průvod ulicemi Brna. Pojďme si společně připomenout události, které by neměly být zapomenuty a rozsviťme opět Brno. Vzpomeňme si společně na události, které se staly 17. listopadu roku 1939 a 1989.

Průvod bude začínat v 17:30 hod. na náměstí Svobody. Dále se půjde směrem na první zastávku na Moravské náměstí, odkud navazuje historická trasa přes Komenského náměstí k Filozofické fakultě. Následně se zastavíme na Stavební fakultě VUT a Právnické fakultě MU, kde se tradičně zapalují svíčky na uctění památky zesnulých. Posledními dvěma zastávkami budou Kaunicovy koleje a Kraví hora, tam si společně zazpíváme českou, slovenskou a studentskou hymnu, a tím Lampionový průvod ukončíme. Na každé zastávce si zavzpomínáme s Masarykovými historiky na události roku 1939 a 1989 a zapálíme svíčky na památku známým i neznámým obětem nacismu a komunismu.

Moc se na vás těšíme 17. listopadu na náměstí Svobody. Teplé oblečení s sebou. Lampiony si můžete přinést vlastní nebo je od nás dostanete přímo na místě. Případně si je přijďte vyrobit na náš tradiční workshop, který se bude konat 10. listopadu od 16:00 do 21:00 hod. ve Spolkových prostorách na Komenského náměstí.

Akce je součástí oslav stého výročí zahájení výuky na FF MU a Týdne humanitních věd.

FB událost Další akce oslav Další akce Týdne humanitních věd

Načítám mapu…

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.