ZRUŠENO! TIM Master Class: Markéta Jonášová

  • 18. března 2020
    19:00 – 20:30
  • Kongresový sál, Centrum experimentálního divadla, Zelný trh 9, Brno

UPOZORNĚNÍ: Vzhledem k aktuálním opatřením na Masarykově univerzitě není přednáška chápána jako součást výuky a pro studenty kurzu IM_139_TIM Master Classes není účast povinná. Přednáška se neruší. 

Za účelem upevnění své politické moci provedla vláda Viktorka Orbána v uplynulých deseti letech strukturální změny ve fungování maďarských veřejných institucí, včetně těch kulturních. Přednáška přiblíží tento vývoj na základě popisu transformace řízení uměleckých organizací a nastíní proměnu ideologického rámce, který vymezuje kulturní politiku vládnoucí strany Fidesz. Strategie využité Orbánem při politizaci maďarských kulturních institucí budou v závěru přednášky srovnány s nedávnými událostmi na české umělecké scéně.

Markéta Jonášová je teoretička a kurátorka současného umění. V současné době je kurátorkou Lidické galerie, etc. galerie a Národního filmového archivu.

Přednáška je součástí předmětu IM_139_TIM Master Classes vyučovaném v rámci oboru Teorie interaktivních médií Filozofické fakulty Masarykovy univerzity.

FB event

Načítám mapu…

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.